Úzkostně depresivní člověk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 20:57
Uzkostne depresivni clovek

Svoji,,hlavni" poruchu mam zalecenou. Bohuzel jsem ale od mala zahlcena depresivnima myslenkama, coz sem vlastne zjistila az ted, do te doby jsem se to snazila nejak furt napravovat a sla jsem furt proti tomu a stav si zhorsovala. Co vam pomaha? Urcite zabavit hlavu, mam pravdu? Musim s tim zacit, protoze posledni dobou si nezapnu ani tv a ani neotevru knizku a furt nad necim premyslim a vubec nevim jak se to stalo. Vyhledavam furt klid, jsem i vice spava. A posledni dny sem si uvedomila ze se musim trochu probrat, protoze tento stav uplne nahrava mym myslenkam. Budu rada za vase zkusenosti. Dekuji :srdce:
Jinak na terapii chodim, ale ted menim za jiny druh, protoze mi nedela dobre neustale dokola resit me myslenky, potrebuju trochu nasmerovat do predu.

Reakce:
Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30803 příspěvků 18.07.19 21:11

Nevím, zda Ti to pomůže - bohužel - nebo paradoxně bohudík - nejsi žádný exot, ale v podstatě úplně normální člověk co do výskytu takové poruchy. Psychické poruchy, úzkostně depresivní, postihují hrozně moc lidí. Akorát o tom nemluví, v horším případě se neléčí. Ne že by v minulosti nebyly, ale současná náročná doba jim tvoří živnou půdu. Není člověka, který by neměl problém, který je způsobilý navodit úzkost a strach. Existenční problémy, obtížně řešitelné partnerské situace, vážné zdravotní obtíže své nebo bližních…no stačí i tady číst. Věřím na kombinaci farmakologie, pochopení a přijetí sama sebe a pomalé krůčky v ostrůvcích toho, co přináší mírné potěšení. Je to běh dlouhou trať. Z toho, co píšeš, vypadá, že máš slibně našlápnuto, držím palce. :kytka:

Annnit
Kecalka 264 příspěvků 18.07.19 21:30

Ahoj a AD beres/brala jsi? Jak jsi pripadne dlouho po vysazeni? Me pomaha aktivita, nejhorsi je jen se tak bezcilne povalovat a bloumat. Dokud neco delam (staci cetba, uklizeni, kresleni, meditace atd), tak je to v pohode. Vim, ze si nemuzu jen tak lehnout na deku do travy, hned by me to sejmulo. Je to zaroven dost vycerpavajici. Kdyz jsem hodne unavena a citim, ze si potrebuju na chvilku oddychnout, tak si na youtube poustim ruzne meditacni a relaxacni nahravky - mluvene slovo. To mi dela dobre i pri blizici se panicke atace, jedu si k tomu i ruzne vizualizace, ktere me uklidnuji. Ja mam vzdy problem se k te cinnosti dokopat, to je ten nejvetsi vnitrni souboj. Citim se vzdy neuveritelne unavena, ale jakmile zacnu a nejakou cinnosti, je to pryc. Prave na to jsou super ty nahravky. Pustim si je v leze a nakopne me to tak, ze prestanu myslet na blbosti a naladim se do te spravne vlny. Je potreba se na to mluvene slovo opravdu soustredit. Zkus to :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 22:22

@Burj Chalifa ano, to mas pravdu a diky za tvuj prispevek. Ja za kazdou moji spatnou naladou hledam neco vic, treba se v tom prave pitvat a nepripoustim si, ze bych mela byt na sebe prave hodna, nejak se zabavit a nechat to odplynout. Trochu me,,zkazily" terapie, kde sem vsechno rozebirala coz proste delam furt a neustale. Je to vycerpavajici ale beru krok do predu uz jen to, ze mi to po takove dobe doslo, ze ne vse se musi resit. A hlavne se musim prijmout s tim vsim jaka jsem. Holt jsem uzkostnjesi a asi to nezmizi, tak proste umet krotit ty moje stavy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 22:26

@Annnit ad beru jiz 6 let. Urcite mi pomohli, i kdyz clovek jak v tom zije tolik let tak si mysli ze ne. Ale kdyz si vzpomenu na me zacatky tak ted sem uplne jinde. Vysazeni jsem zkousela 2×, bohuzel to nevyslo, ale s tim sem se uz smirila. Jinak jak. pises o te pohode na dece, tak na to jsem prisla take, nejde to. Jak zacnu nejak relaxovat tak hned vyskoci nejaka myslenka. Ale diky za ty nahravky, to je dobry napad.

Annnit
Kecalka 264 příspěvků 19.07.19 12:51

Ja take vyhledavam spis klid, idealne o samote. Jeden cas jsem i dost omezila socialni kontakty. Ale ted uz vim, ze i kdyz se mi nechce, tak to nejhorsi co muzu udelat je prave zustat sama doma se svyma myslenkama. Nechce se mi, nikdy a nikam. Ani nevim jak, ale nakonec se vzdycky zvednu a jdu a hned mi je lepe. Co se tyce tech spatnych myslenek - tak me moje psychoterapeutka rekla, at sleduju sve pocity z myslenek a jakmile ucitim, ze mi nedelaji dobre, at si to uvedomim. At si reknu - tohle mi nedela dobre, budu myslet na neco prijemneho. A proste tu myslenku opustit, nestourat se v tom, proc mi nedela dobre. Proste to nechat byt. Snadno se to rekne, hur udela samozrejme. Recept na to bohuzel nemam. Znam situace, kdy k tomu dochazi. Tak tem se snazim vyhybat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.07.19 13:21

@Annnit jako bych psala ja. Ted mam dny, kdy vstavam a citim uzkost, hlavne v brise. Tak se mi docela povede to rozdychat. Ted jsem si nasla jiny druh terapie, kde se prave resi jak s tim pracovat a ne resit proc, to potrebuji! Ale to uvedomeni tech spatnych myslenek take pomaha.

simona335
Povídálka 32 příspěvků 22.07.19 14:18

Co nejaky konicek, me moc pomahaly prochazky, behani, jizda na kole, clovek se vyvetra, vybije a ulevi se

Váš příspěvek
Reklama