Reklamace fotoknihy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lasička1
Echt Kelišová 8188 příspěvků 14.11.14 20:00
Reklamace fotoknihy

Řeším reklamaci a potřebuji poradit, na co mám nárok.
Začátkem září jsem odeslala do Happy fota zakázku na 5 fotoknih v kvalitě deLuxe.
V řádném termínu přišly fotoknihy zhotovené-ale desky byly pomačkané, u jedné fotoknihy ohnuté rohy a u všech zvlněné listy. Odeslala jsem knihy na reklamaci. Trvala asi dva týdny, poté přišly fotoknihy nově vyrobené. Odstranily ostatní závady, listy opět zvlněné. Tak jsem řešila problém se zvlněním-působí to velice nehezky. Reklamaci jsem řešila s Happy fotem, stále jsem dostávala odpovědi že mám vyčkat, že se situace řeší…až minulý týden po mnoha urgencích napsali, že mám fotoknihy opět odeslat k nim a oni mě sdělí oficiální stanovisko.
A oficiální stanovisko zní-vadu se zvlněním neumí odstranit. Nabízí buď slevu 10 % z fotozakázky, knihy mě odešlou zpět. Nebo knihy skartují a pošlou mě peníze v plné výši.
A vyjadřují se tak, že se jedná jen o kosmetickou závadu a nemá vliv na využívání fotoknihy. Což mě přijde jako vrchol drzosti z jejich strany. Nejvyšší kvalita fotoknihy, za zakázku jsem platila téměř 5 tisíc a oni napíšou, že problém je jen kosmetický. :(

A o co jde z mé strany-na každé fotoknize jsem trávila cca 8-10 hodin práce. Jsou veliké a chtěla jsem je mít co nejhezčí, hodně mě na nich záleželo. Neumím si představit, že si nechám vrátit peníze a dalších mnoho hodin budu trávit nad tím, abych fotoknihy nechala zhotovit jinde a kvalitně. A když se rozhodnu pro druhou variantu-slevu 10 %-dostanu necelých 500,– Kč a doma budu mít drahé knihy, které se mě vůbec nelíbí a které neodpovídají tomu, co jsem si objednala. Píšou, že je to mercedes mezi všemi fotoknihami. Přitom mám doma fotoknihu od Fotolabu a obyčejné fotoknihy od Happy fota a jsou mnohem kvalitnější. To jsem mohla zhotovit knihy od Happy fota nyní v akci za 199,– a byly by hezčí, než za 950,– a nekvalitní.

Mám nárok požadovat od Happy fota-v případě odstoupení od smlouvy-peníze za čas, který jsem strávila výrobou knih? Nebo mě oni mají v pasti-nechcete ztratit mnoho hodin novým zpracováním knih, tak berte to co jsme vám vyrobili?

Piště jakékoli zkušenosti, postřehy, nápady…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lasička1
Echt Kelišová 8188 příspěvků 14.11.14 20:06

Pro představu vkládám fotky fotoknih. Vadilo by vám toto zvlnění? Knihy v ceně okolo tisíc korun za kus. Mě to vadí, nemůžu to skousnout.

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 20:08

Čas ti nikdo nezaplatí… podle mě se k tobě chovají slušně a fér

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26060 příspěvků 14.11.14 20:09

Mně by to asi nevadilo, možná je to množstvím těch listů.
Zkus žádat o větší slevu.
Tvoje hodiny ti nikdo nezaplatí, to si myslím je naprosto jisté.

cherrylady
Kecalka 259 příspěvků 14.11.14 20:11

Ahoj, nevim sice jestli mas narok na zaplaceni tve prace ale myslim si, ze ne. Ja od nich mam fotoknihy asi 4 a jsou uzasne. Ale napada me, tak at tyhle knihy skartuji a udelaji ti je v te nizsi kvalite za 199kc kdyz s temi jsi spokojena a rozdil ceny at ti vrati. Aspon tva prace neprijde vnivec. Ale zas chapu, ze jsi chtela ty knihy mit fakt krasny a byla si ochotna si to zaplatit a ted to mit nebudes.

Lama Lama
Hvězda diskuse 51132 příspěvků 3 inzeráty 14.11.14 20:15

Ne, nevadilo.

lasička1
Echt Kelišová 8188 příspěvků 14.11.14 20:15
@Babišovka píše: Čas ti nikdo nezaplatí… podle mě se k tobě chovají slušně a fér

Tak proč nenapíšou na férovku že u knih deLuxe se musí počítat se zvlněním listů-a já bych se bývala svobodně rozhodla, zda do toho i přes tuto závadu půjdu či nikoli. Vím, že bych do toho nikdy nešla-co se fotek týče, tak si potrpím na kvalitu. Fotím na zrcadlovku, mám i problém když fotí někdo mě, abych byla spokojná…prostě mám na fotografie vysoké nároky. A tím, že zvolím knihu, o které se píše je nejlepší, tak očekávám nejlepší kvalitu. Prostě toto mě nepřijde adekvátní vzhledem k tomu co jsem od knihy očekávala a kolik knihy stály. Nehledě na to, že mnohem levnější knihy-od Happy fota-jsou kvalitnšjší.

Samy
Závislačka 3606 příspěvků 14.11.14 20:16

Chtěla bych větší slevu, především když šlo o nějakou luxusní kvalitu s příplatkem. Čas ti fakt nikdo nezaplatí, takže musíš vzít v potaz i to. Bohužel mají asi pravdu v tom, že to je „jen“ kosmetická závada, která listování knihou nevadí. Ale tvoji stížnost chápu, taky bych se nenechala odbýt, člověk chce mít pěknou fotoknížku, navíc za tolik peněz. Já zrovna začínám teď jednu fotoknížku chystat, od jiné firmy, tak bych byla asi dost vzteklá.

cherrylady
Kecalka 259 příspěvků 14.11.14 20:16

Ahoj, nevim sice jestli mas narok na zaplaceni tve prace ale myslim si, ze ne. Ja od nich mam fotoknihy asi 4 a jsou uzasne. Ale napada me, tak at tyhle knihy skartuji a udelaji ti je v te nizsi kvalite za 199kc kdyz s temi jsi spokojena a rozdil ceny at ti vrati. Aspon tva prace neprijde vnivec. Ale zas chapu, ze jsi chtela ty knihy mit fakt krasny a byla si ochotna si to zaplatit a ted to mit nebudes.

zrcadlo
Kelišová 7274 příspěvků 14.11.14 20:18

A mají ty levnější stejné množství listů? Já myslím, že je to tou tloušťkou a u levnější to bude stejné. Jinak ne, nevadilo by mi, nevidím to jako tak velký problém, po pořádném zatížení se to třeba srovná.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31692 příspěvků 14.11.14 20:19

Tak tvou práci ti fakt nikdo nezaplatí. myslím že ti dali seriozní nabídku, buď slevu, nebo vrácení peněz. na druhou stranu možná kdybys zkusila napsat o slevu 20 procent, taky by ti ji dali, furt by se jim to vyplatilo o hodně víc, než to stornovat. jiank já bych si to asi nechala, štvalo by mě to, to jo, ale na funkčnost to fakt vliv nemá, fotokniha má uchovat vzpomínky, to splní 100procentně, a při listování to zvlnění ani nebude poznat, takže zážitek z listování budeš mít taky. a v knihovně bývají knihy hřbetem ven. moc to řešíš :kytka: jo a k tomu času, já už na netu ztratila zbytečně tolik času…tuhle jsem se na mcprintu snažila 3 hodiny udělat puzzle podle představ, velká na pozadí, a asi 12 malých dole a na bocích, když jsem jim pak psala, tak mi řekli že teda koukají, že to nějak blbne, a že to opraví, ale že by mi někdo nahradil ty 3 hodiny času, to mě fakt nenapadlo 8o (měla jsme už voucher ze slevomatu, tak jsem to zkoušela pořád, než jít ke konkurenci)

Babišovka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 20:19

@lasička1 však ti nabídli, že ti vrátí peníze… jsi nějaká fajnovka ne? :-D

Kalinkaa
Nováček 3 příspěvky 14.11.14 20:23
-

Já si nechala udělat fotoknihu od firmy Tisk pro radost, strávila jsem nad tím taky hromadu času a výsledek byl katastrofální. Všechny stránky křivě zaříznuté, barvy naprosto šílené jak z cirkusu - přestože na fotkách které jsme si nechali udělat jinde byly barvy v pořádku, v knize měli všichni obličeje rudé jak indiáni. Takže jsem taky volala a reklamovala a posílala zpět - poštovné taky nebylo zanedbatelné. Reklamaci uznali a tato firma to vyřešila tak, že mi poslala nejdříve několik nově zhotovených stránek k odsouhlasení a následně vyrobila novou knihu a tu nepovedenou mi přibalili jako bonus. Takže to myslím bylo dobré řešení. Kniha u nich vyšla asi na 1200,–

Kalinkaa
Nováček 3 příspěvky 14.11.14 20:24

Jinak mě napadá, jestli by se to zvlnění nesrovnalo tím, když knihu zatížíš… :nevim:

lasička1
Echt Kelišová 8188 příspěvků 14.11.14 20:25
@zrcadlo píše:
A mají ty levnější stejné množství listů? Já myslím, že je to tou tloušťkou a u levnější to bude stejné. Jinak ne, nevadilo by mi, nevidím to jako tak velký problém, po pořádném zatížení se to třeba srovná.

Bohužel co jsem fotoknihy měla doma, tak se zvlnění horšilo-vlnilo se potom i uvnitř. Nejdříve jen u venkovních okrajů. A co když za rok to bude úplná kroucenina? A zatížení nepomohlo-jsou dost těžký, měla jsem je na sobě, ve spod tu nejmenší a přesto ani trocha zlepšení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >