Reklamace kočárku - důvod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucka-26
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 01.08.19 08:05
Reklamace kočárku - důvod

Holky, jen tak sonduji nejčastější vady. Vy, které jste reklamovaly kočárek, z jakého to bylo důvodu? :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Extra třída :D 10111 příspěvků 01.08.19 08:10

Vyosený kolečko.

Kari-nka
Zasloužilá kecalka 599 příspěvků 5 inzerátů 01.08.19 08:14

Nedržela brzda - když jsem kočárek postavila lehce z kopce ( před dveřmi u domu ) a zabrzdila, tak kočárek třeba metr ještě popojel. Vyměnili - opravili a vše je tak jak má.

ugluk
Hvězda diskuse 47559 příspěvků 01.08.19 08:20

Po 2 letech a 10 měsících intenzivního drncání terénem napraskla konstrukce. Záruka 3 roky, takže znovu svařili a dalších 5 let funguje v podobném režimu dále. Co jsem viděla v okolí, tak neustálé stáčení na jednu stranu (pevná kola), ulomení kolečka v úchytu, nefunkční brzda.

jakanas
Kelišová 6513 příspěvků 14 inzerátů 01.08.19 09:07

Tak u kočárku raf pol ( babylux) je to padající stříška sporťáku - a to u všech modelů. Výrobce neumí opravit. Maximálně vymění za nový úchyt který se za pár týdnů opět uvolní. (pokud by někdo potřeboval tak jsme schopni toto vyřešit na trvalo)

Jednu dobu byly hodně problémy s předními otočnými koly, která se třepala. Výrobce tohoto dílu měl vadnou sérii, bohužel se na to přišlo dost pozdě, takže jsme měli asi 40 reklamací se stejnou závadou.

Hodně lidé reklamují kola - tedy ložiska, ale to je způsobenou pouze nedostatečnou (žádnou) údržbou.
U kočárků kde brzdí tyčka místo lanka se občas stane, když není brzda pravidelně čištěna, že jde ztuha a čep se špatně vrací. Čep potom vyláme brzdu v kole a je potřeba ji vyměnit. Ale to je opět o základní údržbě.

No a naposled opět nafukovací kola. Nafukovací kola mají max tlak 0,8bar. Po půl roce přijde tatínek, řekne ty kola jsou úplně vypuštěná a dá do nich 3bar. Do rána se ráfek poškodí a vyleze plášť. Obvykle to udělá u všech kol a to je potom sranda za 1500Kč.
Max tlak je vždy v návodě a obvykle i přímo na ráfku kola. :palec:

Janli
Extra třída :D 10111 příspěvků 01.08.19 09:15

@jakanas mám pro tebe návrh, který by tady určitě poťešil všechny maminky ;). Co kdyby jsi napsal deníček nebo článek o údržbě kočárků a nejčastějších chybách, které rodiče s kočárky dělají. V návodech je to většinou mizerně popsaný a člověk vlastně ani neví co a jak.

Lucka-26
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 01.08.19 09:48
@Janli píše:
@jakanas mám pro tebe návrh, který by tady určitě poťešil všechny maminky ;). Co kdyby jsi napsal deníček nebo článek o údržbě kočárků a nejčastějších chybách, které rodiče s kočárky dělají. V návodech je to většinou mizerně popsaný a člověk vlastně ani neví co a jak.

Souhlasím. Já nemám v návodu bohužel ani to huštění pneu na 0,8bar. Takže to je bezva poznatek, děkuju. :hug:

jakanas
Kelišová 6513 příspěvků 14 inzerátů 01.08.19 09:50
@Janli píše:
@jakanas mám pro tebe návrh, který by tady určitě poťešil všechny maminky ;). Co kdyby jsi napsal deníček nebo článek o údržbě kočárků a nejčastějších chybách, které rodiče s kočárky dělají. V návodech je to většinou mizerně popsaný a člověk vlastně ani neví co a jak.

Já už se několik let chystám na natočení kompletního videa, zatím jsem zvládl pouze návod jak vyměnit brzdu na kole a jak vyčistit brzdu na kočárku když se nechce hýbat.
Chtělo by to komplet, ale je to dost práce. Né to natočit, ale sestříhat, upravit, nazvučit…

jakanas
Kelišová 6513 příspěvků 14 inzerátů 01.08.19 09:55
@Lucka-26 píše:
Souhlasím. Já nemám v návodu bohužel ani to huštění pneu na 0,8bar. Takže to je bezva poznatek, děkuju. :hug:

V tom případě to musí být uvedeno přímo na tom kole. Jinak kočárek neodpovídá normě EN 1888 a nesmí se prodávat.

On je problém v tom že je maximální tlak uvedený na ráfku a zároveň na pneumatice. ráfek má obvykle 0,6-1bar, ale pneumatika má uvedeno i 3bary. Proto je tak důležité to uvést v návodu a taky si to potom přečíst :mrgreen:

Lucka-26
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 01.08.19 10:38

@jakanas Možná to na pneu je, přiznám se, že je kočár ještě zabalený a nezkoumala jsem ho zatím takto do detailů. Ale když to zhrnu, nahuštěním na max 0,8 bar nic nezkazím? A z vaší zkušenosti, jak často se musí kontrolovat a hustit? Ja mám popravdě z tich nafukovaček trochu strach, že budou věčně píchlé, jenže do lesa jsou prý bezkonkurenční :D

jakanas
Kelišová 6513 příspěvků 14 inzerátů 01.08.19 11:24

@Lucka-26 Pokud je správně dotáhnutý ventilek tak pumpovat asi jednou za půl roku až rok.
A ano nafukovačky jsou velmi dobré, jediné nevýhody jsou jak jsem již psal možnost přefouknutí a to píchnutí.
Sami jsme jezdili se všemi druhy kol a nikdy jsme nepíchli a z toho jsem měl na prodejně paní co říkala že za půl roku píchla už 3× a koupila si jedno náhradní kolo, které vozila v košíku sebou jako rezervu.

jakanas
Kelišová 6513 příspěvků 14 inzerátů 01.08.19 11:25

@Lucka-26 na pneu to je určitě, ale důležité je co je uvedeno na ráfku.

Lucka-26
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 01.08.19 11:33

@jakanas Děkuji moc za cenné rady :)

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8381 příspěvků 01.08.19 11:42
@Janli píše:

Já taky nevím, co a jak čistit. Co já vím, co je ložisko :nevim:

Ornwen
Kelišová 5485 příspěvků 01.08.19 12:31

My reklamovali ulomeny druk držící popruh na konstrukci. Bylo uz od vyroby.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama