Reklamace záclony

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 15.12.10 20:53
Reklamace záclony

Holky reklamovali jste někdo záclonu? Já si dneska koupila 10 m záclony a je tam blbě natisklý vzor :cry: , na jedné straně mám čtverečky celé a pod sebou mám čtvereček poloviční? Co mám dělat? Dá se to reklamovat? :nevim:

Reakce:
Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 15.12.10 20:54

No tak ja bych to urcite reklamovala,je to vada,vzorec na zaclone neni cely,tak co s tim..
Kupovalas v obchode nebo na netu?

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 15.12.10 21:22
Taminka píše:
No tak ja bych to urcite reklamovala,je to vada,vzorec na zaclone neni cely,tak co s tim..
Kupovalas v obchode nebo na netu?

kupovala jsem v obchodě. jako čtverečky jsou celé, ale když to ustřihnu narovno podle nitky, tak s ustřižením je jeden čtvereček celý a pod ním je čtvereček poloviční (jako ustřihlý). Prostě je to natisklé šikmo :nevim:

dTest
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 10:06

Jedná se o typický příklad rozporu s kupní smlouvou podle § 616 občanského zákoníku, kdy máte právo požadovat nejvhodněji výměnu, není-li možná (poslední kus aj.), můžete si vybrat mezi slevou a odstoupením od smlouvy.

Občanské sdružení TEST, vydavatel časopisu dTEST (poradenská linka pro spotřebitele: 299 149 009)

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 16.12.10 10:12
dTest píše:
Jedná se o typický příklad rozporu s kupní smlouvou podle § 616 občanského zákoníku, kdy máte právo požadovat nejvhodněji výměnu, není-li možná (poslední kus aj.), můžete si vybrat mezi slevou a odstoupením od smlouvy.Občanské sdružení TEST, vydavatel časopisu dTEST (poradenská linka pro spotřebitele: 299 149 009)

děkuji za informaci, případně pokud nebudou nepřistoupí na odstoupením od smlouvy a nedají mi ani slevu? Jak se zachovat? Dneska to jdu řešit …

dTest
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.10 10:28

Na vyřízení Vašeho nároku mají - stejně jako na reklamaci - až 30 dnů, i když zde samozřejmě není důvod, proc nevyřešit záležitost na místě. Pokud s Vámi odmítnou sepsat protokol, ve kterém budete uplatňovat zmíněné nároky, doporučujeme celou záležitost podat písemně a doporučeně. Někdy také zabírá poznámka o tom, že se obrátíte na Českou obchodní inspekci.

Občanské sdružení TEST, vydavatel časopisu dTEST (poradenská linka pro spotřebitele: 299 149 009)

Linda1
Echt Kelišová 7592 příspěvků 16.12.10 10:50

Děkuji za informaci

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >