Rekonstrukce domu. Sousedé

4
15.6.21 20:11

Rekonstrukce domu. Sousedé

Před půl rokem jsme s přítelem koupili starší dům, který svépomocí opravujeme. Z domečku jsem byla nadšená, že se mi plní sen atd, ale teď už tak nadšená nejsem. Máme kolem sebe sousedy převážně důchodce, kteří asi nemůžou překousnout, že se bývalá majitelka (důchodkyně) odstěhovala a jsou tam teď mlaďoši (my). Neustále někdo sonduje kolem baráku pořád všichni očumujou a vyzvídají. Přijde mi, že jsme atrakcí celé ulice. Spíš potřebuji uklidnit jestli si to někdy sedne. Jestli je to očumovani přejde a budou respektovat, že jsme majitelé a snad dají pokoj. Mám obavy, že až se jednou nastěhujeme, že ani nebudu štastna. Ze porad budu kontrolovat jezsli nekdo spoza rohu nenačumuje. Pardon za spam :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1257
15.6.21 20:16

Však ať čumí.. nic bych si z toho nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1999
15.6.21 20:17

Vysoky betonovy plot!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3563
15.6.21 20:18

Vítej na vesnici :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.6.21 20:19

@VitaminC to by bylo řešení. Ale vesnice má nějaké nepsané pravidlo, že všichni mají ploty 1,5m 8o 8o 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
15.6.21 20:20

@Lily Evans jsem z vesnice, ale toto tady nikdy nebylo 🤦🏻‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
570
15.6.21 20:21

Taky jsme si postavili na vesnici a sousedi z vedlejšího domu čumí. Mají posezení kousek od společného plotu, takže jsme koupili už dost velké tuje a brzy už na nás snad neuvidí. Do té doby musíme vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21671
15.6.21 20:22

Nu na vesnici či takové starousedlíci čtvrti to tak je. Pokud s nimi chceš dobře vycházet, pokecej, občas hod nějakou buchtu do placu. Zvědaví sice budou porad, ale určitě to nebudou myslet zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9270
15.6.21 20:22

@Ferka07 a? Ať čumí. Když se zeptají, tak zdvořile odpovězte. Však jsou to sousedi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1194
15.6.21 20:23

Jsou zvědavý, jste pro ně velký vzrůšo po x letech… Nikomu jic špatnýho jo? My jsme takhle taky koupili barák, na plotě furt nalepenýho někoho s holí nebo se hejbaly záclony po celý ulici a stačily 2 roky a někdo umřel, někdo se přestěhoval do důchoďáku, někoho zo přestalo bavit a někdo sonduje furt a ulice se omlaďuje ;) takže prostě vydrž a ono se to uklidní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1999
15.6.21 20:24

@Ferka07 Na nepsane pravidlo bych se jim z vysoka visco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3563
15.6.21 20:25
@Ferka07 píše:
@Lily Evans jsem z vesnice, ale toto tady nikdy nebylo 🤦🏻‍♀️

Tady je to do jisté míry normální, lidi jsou zvědaví a chtěj vědět co se kde děje novýho. Když jsme rekonstruovali, taky načučovali, ale my se tu s lidma známe a bavíme, tak se zeptali co všechno děláme a kdo nám to dělá a jak to jde. Zpočátku jsem jako městská holka byla těžce v šoku a naštvaná, ale vlastně už je mi to příjemný, že o sobě navzájem víme a zajímáme se o sebe :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13054
15.6.21 20:33

Dej se do reci, mistni remeslnici se muzou dost hodit, ne? Duchodci maji nejvic informaci. Navic vas hned tak nekdo nevykrade, zvlast kdyz tam jeste nebydlite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17506
15.6.21 20:42

Pokud chceš anonymitu, tak se nestěhuj do funkční komunity ale do paneláku a nebo na samotu.

Chtějí být přátelští a doufají, že nebudeš nafrněná káča co se bojí lidí.

Když se naučíš fungovat v komuntiě, usnadní ti to spoustu věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5074
15.6.21 20:44

Čumí zvenku? Tak to je dobrý, připrav si nějakou uvítací či odmítací větu, až se budou chtít podívat, jak to vypadá uvnitř, jak si tam bydlíte :lol:
Sebekriticky musím přiznat, že jsem stejná. Také očumuju lidem zahrady, jak co komu roste, teď vše krásně kvete, sleduju stavební úpravy, třeba schodiště, ploty atd. Prostě zvědavá no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat