Oplocení zahrady

15.6.21 10:33

Oplocení zahrady

Holky, prosím o radu :potlesk:
Koupila jsem rodinný dům a nyní řešíme jeho oplocení. Nevíme zda zvolit dřevěný, drátěný nebo kovaný plot? Můžu Vaše zkušenosti a případně i foto plotu. Samozřejme budu moc ráda za nějaké doporučení firmy v Brně a okolí.

Příspěvek upraven 15.06.21 v 11:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9661
15.6.21 10:36

My si budeme dělat betonovy s motivem dřeva. Ale je trošku dražší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
15.6.21 10:43

Nejlepší je provizorně drátěný a osadit to celé živým plotem. Pak jseš komplet v zeleni a je to neskutečně příjemný pocit. Na holej beton bych já koukat nechtěla, je to ošklivý a smutný.

Edit přidávám ilustrační foto

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
15.6.21 10:48

@Semtex Souhlas, není nic hezčího, než plot, který nevidíš :palec:
Ty betonový obludy ještě relativně pasují k moderním novostavbám s designovou zahradou, ale osobně se mi to nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9834
15.6.21 10:51

To záleží an tom, co se ti líbí, my máme drátěný, je to méně soukromí(ale ze dvou stran jsme poslední dům).
Ale já u plotu ze strany sousedů nasázela trošku odstiňující rostliny, takže se to dá a přitom to není nějaká totálně neprodyšná nedejbože betonová hrůza, za kterou bych nebyla jako soused ráda já, takže to nedělám ani jim.
Ale jak říkám, je to i o tvých preferencích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 10:52

My mame plastový plot, je super bezúdržbový už asi 15 let. Do ziveho plotu bych nešla, teď omarodil tchán a manžel musi letet k nim cely plot ostrihat jako 1700m2 pozemek (nevim kolik je obvod, prostě nechceš) když se o to nepostaras a preroste to a je to hnus.

• Citovat
  • Nahlásit
11303
15.6.21 10:53

Tak to dost záleží na tom, jaký je ten dům a zahrada, jaké je okolí. Na chalupě máme plaňkový plot, skrz který je nádherný výhled na louku a les. Tam dát betonovou hrůzu, tak si všichni klepou na čelo.
Naopak uprostřed města obklopena sousedy ze všech stran bych asi plaňkový nedala ani omylem. Živý plot je fajn, ale na hodně malé pozemky se zase nehodí, protože ubere až příliš plochy (taky se nehodí tam, kde už živý plot mají sousedi - blbě se pak mezi oba dostává kvůli stříhání, nejde tam vůbec slunce a ty dřeviny tam trpí).
Kované ploty se mi líbí, ale taky záleží na tom domu. Brácha má gabionovou podezdívku a sloupy a mezi to takovou jednoduchou mříž, v gabionech má mezi kameny netřesky, po té mříži se mu pnou v létě popínavky a vypadá to skvěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2026
15.6.21 11:00

My budeme dělat betonový základ a na to buď dřevo nebo drátěný, ještě nevíme. Teď máme cely drátěný a na něm takovou tu zelenou textilii, aby aspoň o trochu min přes to šlo vidět. V predzahradce máme živej plot, já to nesnáším, hezký je to jen chvíli po upravení, litá tom tuna hmyzu, pořád je kolem toho práce, navíc to úplně neplní funkci plotu, stejně pod tím musí nějaký byt. Kolem celé zahrady bych to nechtěla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2535
15.6.21 11:00

@zrcadlo tak pokud sousedé v této věci dojdou určitého konsenzu, tak stačí jeden živý plot mezi pozemky a každý si to střiha ze své strany :lol: ostatně jako u nas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3053
15.6.21 11:01

Aktualne menime dreveny plot za tahokov mezi betonove sloupky. A jestli muzu poradit, dreveny plot ani nahodou, hezky je mozna prvnich 5 let, pak vyzaduje notnou udrzbu a po 15 letech je to komplet na spaleni a muzete zacit znova. Stejne tak bych se vyvarovala tem dvoumetrovym betonovym hruzam, ktere z kazdeho domu udelaji male soukrome vezeni, uz jen pridat ostnaty drat…Drateny je fajn nekde bez sousedu nebo se musi nahusto osadit zeleni, coz je moc hezke, ale taky je to fuska na udrzbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
15.6.21 11:08
@Anonymní píše:
My mame plastový plot, je super bezúdržbový už asi 15 let. Do ziveho plotu bych nešla, teď omarodil tchán a manžel musi letet k nim cely plot ostrihat jako 1700m2 pozemek (nevim kolik je obvod, prostě nechceš) když se o to nepostaras a preroste to a je to hnus.
Živý plot neznamená jen túje zastřižené do rovinky přece :mrgreen: My máme třeba prostě z naší strany vysázené rostliny, které si tam žijou vlastním životem, břečťan, maliny, ostružiny, šeřík, rododendron atd. Není potřeba to v podstatě nijak udržovat :mavam: Zkusím najít fotku
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5200
15.6.21 11:14
@Deniskaskoupa píše:
Holky, prosím o radu :potlesk:
Koupila jsem rodinný dům a nyní řešíme jeho oplocení. Nevíme zda zvolit dřevěný, drátěný nebo kovaný plot? Můžu Vaše zkušenosti a případně i foto plotu. Samozřejme budu moc ráda za nějaké doporučení v Brně a okolí.

Segra ma plot sousedici - drateny s tujemi, na silnici dreveny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
15.6.21 11:17

Tak fotku bohužel letos nemám, jen s nahatými dětmi přes půl obrázku :mrgreen:
Ještě bych zvážila sousedské vztahy. Někdy je fajn mít možnost přes plot pokecat, jindy je nestačí ke klidu ani 3m betonová nepropustná zeď :mrgreen: A údržba drátěného plotu je celkem taky opruz, loni jsme zrovna z jedné strany natírali a je to piplačka až hrůza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.6.21 11:30
@unuděná píše: Živý plot neznamená jen túje zastřižené do rovinky přece :mrgreen: My máme třeba prostě z naší strany vysázené rostliny, které si tam žijou vlastním životem, břečťan, maliny, ostružiny, šeřík, rododendron atd. Není potřeba to v podstatě nijak udržovat :mavam: Zkusím najít fotku

Tam túje je kapitola sama o sobě. Mají smrky. Nemám ty živý ploty moc ráda, když se o to musí starat nebo se to nedá jíst :lol: :lol:, ale ja jsem lenoch, takže čím min veci na udrzvu tím lépe :andel:.

• Citovat
  • Nahlásit
18142
15.6.21 12:10
@Anonymní píše:
Tam túje je kapitola sama o sobě. Mají smrky. Nemám ty živý ploty moc ráda, když se o to musí starat nebo se to nedá jíst :lol: :lol:, ale ja jsem lenoch, takže čím min veci na udrzvu tím lépe :andel:.

Chápu, to já jen že tyhle ploty jsem nemyslela. Krásnou hradbu udělají i růže nebo pamelník, o to není třeba se starat téměř vůbec :mavam: Ale já mám ráda tu přirozenou zeleň na zahradě, prostě že koukáš do rostlinstva, ne na plot/za plot :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat