Smrad okolo domu

27
15.6.21 09:51

smrad okolo domu

Ahoj,
nevěděla jsem, jak nazvat tuto diskuzi, ale tak popíšu, s čím máme problém.
Už jsme v naší ulici skutečně zoufalí.
Před týdnem jsem vyšla odpoledne z baráku, smrad jako když se na podzim roztápí na vesnici kotle nebo když pálíte plast.
Tak jsem si říkala, ok, nějaký prase má zas za potřebí znečišťovat ovzduší, tak jsem s malou zalezla domu. Do večera jsem vykoukla ven asi pětkrát, nepřestalo to.
Ráno jsem vypravila starší do školy, s malou jsme zůstaly doma, tak jsem si řekla, že půjdeme aspoň teď na zahradu, když to nevyšlo. Zase hrozný smrad.
Když to bylo třetí den, šla jsem zaťukat na sousedy, jestli jsme vadný jenom my, nebo ne. Nejsme, prý to taky cítí. Nakonec jsme se shodly s celou ulicí, přemýšleli jsme, co to je. Když to začlo, tak jsme obíhali okolní ulice, jak blázni :roll:
Co jsem vypozorovala, nemá to žádnou pravidelnost, v noci je teda díky bohu klid, tak větráme alespoň tehdy, ale fakt je to na palici, protože sice máme zahradu, ale jakmile se tam jdu, hned jsem vyhnaná domu, což v tomhle počasí je opravdu skvělý.
Tak mě napadlo, že napíšu sem, jestli s tím nemáte někdo zkušenosti, nějaké nápady, co by to mohlo být.
Ještě mě napadá, že je to vážně zvláštní, protože to začalo přesně v ten den, kdy se oteplilo a začalo krásné letní počasí, což už mi vůbec nedává smysl, že by někdo topil.
Děkuju moc za váš čas, cokoli vás napadne, napište, jsme opravdu zoufalí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9682
15.6.21 09:54

Nepalil nekdo chlast? Ale na to je asi jeste brzo. My máme ve městě cihelnu a někdy to je fakt humus, takovej kyselej smrad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
15.6.21 09:56

Tak teď, když není větrno, by mělo jít vystopovat, kde je to nejhorší? A eventulně bych zavolala na nějakou toxikologickou linku, jak dál postupovat. Můžeš zahrát hysterku, že se bojíš o zdraví dětí, myslím, že by pak vyslali minimálně měšťáky, aby to ověřili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8045
15.6.21 09:57

Hodne lita tlak posledni dny, mozna naky puchy z kanalizace v navratu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.6.21 10:00

Nějaká továrna v okolí? Čistička vod, jatka, zpracování plastu atp? Jinak jak říká @unuděná prostě bych zavolala policii, že už je to několikátý den a máš strach jít ven, že je dítě astmatik atd atd. Klidně ať na ně počká před domem více sousedů-když se přidá více lidí, budou to snad řešit intenzivněji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3706
15.6.21 10:01

Me napada jestli nekdo nedelal novou strechu, fasadu, kopal bazen a daval tam nejakou penetraci s barvou nebo treba postriky na poli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
15.6.21 10:02

U nás jedno hovado pálí domovní odpad, celé ulice to pak dýchá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2111
15.6.21 10:03

Nepálil tam někdo v okolí trávu? Ony se ty pachy paradoxně šíří podle teploty i tlaku a to spáleniště může začít smrdět i později. Nebo třeba po dešti, když se to namočí. Určitě volat měštáky, ať to projdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27
15.6.21 10:15

Děkuju mockrát za reakce, řeknu sousedům, jak jste mi poradily a zavoláme ty měšťáky, tak snad to k něčemu bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8000
15.6.21 10:15

Postřik z pole a změna větru, popř. rozhozený hnůj na poli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
165
15.6.21 10:21

U nás je teda teď největší smrad kolem popelnic s bio odpadem. Jak v pavilonu opic :poblion:
Ale to jde celkem snadno identifikovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8641
15.6.21 10:29

Smrad.. to je téma pro mě :mrgreen:
Jednou večer jsem tak seděla, otevřela okno a najednou smrad, sedím u okna.. Jakoby, si někdo neumyl nohy, zapařené ponožky ztuchlé prádlo, co to je.. a manžel vykoukl z okna a sousedk naproti seděl na střeše a hulil trávu..
V létě vyjdu ven a smrad.. ochcané všechny truhlíky a rohy od kocourů.
A včera otevřu okno pokojík a ložnici a smrad, jakoby se někdo po,.. no jo no ob dům, si dali na zahradu koně, je to takový dům se zahradou a šupli si tam koně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
15.6.21 10:30

@Janasas A co teprve když otevřeš dveře od pokojíku, kde si hraje banda skoro puberťáků bez otevřeného okna, to je taky paráda opičinec :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8641
15.6.21 10:30

@Zumpa u nás soused v rodinné zástavbě má malý přístřešek s králíky a tn hnůj po večerech spaluje. Lahůdka v létě otevřít okno a přitom nebydlíme někde na vesnici, rodinný zástavba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8641
15.6.21 10:32

@unuděná tak na to jsem zapomněla.. to je zabiják… Zavřené okno špinavé prádlo- teda kluk to hází aspon do koše, ale když sjou ponožky hodně jeté, zaprděné, ještě když si tam dva dny zapomene talíř od jídla..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat