Rekonstrukce podlahy v bytě

24.5.21 23:41

rekonstrukce podlahy v byte

Ahoj v létě se chystám na vytrhání staré dřevěné podlahy a zajímalo by mě jestli je lepší po vytrhání srovnat podlahu betonem nebo položit podlahový polystyren. chystám se položit laminátovou podlahu děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21660
24.5.21 23:48

Podle nerovností. Až vytrháš dřevěnou podlahu, tak zjistíš, jak moc je základ křivý a podle toho budeš postupovat. Na větší nerovnosti znovu beton nebo stěrku. Předem ti to nikdo nevyvěští. Evidentně o tom nic nevíte, takže by bylo lepší, kdyby to dělali podlaháři. Jinak na youtubu určitě najdeš dost videí a návod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13054
25.5.21 01:01
@petrkopecky921 píše:
Ahoj v létě se chystám na vytrhání staré dřevěné podlahy a zajímalo by mě jestli je lepší po vytrhání srovnat podlahu betonem nebo položit podlahový polystyren. chystám se položit laminátovou podlahu děkuji

Pod tim bude jen sterk, ne.
Hlavne poradne pores odvetrani a izolaci odspodu a zdi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
25.5.21 04:41

A hlavně, jestli je to v patře, tak tam bych beton nedávala. Stropní konstrukce by takovou váhu neunesla. Raději kontaktujte někoho, kdo se v tom vyzná. Přijdeš mi jako naprostý laik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
25.5.21 07:43

Zase laminát. Ach jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5246
25.5.21 08:02
@petrkopecky921 píše:
Ahoj v létě se chystám na vytrhání staré dřevěné podlahy a zajímalo by mě jestli je lepší po vytrhání srovnat podlahu betonem nebo položit podlahový polystyren. chystám se položit laminátovou podlahu děkuji

koukali jste se, KOLIK stojí pravá dřevěná podlaha? to je jako vyhodit staré zlato po babičce a pořídit si blýskavou bižu z Jablonce, stejný princip..
ta dřevěná podlaha nejde zbrousit a nalakovat/zavoskovat? je zničená?
Pokud je fakt už hotová (např. napadená škůdcem, trouchnivá), tak po vytrhání se teprve ukáže výška nerovností.. my třeba budeme v garáži aktuálně pokládat dlažbu a tam jsou nerovnosti tak brutální, že to žádná stěrka/nivelačka nevyřeší a holt se to musí celé srovnat betonem…
odborníci ke stěrkám píšou tohle : Samonivelační stěrka je určená spíš pro jemné vyrovnání podlahy. Používá se v tloušťkách od cca 3 do 30 mm, ale i v menších. Dá se aplikovat už i pro 1mm vrstvu, jen pak hůře funguje její samo nivelace a musíte ji roztírat manuálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5452
25.5.21 08:06

@Lucy75 Hele, tohle nemá cenu, pokud si někdo chce dát lamino, tak dobře mu tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
25.5.21 08:39
@Zumpa píše:
@Lucy75 Hele, tohle nemá cenu, pokud si někdo chce dát lamino, tak dobře mu tak.

A jakou podlahu by jste doporučil prosím? Máme doma koberce a plánujeme je vyměnit za jinou podlahovou krytinu. Potřebujeme aby to nebylo úplně studené ale aby to bylo dobře udrzovatelne. Vypadá to že se v tom vyznáte tak se ptám :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21660
25.5.21 09:04
@Ju21na píše:
A hlavně, jestli je to v patře, tak tam bych beton nedávala. Stropní konstrukce by takovou váhu neunesla. Raději kontaktujte někoho, kdo se v tom vyzná. Přijdeš mi jako naprostý laik.

Věř mi, že nejspíš unesla naprosto v pohodě, ale to je na vyjádření stavaře. Dřevo má obrovskou nosnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8722
25.5.21 09:08

@LucEm buď tam nechat to dřevo, které tam máte teď (podle stavu ve kterém je) nebo koupit novou dřevěnou podlahu nebo parkety. Lamino je hnus. Ani ne tak esteticky, ale funkčně. Je studené, cokoliv ti na něj spadne, dělá to strašné rány, i při chůzi to dělá ozvěnu, natož při pádech. A pokud nemáš dobře vyřešeno zvukovou izolaci, tak ti za něj sousedi pod tebou „velmi poděkují“.
V každém případě, i kdybyste nechávali tu starou podlahu, najděte si na to firmu, která vám navrhne řešení, jak vyměnit to, co je pod podlahou. Teď tam budete mít pravděpodobně dřevěný rošt a stavební suť. Možností, co dát místo toho je víc: anhydrit (alternativa betonu vhodná i do patra), polystyren + liapor a/nebo vata + OSB desky, jsou i další možnosti, které už si přesně nepamatuji, ale řemeslník vám určitě poradí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
25.5.21 09:12
@Hoa Mai píše:
@LucEm buď tam nechat to dřevo, které tam máte teď (podle stavu ve kterém je) nebo koupit novou dřevěnou podlahu nebo parkety. Lamino je hnus. Ani ne tak esteticky, ale funkčně. Je studené, cokoliv ti na něj spadne, dělá to strašné rány, i při chůzi to dělá ozvěnu, natož při pádech. A pokud nemáš dobře vyřešeno zvukovou izolaci, tak ti za něj sousedi pod tebou „velmi poděkují“.
V každém případě, i kdybyste nechávali tu starou podlahu, najděte si na to firmu, která vám navrhne řešení, jak vyměnit to, co je pod podlahou. Teď tam budete mít pravděpodobně dřevěný rošt a stavební suť. Možností, co dát místo toho je víc: anhydrit (alternativa betonu vhodná i do patra), polystyren + liapor a/nebo vata + OSB desky, jsou i další možnosti, které už si přesně nepamatuji, ale řemeslník vám určitě poradí.

Děkuju ale já nejsem zakladatel. Jen jsem se připojila s dotazem protože je to pro mě aktuální téma :) my máme koberec a pod ním jsou OSB desky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8722
25.5.21 09:18
@Janli píše:
Věř mi, že nejspíš unesla naprosto v pohodě, ale to je na vyjádření stavaře. Dřevo má obrovskou nosnost.

Unesla, ale je tam riziko, že si pak konstrukce domu vlivem změny zatížení jinak „sedne“, protože dřevo je pružné, a tobě nebo sousedovi pod tebou třeba popraskají příčky. U nás v domě vím o dvou bytech, kde si dali beton. V jednom případě sousedovi pod nimi popraskaly zdi a má to tam tak dosud, je to starý pán a už nic rekonstruovat nebude. Druhý případ je byt nad námi, kde vylití betonem taky způsobilo popraskané zdi pod ním, naštěstí to bylo ještě předtím, než jsme byt koupili a rekonstruovali, takže jsme si v rámci naší rekonstrukce nedostatky opravili. Když jsme měli pozvaného statika, dostali od něj sousedi za ten beton pěknou čočku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8722
25.5.21 09:24
@LucEm píše:
Děkuju ale já nejsem zakladatel. Jen jsem se připojila s dotazem protože je to pro mě aktuální téma :) my máme koberec a pod ním jsou OSB desky

Aha, pardon, nevšimla jsem si. Jo tak pokud ty osb desky nejsou moc staré, poškozené, jsou rovné a vy chcete dodělat jen ten vršek, tak to nebude složité. Parkety nebo dřevěná podlaha se dají nalepit přímo na ty osb desky. Dřevu se nic nevyrovná, jen bych ho nedávala tam, kde je větší pravděpodobnost kontaktu s vodou - klasicky koupelna, kuchyň. I když třeba sousedi mají i v kuchyňské části pokoje dřevo a v pohodě, my jsme pro jistotu dali do kuchyňské části vinyl a parkety máme v obývací části a zbytku bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21660
25.5.21 09:27
@Hoa Mai píše:
Unesla, ale je tam riziko, že si pak konstrukce domu vlivem změny zatížení jinak „sedne“, protože dřevo je pružné, a tobě nebo sousedovi pod tebou třeba popraskají příčky. U nás v domě vím o dvou bytech, kde si dali beton. V jednom případě sousedovi pod nimi popraskaly zdi a má to tam tak dosud, je to starý pán a už nic rekonstruovat nebude. Druhý případ je byt nad námi, kde vylití betonem taky způsobilo popraskané zdi pod ním, naštěstí to bylo ještě předtím, než jsme byt koupili a rekonstruovali, takže jsme si v rámci naší rekonstrukce nedostatky opravili. Když jsme měli pozvaného statika, dostali od něj sousedi za ten beton pěknou čočku.

Jestli si konstrukce domu sedne po kubíku betonu, tak je něco dost špatně. Nicméně je vždycky potřeba, aby se vyjádřil odborník, zvlášť pokud zakladatelka ví jen to, že podlaha je dole a strop nahoře…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
25.5.21 09:28
@Janli píše:

Myslim si, že se v problematice trošku význam a do starého baráku, do patra beton fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat