Revolvingový úvěr cetelem, předčasné splacení?

Anonymní
9.6.17 22:34

Revolvingový úvěr cetelem

Hezký večer, dnes jsem si koupila věc na splátky, jelikož jinak to nešlo. Nechtěla jsem splátky na 10 měsíců, jelikož jsem ochotna splatit dříve (do třech měsíců) takže se to vyřešilo revolvingovým úvěrem. Nyní z toho nemám ale dobrý pocit. Tento úvěr mi schválili na částku 65000 (tu kartu) a s tím, že se úvěr dává na dobu neurčitou, ale v případě čerpání celé částky na rok (?) jsem tak pochopila. Jak je to prosím s tím, když se využije z této částky př. jen deset tisíc a já to již chci po třech měsících zaplatit, jaký je tam úrok? Nemáte někdo zkušenosti? Kartu využívat nechci, chci ji pak hned zrušit. Ale jako zaplatit pak 74000 jak je tam uvedeno na smlouvě, to snad nemyslí vážně ne? Nebo je to bráno při tom, kdyby se to vyčerpalo celé ta částka? Když jsem se ptala prodavačky tak říkala, že je to různé dle toho kolik se využije, ale teď mám strach ať nenaletím…to bych to raději zrušila a vyřešila jinak… Děkuji…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
9.6.17 22:37

Prý je to dle toho kolik se skutečně využije z té karty, tolik je pak ta splátka a v případě dorovnání na tu základní je to pak defakto vyrovnané a může se zrušit… Chápu to dobře? Takto mi to bylo totiž řečeno.

• Nahlásit
  • Citovat
266
9.6.17 22:43

Když využiješ do 10tis platíš 500,–, do 20tisíc 1000,–, do 30tis 1500,– atd. Úrok kolem 20%…
Takže jestli výběreš 9999,– zaplatíš 3× 500,– a pak jednorázově tam cca 9000 pošleš a tím to splatíš celé.
Doporučuju po splácení kartu zrušit, ať neplatíš poplatky za vedení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.6.17 00:17

Hehe, tak Cetelem, gratuluju :mrgreen: Už jsem v práci viděla i jejich RPSN, minulý týden u klientky 13500% ročně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Tyhle nebankovky jsou největší zlo světa. Nevidím smlouvu, tak neporadím blíže. Právě moje práce spočívá v tom pomoci lidem vymanit se z dluhového kruhu a za roky zkušeností je Cetelem druhá nejhorší společnost, což se týká úroků na českém trhu :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.6.17 07:05

@nikinnna takže pokud se využije z té karty třeba 8000 tak ale můžu třeba zaplatit čtyřikrát po dvou tisících (nejméně však pět set dle smlouvy) plus teda pak ještě nějaký úrok- ten me právě zajímá kolik u té částky ve fonale je. Zda jako musím i z té necerpane nebo jen z te skutečně vyčerpané. Pak to hned zrusim. Já to chtěla z duvodu, že to zaplatím dříve než na deset splátek právě jak mi nabízeli. Ale jak jsem k tomu sedla důkladně tak mi to není úplně jasný. A mám strach ať tam nepreplatim nějaké šílené cifry. Jinak nic neřeším na splátky, ale toto byla nečekaná situace a navíc peníze bohužel nebyly. Takže jsem vyřešila takto no.

• Nahlásit
  • Citovat
Šárka 1990
10.6.17 08:20

A kdy jsi to uzavirala? Jestli mas takový pchyby a neni ti to jasný tak to zrus do 14ti dnu a sjednej si to na těch 10 splatek jestli to ještě půjde… Ja jsem uzavirala tyhle kreditni karty( jen pro jinou společnost) a tam platilo ze pokud jsi vyčerpanou částku splatila do určitého terminu úroky nebyli…a pokud pres to bylo něco na splátky tak v okamžiku kdy jsi to cele doplatila mohla jsi dat na kartu výpověď. At to bylo rok po uzavření nebo 2 měsíce

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
10.6.17 08:38

Včera jsem to uzavřela. Myslíš, že když to zruším a přenastavím na těch deset i kdyz jsem to nechtěla tak to půjde a bez nějaké sankce? Ach jo. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Šárka 1990
10.6.17 08:47

Koukni do smlouvy, ale jit by to snad mělo… Mam pocit že 14 dni je snad u každé smlouvy… Zkus zavolat rovnou na cetelem aby jsi mela nějaký info aby te na ty prodejně neposlali do háje ????

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
10.6.17 09:14

Ve smlouvě to je těch 14 dni. Mě asi spíše štve ta částka. Vysoká. Že jsem to ani na tak vysokou částku nechtěla. Stačilo by třeba deset či patnáct ale ne 65. Dám to tam nadvakrát a hned zruším celé. A nechci to vidět. Nebo to do týdne zrušim úplně pokud se to vyřeší. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
Saatine
10.6.17 09:51

Ta karta má prostě limit, ten limit je 65tis…
Ty si využiješ jen tu desítku nebo kolik stojí spotřebič, to tam pak vrátíš + úroky za tři měsíce.
Pokud si sjednáš úvěr na 10měs, tak budeš platit úroky za 10měs.. A logicky předpokládám, že kartu jsi si brala proto, že za 3 měs je úrok nižší, než za 10 na jiném produktu.
Pak tu kartu zruš.

Ve smlouvě přece máš kolik je měsíční úrok ne? Ty nebudeš platit úroky z celých 65tis, ale z částky kterou budeš čerpat. (Plus možná vedení té karty něco stojí, to bude taky ve smlouvě)

• Citovat
  • Upravit
Anonymní
10.6.17 11:11

Volala jsem do elektra. To jsou zprostředkovatelé takže s tím nic samozřejmě již nemají. Tak to budu řešit v pondělí s cetelemem a nejspíše smlouvu zrušm jak to lze do těch 14 dni. Jen mi vrtá hlavou kolik tedy bude pak úrok za ty dny do dne zruseni karty. Je tam i pojištění to se taky platí, pak vedení účtu a clovek ve finale plati jak blbec i kdyz by treba neměl ty uroky kdyz by to zaplatil předčasně včas. Nabidla se mi teď nečekaná jiná pomoc…takze teď mám jen zbytečné nervy… :roll: :zed: Příště to více poresit. Ponaučení no. Karty nebrat. :roll: tam mi ani nedali jinou možnost a přitom je i výhodná 10×10 a po čtvrté doplatit bez úroků a bez karty. Jako to mě úplně štve toto. Jak to má člověk vědět. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.6.17 11:14

Úrok je tam kolem 22-23%. Plus vedení karty a pojištění což jsem ani nepočítala ze tam bude. Blba jsem no jak jsem stará. :zed: zruším to a bude klid.

• Nahlásit
  • Citovat
Saatine
10.6.17 11:20

No urok by tam žadny ted nemel byt, pokud jsi jeste z te karty nic necerpala.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama