Režim jídla u 8měsíčního dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laura77
Stálice 72 příspěvků 18.03.10 12:03
Režim jídla u 8měsíčního dítěte

Ahoj. Náš 8měsíční chlapeček dostává 2 měsíce příkrmy, k tomu ho stále kojím. Máme takovýto režim: 7.30 - kojení, 11:00 - ovocné pyré (100ml), 14:00 - maso-zeleninové pyré (120-150ml), 16:30 - kojení, 18:30 - kaše (160ml), 19:15 - kojení (pouze občas, beru to jako dokojení a ne vždycky chce). Příkrmy kupuju v těch lahvičkách od Hami, zatím teda spíše ty pro 4-6měsíc. Problém je v tom, že malej málo přibývá. Za ty dva měsíce příkrmu přibral jen 200g, v 6 měsících měl 6,2 kg, ted v osmi 6,4 kg. Je pořá dtakový drobek, a přitom se narodil s váhou 3,4kg. Nevím, kde dělám chybu, budu ráda za vaše zkušennosti. Doktorka říká, že musí mít 6 jídel denně, a ted pro vykrmení mám dávat kaši i ráno. Jsem z toho zoufalá, jinak je chlapeček motoricky šikovný, pohyblivý a spokojený. Díky moc.

Reakce:

Kacka2
Závislačka 4268 příspěvků 18.03.10 13:10

Ahoj,

mám téměř devítiměsíčního a jídlo máme takto:
ráno - 6,00 - 7,00 - kojení
dopoledne - 9,00 - 9,30 kojení
oběd - 12,00 - zelenina, maso, příloha (též kupuju skleničky Hami) 200g
odpoledne - 14,30 - 15,00 - banán, ovocná přesnídávka 200g
večeře - 18,00 kojení
před spaním - kolem 19,45 - kaše ze 150 ml vody + kojení

Takže máme taky 6 jídel za den, ale asi trochu větší dávky.

Ronnie
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 18.03.10 13:40

Ahoj, já teda nevím, jestli tě doktorka zbytečně nestresuje. :nevim: Náš mlaďas v tomhle věku taky skoro nepřibíral, pokud se pamatuju. Přičítala jsem to tomu, že začal lézt a mít víc pohybu, tak to „vysportoval“. A naše Dr. k tomu naprosto neměla připomínky, však každé dítě má ten vývoj trochu jiný.
Pokud je malý spokojený, rozhodně bych se nad tím netrápila, podle toho, co jsi psala, má jídla až dost. Možná bych mu zkusila do jídelníčku přidat nějaký jogurt, buď k tomu ovoci dopoledne nebo k odpolednímu kojení.
A co je malé, to je hezké, buď ráda, že nemusíš tahat nějakého obříka. :wink:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 18.03.10 14:13

Taky mi přestal po půlroce přibírat tak, jako předtím. Začal lézt a byl čilej až až. Doktorka se jen ptala jestli nemáme problémy s jídlem a když ne, tak že prý holt bude takový to hubený dítě. My jen byli s jídlem trochu dál, než vy, malý byl na UM, takže v 8.m baštil chleba, jogurty, banány ve velkým. Zkusila bych akorát zvýšit porce, kupovat větší skleničky, jestli to dá. 100ml ovocné přesnídávky, 120-150 oběda mi příjde málo. :nevim:

Founik
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 18.03.10 14:55

Ahojda, já myslím, že se není čím stresovat. Jak se říká, každý dítě je individuál :) a nejdůležitější je, že vůbec přibírá a že jinak nemá žádný potíže.
Možná bych na oběd zkoušela přidávat na množství. Dávala jsem spíš kolem těch 170-200ml. Ale pokud ti nechce víc jíst, tak zase není dobrý ho nutit.

My jsme měli s přibíráním sice taky potíže, ale ty byly způsobený alergií.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 18.03.10 14:59

V osmi měsících jedla takto.( nebudu psát časy)
Kojení,100g přesnídávky ovocné, kojení, 150-170g masozeleninového oběda,kojení bílý jogurt, 150ml kaše ( někdy ještě kojení) + noční kojení.
Tedy 4 jídla + kojení.
Nyní jsme na 5 jídlech a místo kojení voda částečně.Protože je více vzhůru.

Pozn. Také jsem dávala jen 100ml přesnídávky - jsem si myslela že více nesní,pak jsem to jednou vyzkoušela a ejhle snědla klído 15 až 200.děti rostou - zkus někdy o pár gramů navýšit jídlo - třeba se chytne.
Jinak bych to neviděla tragicky - hlavně že je zdravý. :srdce:

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34280 příspěvků 18.03.10 17:05

rafan pije malo mlika, takze mu to rvu vickrat, aby se dostal alespon na toho pul litru i s vyblitkama

7:30 120 ml mliko
9:30 ovoce cca200g
11:30 120 ml mlíko
13:30 masozelenina 250g
15:30 mlíko 120 ml
18:00 ovoce 100g
19:00 kaše ze 180 ml mlíka

pribiral 2 mesice (od opdstaveni) kilo za mesic, ale za posledni mesic „jen“ 300g, ale to je v tomhle veku myslim normalni

Marcell
Kecalka 456 příspěvků 02.04.10 18:09

Kdyz se prikrmuje, tak mimi uz nepribira tak rychle, jako kdyz bylo kojene, takze je to v pohode.

Pudloslava, uz jsme se lekla, ze jsem jedina, ktere dite papa po 2hodinach jako Tobe. Kdyz vidim ten „perfektni“ rezim u ostatnich a ty temer 3hod. osdtupy… Kdysi jsme taky byli na 3hodinovych, ale ted uz holt mala tolik mlika pres den nevypije, tak je asi pak vice hladovejsi a chce pit a jist casteji :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >