Řidičák a tupozrakost

369
4.2.13 13:50

Řidičák x Tupozrakost

Ahoj, zajímalo by mne, jestli nĕkdo máte osobní zkušenost? Jak se vám řídí/ učilo řídit? Chtěla bych si udĕlat řidičský průkaz, ale strach zatím vždy zvítĕzil, jelikož jsem na pravé oko prakticky slepá… Mám obavy, že vyhodím peníze, řidičák neudĕlám, nebo udĕlám ale kvůli tupozrakosti nemůžu být dobrý řidič… :( Oční dr. mi tvrdí, že prý vpohodĕ, že má spoustu stejných pacientů, kteří řídí bez problémů… :nevim:
Povzbuďte mĕ prosím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11855
4.2.13 13:59

@Enie Manžel je tupozraký na levé oko, je na něj prakticky slepý (snad 18 dioptrií? - na brýlých má 9, na pravém oku pak 6). Tím levým vlastně vidí jen periferně. Je výborný řidič a to neříkám jen proto, že je to můj muž. Jezdí dobře, bezpečně.
On vlastně nevidí třetí rozměr - je pro něj velmi těžké chytit míč nebo letící předmět. Neumí si ho usadit do prostoru, pokud letí. Auta na silnici mu problém nedělají - jak je předmět (např. protijedoucí auto) zasazené do prostoru (je na silnici), tak vzdálenost odhadne přesně. Nevím, jestli je tohle dané, nebo má toto naučené (má to od narození), ale funguje to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
4.2.13 14:01

Ahoj, tak já mám taky tupozrakost a před týdnem jsme udělala řidičák. Vůbec se nemusíš bát. Tak se do toho dej!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24511
4.2.13 14:06

Teoreticky i lidi úplně bez oka můžou řídit - úrazy… ale je třeba nějakou dobu počkat, než si mozek zvykne jen na jedno oko. Tu tupozrakost máš asi už déle… takže bych se nebála.
Já vidím oběma očima dobře a odhady vzdáleností mi stejně dělají problém :roll:
Ale řidičák mám. Jen občas se opřu nárazníkem o obrubník. Škody žádné, protože o tom vím a parkuju velmi pomalu a opatrně :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31693
4.2.13 14:09

Můj přítel je taky tupozraký, a řídí dobře. akorát by mu prý doktor nedovolil se řízením živit, jezit s autobusem kamionem, taxi..to ne. ale normálně jezdit může, takže se v řízení střídáme

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
105
4.2.13 14:28

Ahojky, ségra je taky tupozraká a řidičák v pohode udělala ale bojí se jezdit, nevlastní brácha má stejnou diagnózu a má řidičák a jezdí pořád, bez problémů:-) Takže problém to zřejmě není, držím palce:-) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3902
4.2.13 14:37

Já touto oční vadou trpím, řidičák vlastním a jezdím téměř denně bez problémů. Za světla je to naprosto v pohodě, akorát se mi špatně čtou cedule v dáli na dálnici. Problém mi dělá ježdění v šeru a v noci, tak se tomu vyhýbám, jak se dá. Ale potmě se bojí jezdit většina ženské populace, tak si s tím hlavu moc nelámu 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
369
4.2.13 19:43

Jé, to jste mi udĕlaly radost :-)
Tak já do toho půjdu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
11.11.13 18:56

Prosím mužu se zeptat.. Chtěla bych si udělat řidičák. Právě oko mám tupozrake, takže to nepoužívám. Jak to máte se zdravým okem? Jak dobře s ním vidíte? Já u očního nebyla ani nepamatuju, teprv se tam chystám. Dělá mě problém něco do dálky přečíst. Jakoby se mě ten obraz do dálku chvěje..ale je ostrý. Možná to půjde vyřešit třeba brýlemi to nevím jestté. Jen mě zajímá jak dobře vidíte zdravým okem Jak?? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat