Říkáte synům v pubertě zdrobněle?

Anonymní
20.7.21 11:22

Říkáte synům v pubertě zdrobněle?

Holky po včerejším rozhovoru a kamarádkou, která se posilovala, že říkám synovi 13 let zdrobněle se chci zeptat vás, jestli to tak oslovujete ty své puberťáky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9054
20.7.21 11:24

Není nad to, když se dospívajícím nebo už dospělým lidem říká „Honzíčku, Kubíčku“ jak kdyby jim bylo 5 nebo byli idioti :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6360
20.7.21 11:28

Nemám syna, ale běžné nejen svoje dcery, ale i jine deti a dospělé ve svém okolí oslovuju zdrobnele. Nikdo s tím nemá problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13299
20.7.21 11:29

Neříkám synovi zdrobněle. Bude mu také 13 let a už se to nehodí. On sám mi řekl, že je to dětské. Občas to slyší u přátel, mamky je oslovují zdrobněle a říká, že je to mluvení jak na miminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15800
20.7.21 11:29
@Anonymní píše:
Holky po včerejším rozhovoru a kamarádkou, která se posilovala, že říkám synovi 13 let zdrobněle se chci zeptat vás, jestli to tak oslovujete ty své puberťáky.

Jasne. A to mu za chvili bude 15 :lol:
Drobnele ho ale neoslovuji pred jeho vrstevniky, to jen doma. On sam mi uz v zapalu vypraveni rekl „ty vole“. Jsem chapava matka :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17760
20.7.21 11:31

Tak se ho zeptej, zda mu to vadi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10591
20.7.21 11:33

Kdyz od nich neco potrebuju, tak jim reknu zdrobnele. Funguje to. Zatim..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4258
20.7.21 11:37

Me babička oslovuje zdrobnele ještě ted ve 28 😂 ja nezdrobnuji ani u skolkovych synu, takže u pubose to ani nehrozí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2405
20.7.21 11:38

Mám syny 15 a 13 let a oběma jim občas zdrobnělinou řeknu. Zatím mě ani jeden neposlal někam :). Ale ten starší mi zásadně říká matko, mladší zatím maminko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1999
20.7.21 11:39

Není to všude stejné, ale ve většině případů je to dobrý způsob jak na–at puberťáka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2332
20.7.21 11:39

Sice nejde o mé dítě. Ale bráchovi (34 let) říkáme všichni zdrobněle už od mala. 😀 Už si zvykl, říkají mu tak úplně všichni :lol: známý, kamarádi, rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16574
20.7.21 11:40
@Anonymní píše:

Samozřejmě, že ho oslovuji zdrobněle - ale jenom v soukromí mezi nejbližší rodinou. Kdekoli jinde, na veřejnosti, vždycky jen správným tvarem jména.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1555
20.7.21 11:43

Sice nemám v tom věku syna, ale rodiče mému bratrovi říkali a stále říkají třeba Pájo. Pokud to berete jako zdrobnělinu. Je Pavel. Má babi říká všem 4 vnoučatům zdrobněle a to jsme dávno dospělí (28,26,20,17)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7312
20.7.21 11:44
@Alušáček píše:
Nemám syna, ale běžné nejen svoje dcery, ale i jine deti a dospělé ve svém okolí oslovuju zdrobnele. Nikdo s tím nemá problém.

No možná ti to spíš nikdo neřekne. Já třeba nesnáším když potkám nějakou tetku, a začne mi říkat zdrobněle. Jako kdybych byla stále dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18142
20.7.21 11:44

Ani 9 letému synovi neříkám na veřejnosti zdrobnělinou, není to batole ;) Představa, že mu třeba před kamarádem řeknu „jak ses měl ve škole prdelko/čumáčku/Oliverku/Adámku?“ je víc než úsměvná. Doma ho klidně ještě otituluju nějakou zdrobnělinkou, stejně jako on mi ještě občas řekne maminko nebo maminečko, ale nevěřím, že to bude mít dlouhého trvání. Zeptej se svého syna, zda mu to nevadí :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat