Riziko předčasného porodu?

Anonymní
24.12.19 06:30

Riziko předčasného porodu ????

Ahoj holky, včera jsem byla u gynekologa a ten mi řekl že se mi zkracuje čípek.
No jak jsem to slyšela tak jsem málem odpadla, ještě když mi popisoval co všechno se může stát.. Byla jsem na obyčejné kontrole a počítala jsem že vše bude v pořádku ale ne… Mám strach že předčasně porodim jsem 28+6tt. Často mi ztvrdne v podbřišku a cítím takový tlak, za týden jdu na kontrolu dostala jsem prášky a musím brát i hořčík no.. Tak snad to bude v pořádku pokud ne říkal pan doktor že půjdu do nemocnice. Máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10028
24.12.19 06:35
@Anonymní píše:
No jak jsem to slyšela tak jsem málem odpadla, ještě když mi popisoval co všechno se může stát.. Byla jsem na obyčejné kontrole a počítala jsem že vše bude v pořádku ale ne… Mám strach že předčasně porodim jsem 28+6tt. Často mi ztvrdne v podbřišku a cítím takový tlak, za týden jdu na kontrolu dostala jsem prášky a musím brát i hořčík no.. Tak snad to bude v pořádku pokud ne říkal pan doktor že půjdu do nemocnice. Máte někdo zkušenost?

Jak moc se zkracuje a jaké léky jsi dostala? Chce to hodně odpočívat, nic nenosit těžkého atd. Držím pěsti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5666
24.12.19 06:37

Lehni si odpocivej, nenamahej se… Hlavně to chce klid. Nikdo ti nepovi, jak to dopadne, jsou holky co přenášejí otevřené a u jiných se to jen trochu hne a jdou rodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14703
24.12.19 06:51

Měla jsem to podobně v prvním těhotenství. Akorát já šla tenkrát na kontrolu k doktorce, protože jsem měla divné tušení, že není vše OK. Nakonec jsem porodila ve 38+3 TT, jen jsem zbytek těhotenství proležela, 10 dní i v nemocnici. Šetři se, odpočívej a vše bude v pohodě. A v tomto týdnu těhotenství už i v případě porodu dokáží doktoři zázraky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.19 07:05

Já jsem po tomhle verdiktu bohužel porodila předčasně. Ale brala jsem to tehdy na lehkou váhu a nešetřila jsem se vůbec, takže opravdu lehnout a nedráždit to ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.19 07:33

Já jsem ve 28mela jen cm, ve 31 prvním žádný. A to jsem odpocivala. Rodila jsem skoro v termínu a ještě po Hamiltonu. :) držím palce

• Citovat
  • Nahlásit
269
24.12.19 08:27

Me tohle rekli v 21tt, a ted uz jsem 31tt. Vicemene jsem prvni 3 tydny fakt lezela, ted uz se i pohybuju. Mam cipek 2cm, ale tuhy a uzavřený. Byla jsem i na nejakem testu v porodnici a vratili me do pece me doktorce, ze podle toho testu to vypada dobře. Nejde jen o delku cipku, ale celkove zda se otvira ci je pevny apod. Setrim se a polehavam stale, ale uz si doma neco udelat a se starsim synem zajdu na nejakou akci pro deti. Ale nehrotim to, vyhybam se davum, nakupy resi manzel, uklid delam jen povrchni a zbytek opet manžel nebo syn. Mamka mi dovezla hromadu zavareneho jidla - manzel vari jen 2 jidla -, takze se nemusim starat ani o vareni. Preci jen ja na druhe mimco cekam uz 7 let s pauzou a ted po 4 letech opětovného snazeni je nakonec po et, takze nechci nic riskovat a delam maximum.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5334
24.12.19 08:29
@Anonymní píše:

Ume to mělo ten špatný konec, za mě teda rada jen ležet a odpočívat. Já rodila 28+1, držím palce ať to dotahnete do konce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
291
24.12.19 08:33

Před 7mi rokama mi při mem těhotenství řekl doktor něco podobného. Zpětné uznávám, ze jsem mu ani nerozuměla co tom mysli… každopádně v 30+0 mi řekl za mám děložní hrdlo (nebo cipek) zkracene na méně než 2cm, ze mám zvolnit. Ja jsem si myslela ze jsem zvolnila (ale evidentně málo) v 32+1 se nám narodil syn. Nikdo neví proč, z důvodu odlučování placenty (a kravaceni) jsem skončila na SC. Syna máme vypiplaneho a vše v globale ok. Ale za mne osobní rada/zkušenost udělat cokoliv, ať miminko zůstane v brisku co nejvíce do termínu. Z porodnic nas pustili až po ukončením 36tem týdnu… teď čekáme druhé dítě a s radosti lezim, ať jsme v 2v1 co nejdéle.
Určitě to zvládnete, ale hod se do horizontální polohy a klidu (dost věci je o stavu mysli) a vše bude dobrý. Hodně odpocivej a věř ze to bude dobrý. :dance: Držím pěsti a přeji krasne svátky. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1854
24.12.19 11:00

Lež, lež a lež a opravdu nic nedělej. Nechoď na nakupy, nestůj u plotny, opravdu jen lež aspoň do 33tt, kdy je miminko prakticky „hotové“. Já lezela od 32tt v nemocnici, s tím, že cipek jsem mela 0,9cm (cekala jsem dvojcata) a cekali jsme, az mi praskne voda. Nakonec planovany cisar 36+1,kdy jednovajecni dvojcatka meho typu musí jit už ven, i přesto, že voda mi nikdy nepraskla. Takže ať se o tebe stara rodinka, ty opravdu jen odpocivej, to miminko to bude potřebovat. A neboj, 2cm jsou ještě dobré. Já začala na 0,9cm, po tydnu se mi zkrátil na 0,7cm, ale fakt jsem v nemocnici jen lezela a chodila si pro jidlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3220
24.12.19 12:48

Ve 30 tt se mi zkracoval cipek, ac jsem lezela ve 33tt otevrena na 8 cm. Z gynekologie odeslana ihned do porodnice, ze rodim. Zde jsem lezela 10 dni a nic se nedelo. Nevim co to jsou poslicci ci tvrdnuti bricha. Pak me poslali domu, ze s jakoukoliv bolesti okamzite do porodnice i kdyby to bylo 20× a zbytecne, ze to bude rychlovka. Nakonec jsem rodila 37+5tt. Od prvni bolesti byla dcera do 2 hodin na svete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
2.2.20 21:59

Krásný den přeji, chtěla jsem se poptat, zda máte někdo zkušenost s udržením mimča, až do termínu porodu? V pondělí jsem byla na kontrole 33+3tt, 6krát denně tvrdnutí břicha s bolestmi, s výsledkem CS4, hrdlo měkké, délka hrdla 6mm, hlavička těsně naléhá na vchod pánevní, branka tvaru V, dilatace 8mm. Doktor nařídil klidový režim, utrogestan, magnosolv. Budu asi ráda, když to zvládneme do ukončeného 35tt??…děkuji moc za zkušenosti ostatních… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1854
3.2.20 10:36

@MiskaBor Úplně nerozumím všem údajům, ale čípek 6mm je vážně málo. Takže opravdu jen lež, nehybej se :lol: Jak jsem psala minule, opravdu jen lež a lež, nic nedelej, kromě zachodu a 1×denne sprchy. Jidlo měj dopředu nachystane, nakoupené, jen si to ohrej a zase jdi ležet. Čím více budeš lezet, tím více prodloužís porod. Drobet se divím, že tě už nenechali v porodnici.. :think: Každopádně můžeš vydržet ještě týdny, ale to ti nikdo neřekne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20
3.2.20 10:45

@suzka1 Tak ta myšlenka hospitalizace tam byla od doktora, ale ležet můžu i doma a kdyby cokoliv jedu. Od kontroly je to týden, už jen týden vydržet a šlo by to. No jsem vážně zvědavá, kdy to přijde. Strach je čím dal tím větší 8o :D :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1854
3.2.20 11:11

@MiskaBor Nevím, proč lidi odmitaji lezet v nemocnici. Opravdu budeš doma jenom lezet?? :) A navíc, každý den je samozřejmě skvělý, kdyz vydržíš, ale 35tt je tvoje hranice proč? :) Do 37tt jsou mimi brány jako lehce nedonosene a tyka se to pak drobet jineho ockovani, pravidelné navstevy na dětské neurologii atd.,takže si dej cil minimálně 37tt ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat