Přípravky železa bez umělých sladidel

Anonymní
23.12.19 11:08

Přípravky železa bez umělých sladidel

Mohl by mi prosím někdo poradit rozumný přípravek na doplnění železa v těhotenství, který neobsahuje umělá sladidla a jiné „pochoutky“?
Mám 3 týdny do porodu a hodnotu hemoglobinu 99, tak mi předepsali na 2 měsíce Maltofer žvýkací tablety, ale je tam natrium-cyklamát.
Děkuji.

Mimochodem, o cyklamátech se diskutovalo už třeba tady v souvislosti s doplněním magnesia: https://www.emimino.cz/…idlo-200075/

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Elenloth
23.12.19 11:19

Mrkni na železo od Jamieson. Ale nevím, jestli je vhodné pro těhotné, já v těhotenství nic nebrala.

  • Citovat
  • Upravit
2439
23.12.19 11:36

Zkus mrknout na Tardyferon, ve složení jsem to co píšeš nenašla, pokud to není schované ještě za jiný název. Brala jsem ho i v těhotenství, předepsali mi ho přímo na hematologii, kam jsem chodila už před těhotenstvím. Později nebyl problém, aby mi ho předepsal gyndař nebo obvodní, takže by ti ho mohli napsat taky. Přikládám ti složení.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9167
23.12.19 12:09

Melasu si kup ve zdravé výživě

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.12.19 13:50

@Elenloth Co se dívám, tak je tam taky umělé sladidlo (sorbitol).
@IvaX Díky za fotku. Sice to vypadá, že je to bez umělých sladidel, ale moc nechápu, proč je tam tolik zbytečných přídavných látek.
@pannda Podle téhle tabulky je tam 4.7 mg železa na 100 g, takže nevím, kolik by toho člověk musel sníst… https://www.nutridatabaze.cz/…e-nutrientu/?…

  • Citovat
  • Upravit
Elenloth
23.12.19 14:01
@Anonymní píše:
@Elenloth Co se dívám, tak je tam taky umělé sladidlo (sorbitol).
@IvaX Díky za fotku. Sice to vypadá, že je to bez umělých sladidel, ale moc nechápu, proč je tam tolik zbytečných přídavných látek.
@pannda Podle téhle tabulky je tam 4.7 mg železa na 100 g, takže nevím, kolik by toho člověk musel sníst… https://www.nutridatabaze.cz/…e-nutrientu/?…

Sorbitol je přírodní látka.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
23.12.19 14:04

Co se tak dívám, našla jsem sirup Floradix, nemáte s ním někdo dobrou zkušenost? Ale taky vlastně nepíší, kolik tam toho železa je.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
23.12.19 14:06

@Elenloth Je pravda, že z těch umělých sladidel tohle ještě jde. A jinak mi to složení přijde v pohodě. Díky za tip.

  • Citovat
  • Upravit
335
23.12.19 21:28

Doporučuji Floradix. Brala jsem během všech svých těhotenství a i teď, když jsem víc unavená a taková „nedomrlá“, si dám. Obzvlášť po druhém porodu, kdy jsem hodně krvácela, mi hodně pomohl.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.19 11:39

Tak jsem hledala a našla železo od firmy Naturvita. Složení docela minimalistické, je tom sice sorbitol, ale nakonec jsem se rozhodla pro tohle. Tak píšu, kdyby to někdo třeba taky řešil.
Všem děkuji za názory.

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Original

  • (3.9) + 55 recenzí

Prsní vložky

  • (3.5) + 51 recenzí

Babylove Prsní vložky

  • (2.4) + 40 recenzí

PureLan 100

  • (4.9) + 36 recenzí

Poradna gynekologa

Ikona - Jiří Škultéty

MUDr. Jiří Škultéty