Přípravky železa bez umělých sladidel

Anonymní
23.12.19 11:08

Přípravky železa bez umělých sladidel

Mohl by mi prosím někdo poradit rozumný přípravek na doplnění železa v těhotenství, který neobsahuje umělá sladidla a jiné „pochoutky“?
Mám 3 týdny do porodu a hodnotu hemoglobinu 99, tak mi předepsali na 2 měsíce Maltofer žvýkací tablety, ale je tam natrium-cyklamát.
Děkuji.

Mimochodem, o cyklamátech se diskutovalo už třeba tady v souvislosti s doplněním magnesia: https://www.emimino.cz/…idlo-200075/

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5020
23.12.19 11:19

Mrkni na železo od Jamieson. Ale nevím, jestli je vhodné pro těhotné, já v těhotenství nic nebrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2293
23.12.19 11:36

Zkus mrknout na Tardyferon, ve složení jsem to co píšeš nenašla, pokud to není schované ještě za jiný název. Brala jsem ho i v těhotenství, předepsali mi ho přímo na hematologii, kam jsem chodila už před těhotenstvím. Později nebyl problém, aby mi ho předepsal gyndař nebo obvodní, takže by ti ho mohli napsat taky. Přikládám ti složení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7894
23.12.19 12:09

Melasu si kup ve zdravé výživě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 13:50

@Elenloth Co se dívám, tak je tam taky umělé sladidlo (sorbitol).
@IvaX Díky za fotku. Sice to vypadá, že je to bez umělých sladidel, ale moc nechápu, proč je tam tolik zbytečných přídavných látek.
@pannda Podle téhle tabulky je tam 4.7 mg železa na 100 g, takže nevím, kolik by toho člověk musel sníst… https://www.nutridatabaze.cz/…e-nutrientu/?…

• Citovat
  • Nahlásit
5020
23.12.19 14:01
@Anonymní píše:
@Elenloth Co se dívám, tak je tam taky umělé sladidlo (sorbitol).
@IvaX Díky za fotku. Sice to vypadá, že je to bez umělých sladidel, ale moc nechápu, proč je tam tolik zbytečných přídavných látek.
@pannda Podle téhle tabulky je tam 4.7 mg železa na 100 g, takže nevím, kolik by toho člověk musel sníst… https://www.nutridatabaze.cz/…e-nutrientu/?…

Sorbitol je přírodní látka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 14:04

Co se tak dívám, našla jsem sirup Floradix, nemáte s ním někdo dobrou zkušenost? Ale taky vlastně nepíší, kolik tam toho železa je.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.12.19 14:06

@Elenloth Je pravda, že z těch umělých sladidel tohle ještě jde. A jinak mi to složení přijde v pohodě. Díky za tip.

• Citovat
  • Nahlásit
295
23.12.19 21:28

Doporučuji Floradix. Brala jsem během všech svých těhotenství a i teď, když jsem víc unavená a taková „nedomrlá“, si dám. Obzvlášť po druhém porodu, kdy jsem hodně krvácela, mi hodně pomohl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.12.19 11:39

Tak jsem hledala a našla železo od firmy Naturvita. Složení docela minimalistické, je tom sice sorbitol, ale nakonec jsem se rozhodla pro tohle. Tak píšu, kdyby to někdo třeba taky řešil.
Všem děkuji za názory.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat