Riziko preeklapmsie

Anonymní
9.3.17 20:19

Riziko preeklapmsie

Ahoj, zajímalo by mě pár věcí ohledně preeklampsie. V prvním těhotenství jsem jí prodělala v 32 tt, dítě zdravé, ale bylo to velké štěstí. Nyní jsem opět těhotná (24tt) a s blížícím se III. trimestrem mám hrůzu. Mám fakt strach, že se to bude opakovat. Nejde na to nemyslet, Navíc jsem si myslela, že budu víc hlídaná když jsem měla tohle. Při prvním těhu jsem chodila každý měsíc do poradny a paní doktorka byla velmi pečlivá. Teď u nýnější jsem za 5 minut hotová. Udělá jen ultrazvuk přes břicho :nevim:.Z poslední návštěvy jsem docela mimo. Zjistilo se, že dítě je o týden menší a mám jít za 14 dní. Nemůžu se zbavit pocitu, že to dopadne blbě. Měřím si tlak, kontroluji moč na bílkoviny a stejně :think:.zajímalo by mě jak probíhaly kontroly u těch, které preeklampsii prodělaly u druhého těhotenství. Doufám, že pochopíte anonym…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3849
9.3.17 20:25

Já jsem brala Anopyrin a chodila jsem extra do nemocnice na kontrolu průtoků pupečníkem. Měla jsem ji zase, ale později - ve 37. týdnu, v prvním ve 29. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2291
9.3.17 20:54

Já měla v minulém těhu HELLP Syndrom, což je akutní druh preeklampsii, bylo to v 27tt a nedopadlo to dobre, teď jsem znova těhu a od 12 tt si píchám Clexan a na screeningu mi zjistili riziko preeklampsie tak beru taky anopyrin, kontroly mam každých 14dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17695
9.3.17 20:55

Chodím do rizikové poradny, hlídají tlak a kontroly taky po měsíci, ted mi zjistili leidenskou mutaci tak uvidím co bude dál jinak jsem 25tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2291
9.3.17 21:27
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě pár věcí ohledně preeklampsie. V prvním těhotenství jsem jí prodělala v 32 tt, dítě zdravé, ale bylo to velké štěstí. Nyní jsem opět těhotná (24tt) a s blížícím se III. trimestrem mám hrůzu. Mám fakt strach, že se to bude opakovat. Nejde na to nemyslet, Navíc jsem si myslela, že budu víc hlídaná když jsem měla tohle. Při prvním těhu jsem chodila každý měsíc do poradny a paní doktorka byla velmi pečlivá. Teď u nýnější jsem za 5 minut hotová. Udělá jen ultrazvuk přes břicho :nevim:.Z poslední návštěvy jsem docela mimo. Zjistilo se, že dítě je o týden menší a mám jít za 14 dní. Nemůžu se zbavit pocitu, že to dopadne blbě. Měřím si tlak, kontroluji moč na bílkoviny a stejně :think:.zajímalo by mě jak probíhaly kontroly u těch, které preeklampsii prodělaly u druhého těhotenství. Doufám, že pochopíte anonym…

Docela se divím, že sis nenechala udělat screening na preeklampsii a že neužíváš preventivně anopyrin, měla bys jít na UTZ a měli by ti změřit průtoky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
67043
10.3.17 11:03

Mně zjistili preklampsii osmý měsíc těhotenství a do tří dnů jsem šla na vyvolávaný porod. Nějak zvláštní péči mi nevěnovali. Měla jsem jen vysoký tlak, ale nikdo to moc neřešil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
14.3.17 13:31

Já jsem tedy těhotná poprvé, ale riziko preeklempsie na I. screeningu bylo velmi vysoké, takže od 15tt beru anopirin a doma měřím tlak, kontroly u doktora teď ve 25tt co 14 dní + jednou za měsíc ultrazvuk na průtoky pupečníkem, také chodím jak do poradny tak na gynekologickou internu. A samozřejmě v případě, že by se tlak zvedal tak buď volat do ordinace aby mi zvedli dávku dopegytu a nebo rovnou do porodnice.
A strach mám hrozný, protože teď se mi ten tlak začíná pomalu zvedat i přes léky, zatím mi teda dávka zůstává stejná, ale bojím se.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17695
14.3.17 15:09

@Pavli 29 @Pavli 29 jakou dávku dopegytu bereš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
14.3.17 15:36

@ka2ka od začátku těhotenství 3× denně jeden, ale je pravda, že jsem se s vysokým tlakem léčila ještě před otěhotněním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17695
14.3.17 15:43

@Pavli 29 tak to je ještě dobrý neboj, já jsem 26tt a ted mám 4× denně 2 :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
14.3.17 15:54

@ka2ka Tak to je taky moc pěkný, tak to ti vůbec nezávidím a tlak se při tomhle množství zatím drží v normě?? mě doma jo, ale začíná se lehce zvedat u doktora je to katastrofa, ten co naměří tam ani raději nepočítají. Jako doktor říkal, že to zatím zvedat nebude, že by bylo dobrý vydržet co nejdýl takhle no, říkal že doufá, že to dotlačíme aspoň do 32 týdne, tak jsem z toho taková špatná. protože to by znamenalo třeba rodit na konci dubna. Dva měsíce před termínem se mi zdá moc a bojím se aby byla maličká v pořádku. Tak si budeme asi držet navzájem pěsti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17695
14.3.17 16:00

@Pavli 29 a kdy máš termín já 27.6 a to určitě nedotáhnu do konce můj mudr taky říká že by bylo skvělý to dotáhnout do 32tt jenže jak to udělat, já mám tlak v pohodě a z minut na minutu mi vyletí a už se to nesrovná takže jen trnu jak dlouho to vydrží no. U tebe je dobrý že ještě zvedat můžou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
14.3.17 16:04

@ka2ka Tak já mám 29.6. :D. No musíme doufat, že to dobře dopadne, a ono co si budeme povídat, dneska doktoři s těmi nedonošeňátky umí zázraky, ale je fakt, že teď na kontrole říkal, že teď by to bylo fakt ještě moc brzy.
A ty čekáš první, nebo už jsi s tou mrchou preeklempsií měla nějaké zkušenosti??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17695
14.3.17 16:06

@Pavli 29 jojo naštěstí umí zázraky a snad do toho 32tt vydržíme :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1135
14.3.17 16:09

@ka2ka Přesně tak, pořád tomu věřím, a co jsem tak četla, tak ve 32 tt už je to vážně docela v pohodě, dětičky mívají kolem 1800-2000g a to je dobrý. Sice si s nima člověk poleží v nemocnici ale to se nedá nic dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama