Rizikové těhotenství a nová práce

28.1.16 22:08

rizikové těhotenství a nová práce

Ahoj maminky. Jdu si pro radu. S manželem jsme se snažili rok a půl o miminko. Nedařilo se. Minulý týden jsem nastoupila do nové práce. Jenže jsem zjistila, že jsem těhotná. V práci jsem to zatím neřekla. Na gyndu teprve půjdu, protože by prý zatím nic vidět nebylo a příští týden mají dovolenou. Problém je, že budu muset na rizikové těhotenství, protože v práci tahám třeba 500 kg palety. Bojím se, že by to prckovi mohlo ublížit, nebo nedej bůh abych o to maličký přišla. Snad mě za tohle neodsoudíte, ale je to doslova vymodlené miminko a nechci nic riskovat. Když půjdu na rizikáč, můžou mě vyhodit? A jak mi bude vypočítávaná nemocenská, když ještě nemám odpracovaný celý měsíc? Bude to z toho co si vydělám za těch pár týdnů, nebo ze základu, co mám ve smlouvě? Mám hrozný strach. Jak z toho, že přijdu o práci, tak z toho, že bych mohla mrňouska nějak v práci ohrozit. Předem děkuji za vaše odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6154
28.1.16 22:13

Ano, po 14 dnech na nemocenské ti může skončit pracovní poměr, pokud jsi ve zkušební době.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
28.1.16 22:14

Kdyz jsem nastoupila do prace, tak jsem taky zjistila, ze jsem tehu (po roce co se nam to povedlo nasledovala revoze takze az napodruhe), takze taky rizikovka a nastoupila jsem hned na nemocenskou, s tim, ze mi po 3 mesicich zkusebky dali vypoved ale nemocenskou jsem mela az do porodu. Ale jak se to vypocitavalo uz nevim :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16021
28.1.16 22:16

Ja to mela stejny, v praci sem teda ze zacatku nic nerekla, ale musela sem nastoupit na nemocenskou a pak sem teda musela s pravdou ven, nastesti jsem mela pohodovou sefovou co to taky zrovna nemela lehky takze me tam nechala, jinak bych takle ve zkusebni dobe letela hned :( vyhodit te muzou ve zkusebni dobe bez udani duvodu i tehotnou, s tou nemocenskou nevim teda, ale myslim ze to bude podle toho co je ve smlouve aspon ja to tak zhruba mela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 22:29

Takže když by mě vyhodili, tak bych nemocenskou brala dále? Jsem z toho fakt zoufalá. Ta práce mě baví a chválí si mě, ale je to těžká práce. Tahám těžké palety, hodně se ohýbám a tahám těžké archy papírů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16021
28.1.16 22:39

Ano, když nastoupíš na nemocenskou tak 14 dní platí zaměstnavatel, potom tě teda může vyhodit, ale dál bude platit stát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
760
28.1.16 22:41

Ve zkušební lhute muze byt s tebou rozvazany pracovni pomer bez udani duvodu a tudiz i kdyz jsi tehotna. Po nastupu na rizikovou te muzou vyhodit dle zakona po 14 dnech. Nakolik jsi, ale v ochranne lhute, tak ti bude bezet nemocenska az do 6tydnu po porodu. Pak nastoupis na rodicovskou.
Kdyz to dite je vymodlene a mas pocit, ze opravdu neco kvuli naplni prace hrozi, tak neni nad cim uvazovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 22:42

Takže to je jen o tom, že pak nebudu mít po skončení rodičáku práci? A kam potom budu odevzdávat lístek na peníze? Omlouvám se že se furt takhle vyptávám, ale vůbec nevím jak to chodí :nevim: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
28.1.16 22:44

@majisekn Lístek na peníze budeš dávat normálně zaměstnavateli, byť třeba i bývalému.

• Nahlásit
  • Citovat
28.1.16 22:44

Takže můžu být klidná, že když mě vyhodí, tak bez peněz nebudu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.16 22:47

Ahá. No tak aspoň jsem o něco chytřejší. Hned jsem klidnější. Poslední dobou nemyslím na nic jiného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
2.2.16 11:16

Dohoda?

Dobry den, chci se zeptat. Mam ten stejny problem byla jsem propustena ve zkusebni dobe, jsem na neschopence na ktere zustanu az do tech 6 tydnu pred porodem. Chci se zeptat jestli v tomhle obdobi mohu mit dohodu o provedeni prace. Je to prace na doma na pc. Dekuju za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71419
2.2.16 11:17

@Zuz725 Ano, můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4
2.2.16 12:20

@j.a.n.i1 tak to je super, bala jsem se ze s tim bude nejakej problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71419
2.2.16 12:21

@Zuz725 Akorát si hlídej, aby ses vešla do 10 000,– to se neplatí sociální a zdravotní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama