Robi maso - výroba

64467
9.6.13 15:04

Robi maso - výroba

Ahoj holky, po shlédnutí jednoho příspěvku zde, mne napadlo, jestli tu někdo ví, jak se robi maso vyrábí? Vím, že už jsem návod někde viděla, ale ať hledam, jak hledam, strejda google mi najde akorát recepty s robi masem, ale né návod na přípravu. pokud by někdo věděl o návodu, šup sem s ním, díky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
chatwenna
9.6.13 15:30

Co je to? :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2834
9.6.13 15:31

Taky jsem se snažila vyzjistit, ale bohužel… dokonce jsem psala i výrobci a nic, kupodivu :D A nemáš náhodou na mysli výrobu seitanu? Ten si doma děláme běžně a taky jsme se ho naučili z videa.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64467
9.6.13 15:33

@Danitschka tak mi sem hoď nějaký odkaz, sím… jinak myslela jsem robi, já už někde ten návod fakt viděla, ale neuložila, že :zed: no a teď je na to krátký i strejda google.. prostě nemůžu najít…
@chatwenna náhražka masa ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
chatwenna
9.6.13 16:01

@martina.se Ahaaaaa… Neco jako sojove maso? A z ceho se to vyrabi??? :)

• Citovat
  • Nahlásit
2834
9.6.13 16:15

@martina.se
http://www.youtube.com/watch?…
třeba tady, stačí zadat seitan a vyhodí ti to spoustu receptů. My už jsme si ho doma trochu upravili po našem, ale stejně se to nevyrovná tomu „průmyslovýmu“, bohužel.
Ale jestli to robi fakt někde vyzjistíš, tak mi, prosím, dej vědět, protože to by mě fakt zajímalo :) snad to nebude něco jako výrobní salám :D Ještě nám taky hodně jede klaso…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2834
9.6.13 16:20

Tak jsem se teda zvedla k ledničce, no :) Složení: pšeničná bílkovina, červená řepa, voda, sůl, přírodní barvivo Arpink Red.

Postup bych teda tipla podobný jako u toho seitanu, tudíž nějak získat jenom lepek z mouky, pak jakýmsi způsobem zapracovat patrně šťávu z červ. řepy, naředit, osolit a uvařit? Ale kde seženu Arpink Red, to teda nevím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64467
9.6.13 19:25

@Danitschka :think: asi bude ďáblova kuchyně :mrgreen: to by bylo, aby se na to nepřišlo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat