Rodičák a dálkové studium

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 24.08.11 13:00
Rodičák a dálkové studium

Ahoj, chci se zeptat těch, které nastoupili na dálkové studium během rodičovské dovolené.. Hlásí se to někde na úřadech? Jde mi o to, že nevím jaký je přesně rozdíl mezi denní a kombinovanou formou.. vím, že na denní odvádí něco za studenta stát,ale na dálkovém? tam asi nic, že? Myslím to tak, že pokud bych nebyla ani na rodičáku ani zaměstnaná, tak i když bych byla student, tak budu na pracáku nebo se pletu? Nicméně, mě se to zatím netýká, protože následující 4 roky budu asi pořád na rodičovské.. jen mi jde o ten úřad, jestli mám být někde vedena jako student :?: Snad to není moc zmateně napsáno..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Čekatelka
Extra třída :D 14457 příspěvků 24.08.11 13:12

při dálkovém studiu nemáš statut studenta, nemusíš hlásit nic a nikam

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 24.08.11 13:16

čekatelka: super, děkuju :palec:

Kalla1412
Echt Kelišová 8590 příspěvků 24.08.11 13:17

Ahoj,
já vím že u dálkového se dá (a většina to dělá) normálně chodit do práce, takže status studenta u DS nemáš. u denního je to něco jiného, to jsi student a stát za Tebe jako za studenta platí soc., zdravko, máš různé slevy apod. Ale aby se to nezneužívalo donekonečna, tak je to takto jen do 26 let a pak už se musíš dotovat sama, pokud nemáš jiného sponzora. (to si ale nejsem 100% jistá)Deení je taková, žemusíš chodit na cvičení a na přednášky většinou každý den nebo aspoň na většinu z nich, záleží na Tvé svědomitosti :-D a u dálky (kombinovaného) se učíš doma a každých 14 dnáí nebo ještě méně často chodíč většinou pá-neděle na cëlý den či na část dne do školy, kde Ti vysvětlí čemu nerozumíš, zadají novou látku k prostudování a nechaj tě jít. Je to takové řízené samostudium. U nás do dělají holky v práci a zvládají to. Snad to nemám moc dlouhé a nesrozumitelné. :think: :wink:

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 24.08.11 13:20

Kallo: taky díky, já pravě studuju při dětech..jedno doma a jedno na cestě..takže zdr. a soc. řešit nemusím..navíc je mi 23, takže možná stihnu dostudovat do 26..ale u toho dálkového je to asi jedno..

Verusha
Kecalka 232 příspěvků 24.08.11 13:40

Holky pozor! Já jsem taky na kombinované formě studia a mám status sudenta!!!!! Jak kde to je, musís si zavolat do školy.

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 24.08.11 13:48

aha, tak snad nám to řeknou a musela jsi se hlásit na nějakém úřadě?

jankaslos 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.08.11 14:11

ze zákona pokud studuješ dálkovou formu (kombinovanou) tak nárok na status studenta nemáš. Tahle forma studia je pro pracující a pod. takže je to logické.
Musela bys buď chodit do školy jako příprava na povolání tedy v plném denním rozsahu - vše hradí stát, nebo do práce, příp. pracák .. hradí zaměstnavatel(pra­cák)
Navíc je jedno, kolik Ti je - jestli se vejdeš do toho limitu 26let pro placení soc. zdr.
Nikde tedy nic hlásit nemusíš ;-)
Já takhle studuju už dlouho a status studenta nemám. Ověřeno na úřadech.

Michaela23
Závislačka 3235 příspěvků 24.08.11 14:15

začínám studovat, status studenta při kombinované formě nemám, nikde jsem nic nehlásila :wink:

Verusha
Kecalka 232 příspěvků 24.08.11 14:21
jankaslos píše:
ze zákona pokud studuješ dálkovou formu (kombinovanou) tak nárok na status studenta nemáš. Tahle forma studia je pro pracující a pod. takže je to logické.
Musela bys buď chodit do školy jako příprava na povolání tedy v plném denním rozsahu - vše hradí stát, nebo do práce, příp. pracák .. hradí zaměstnavatel(pra­cák)
Navíc je jedno, kolik Ti je - jestli se vejdeš do toho limitu 26let pro placení soc. zdr.
Nikde tedy nic hlásit nemusíš ;-)
Já takhle studuju už dlouho a status studenta nemám. Ověřeno na úřadech.

Já status studenta mám a jsem kombi… Chodím normálně na půl uvazku do práce a nemusi za mě nic odvádět…

t-jani
Neúnavná pisatelka 15875 příspěvků 24.08.11 20:20

dík za odpovědi :wink:

Elessar 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 16:05

Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to mrsknu sem :) chtěla bych slyšet názory od úspěšně studujících maminek, či úspěšně dostudovaných :) mám jen gympl, vejšku jsem zkusila a nějak mě to nevzalo, učení v pohodě, v pár předmětech jsem byla i mezi nejlepšíma, ale prostě to šlo nějak mimo mě, takže jsem přerušila a šla pracovat…teď jsem těhotná a rodina by byla ráda (já vlastně taky, s gymplem práci seženu horko-těžko), abych si při rodičáku udělala VŠ dálkově :) tzn. ještě teď podat přihlášku, v červnu přijímačky a od září šprtat. Termín porodu mám v červenci. Strašně se děsím toho, že u těch přijímaček porodím dřív, tím stresem :D ale spíš mě zajímá, dá se to zvládat s mimčem?? Hlídání mít budu. Jde o energii, a tak podobně…bojím se, že to zase vzdám předčasně a zase to budou zbytečně vyhozený peníze…ale škola je půl hoďky od mého bydliště, takže dostupnost super :)
Pokud je tu teda někdo, kdo to zvládnul/zvládá, psychicky i finančně i časově, prosím podpořte mě :zed:

Tunrida
Hvězda diskuse 48017 příspěvků 26.02.13 16:10

A mě taky :mrgreen:

Jessie8951
Kecalka 440 příspěvků 26.02.13 16:11
@Acinore píše:
Ahoj, nechci zakládat nové téma, tak to mrsknu sem :) chtěla bych slyšet názory od úspěšně studujících maminek, či úspěšně dostudovaných :) mám jen gympl, vejšku jsem zkusila a nějak mě to nevzalo, učení v pohodě, v pár předmětech jsem byla i mezi nejlepšíma, ale prostě to šlo nějak mimo mě, takže jsem přerušila a šla pracovat…teď jsem těhotná a rodina by byla ráda (já vlastně taky, s gymplem práci seženu horko-těžko), abych si při rodičáku udělala VŠ dálkově :) tzn. ještě teď podat přihlášku, v červnu přijímačky a od září šprtat. Termín porodu mám v červenci. Strašně se děsím toho, že u těch přijímaček porodím dřív, tím stresem :D ale spíš mě zajímá, dá se to zvládat s mimčem?? Hlídání mít budu. Jde o energii, a tak podobně…bojím se, že to zase vzdám předčasně a zase to budou zbytečně vyhozený peníze…ale škola je půl hoďky od mého bydliště, takže dostupnost super :)
Pokud je tu teda někdo, kdo to zvládnul/zvládá, psychicky i finančně i časově, prosím podpořte mě :zed:

Ahoj, já teda děti ještě nemám, ale chodili se mnou na dalkové studium ženské, které děti měly a řekla bych, že kolikrát zvládali líp než holky bezdětné :-) Občas je to na palici, hlavně ve zkouškovém, ale úspěšně jsme dostudovali všechny :mavam:

Elessar 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.13 16:14

@RadkaCh taky chceš jít letos? koukám, že jsi o pár týdnů napřed, nebojíš se přijímaček? :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Herečce Nele Boudové se rozpadlo po necelých dvou letech manželství. Má prý jiného

Není tomu tak dávno, co si Nela Boudová (51) pochvalovala, že se stačila... číst dále >

Šance pro Řepku? Jeho obhájce naznačil, jak ho chce zachránit před vězením!

Je šance, že se Tomáš Řepka vyhne vězení? Ačkoliv mu za podvod s autem, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Chtěla jsem se zbavit manželovy milenky. Krize je za námi, doufá Jana

Příběh o manželově nevěře, podobný tisícům jiných, vypráví osmatřicetiletá... číst dále >