Rodičovská a druhé dítko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Erian
Echt Kelišová 7601 příspěvků 23.08.10 15:29
Rodičovská a druhé dítko

Ahojky, dneska jsem přemýšlela nad tím, jak to vlastně bude s penězi u dvou dětí. Byla jsem na ÚP, tzn. na mateřskou jsem nárok neměla, dostala jsem jen porodné a teď mám rodičák na 4roky. Ale v dubnu by se mi mělo narodit druhé dítko… nevíte některá, jak to má být příští rok s porodným a jak je to s rodičákem na to druhé dítko? Netuším, zda mám vůbec nárok :?:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
sima90
Závislačka 2767 příspěvků 23.08.10 15:46

Ahoj, já sice dítko ještě nemám, ale snažíme se, takže co se týče porodnýho a rodičáku, tak to sleduji. Zatím jsou teda návrhy, nejdřív byl návrh, že porodný budou vyplácet pouze na jedno dítě a to s 2,4% životního minima, před týdnem jsem zase četla, že porodný chtějí dát na 20000kč s tím, že bude úřad rozhodovat, jestli je rodina sociálně slabá nebo ne, když bude porodný dostanou. K rodičáku, neporadím ti, jak to budeš mít, když čekáš druhý mimčo, ale vláda má zase návrh, že ti co nepracovali a budou na 4-letém rodičáku budou dostávat celý 4 roky 4500kč. Jenže pořád se to mění, takže vůbec nevím, jak to bude :nevim:

Erian
Echt Kelišová 7601 příspěvků 23.08.10 15:59

Simi, aha, děkuju, nevěděla jsem, že je to takhle složité… Tak uvidíme, co nakonec se nakonec vymyslí :palec:

sima90
Závislačka 2767 příspěvků 23.08.10 16:04

Mě by taky zajímalo, jak to nakonec bude. Jsou pořád zatím návrhy, který se mění. Kdyby to už aspoň bylo stálý, takhle se každý týden skoro dovídáš něco jinýho. Jedině počkat až do toho ledna. Ale s tím porodným psali, že by to mělo platit až od dubna (těch 20000kč), tak třeba by si to ještě stihla a nemuseli by to rozhodovat na úřadě.

Erian
Echt Kelišová 7601 příspěvků 23.08.10 16:09

Teď jsem se dočetla, že rodičák je jen na nejmladší dítko a pokud ho snížej na těch 4500kč, tak to bude vcelku mazec :think: Uff, to se nám teda s druhým mimi asi nepovedlo…

sima90
Závislačka 2767 příspěvků 23.08.10 16:21

No docela o dost to zkrouhli. Já zítra nastupuju do práce, tak bych tam chtěla chvíli zůstat a něco si fakt našetřit i když přítel má docela vysoký plat, ale stejně :nevim: A to jsem chtěla 2 děti, budeme mít vůbec co dělat, aby jsme to utáhli. Jakto, že se Vám to nepovedlo? Teď koukám na metřík, budeš mít děti od sebe o rok, tak to tě obdivuju :palec:

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 23.08.10 16:43

Eri, také tomu nerozumím, ale nešlo by něco takového? přeci jenom tvůj chlap pracuje,… https://www.emimino.cz/…goval-35090/, no prostuduj to, jenom nápad :think:

Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 23.08.10 16:54

Ahoj, rodičák ti na první dítě zanikne a budeš brát na to druhé. Na sociálce ti k tomu řeknou víc, mam takový dojem, že se musí zažádat o zrušení rodičáku na to první a zažádat o rodičák na druhé dítko. S tím porodným ti neporadím, každou chvíli se to mění a nikdo nic pořádnýho zatím neví.

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 23.08.10 17:05

Já mám děti od sebe dva roky, měla jsem to jak tu bylo psáno. Zrušit rodičák na starší a dostávám rodičák na nejmladší. A to, co teď vymýšlí, to netuším. Zírám, co zas všechno.....

Erian
Echt Kelišová 7601 příspěvků 23.08.10 19:04

Simi nj, rok po prvním… V plánu to nebylo, vlastně ani to první, ale já toho človíčka nemůžu zabít.

Zkusím se poptat na socce, nebo ještě prolézt net. I když ono je asi brzo, přítel říká, že se to ještě pětkrát změní… :think:

sima90
Závislačka 2767 příspěvků 23.08.10 20:12

Děti jsou dar :srdce:

Erian
Echt Kelišová 7601 příspěvků 23.08.10 20:23

Simi to ano :hug:

Mellanie
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.10 20:33

Ahoj,
tak to by zajímalo i mě jak to bude do budoucna..
Porodné chtějí zrušit a nechat jen na 1 dítě a to ještě jen pro socialně slabší.
O těch 20 tisících porodného slyším prvně.. :nevim: :nevim:
A stejně tak že 4 leta varianta by byla 4500kč..??Ty brdo to sou novinky. :nevim:

A ted k otázce:kámoška ani stávající rodičák rušit nemusela,zrušily jí ho samy a automaticky začli vyplácet na malou rodičák–ale papíry -žádost vyplnovat musela. :srdce:

Lakynka
Neúnavná pisatelka 17031 příspěvků 23.08.10 21:08

KAmca: Já ho rušit musela a stejně to zrušili pozdě a musela jsm jim vracet zpět to, co mi „přeplatili“. Asi to má každé město jinak.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 63711 příspěvků 3 inzeráty 23.08.10 22:46

Ještě se neví, jak to dopadne, ale těch 4500,– by vycházelo tak, že by byl 4 letý rodičák po celou dobu stejný.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Příkladní to expartneři: Štíbrová stráví Vánoce se synem i svým bývalým

Je milé vidět, že zdaleka ne všichni, kdo se v showbyznysu rozejdou, na sebe... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >