Rodičovská dovolená + HPP

1782
27.6.08 10:12

rodičovská dovolená + HPP

Ahoj,
prosím poraďte na můj dotaz.
Jsem na rodičovské dovolené, dcerka má 21 měsiců. Bývalí zaměstnavatel skrachoval, takže jsem bez pracovního závazku.
Momentálně jsem si našla nové zaměstnání na HPP. Chtěla bych brát zároveň rodičovský příspěvek a pracovat. O dcerku se částečně postará manžel a děda. Je to možné?
A je nutné nahlásit na sociálku, o moje dítě se stará jiná zletilá osoba.
Moc díky.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

159
27.6.08 11:01

ahoj :)
taky chodím do práce na HPP.

Manžel je na rodičovské dovolené, na sociálce jsme museli přehlásit rodičák na něho.

Ale myslím, že pokud nebude tvůj manžel na rodičovské, ale bude normálně chodit do práce, tak by se nic přehlašovat nemuselo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna
27.6.08 11:01

Ahoj,

ano, je. Čerpání RP je omezeno jen navštěvuje-li dítě školku, hlídání dítěte zletilou osobou musíš zajistit, ale o povinnosti oznámit to sociálce nevím, vloni jsem nic nehlásila a ani ve změnách od 1.1. 08 jsem si takové povinnosti nevšimla.

• Citovat
  • Upravit
2316
27.6.08 11:49

od tří let dcery chodím do práce, dopoledne chodí do školky, odpoledne hlídá babička. na sociálce jsem babičku nenahlašovala vůbec, jen nosím potvrzení o 4hodinové docházce do školky, aby mi zůstal rodičák. Kdo hlídá je nezajímá, hlavně že nechodí celodenně do školky. A.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10773
27.6.08 23:55

Ahoj, přesně na toto jsem se ptala na sociálce. Hlásit není třeba. Pokud bude do 3 let dítě chodit do jeslí či školky (třeba jen dopoledne), tak o RP přicházíš. Pokud bude doma třeba s tatínkem, babičkou…, tak stále pobíráš RP a je psán na tebe. Řekli mi, že jednou jsem o něj žádala já na 3 roky, tak bude stále na mě, i když by se o dítě staral kdokoliv jiný a já šla do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
28.6.08 10:27

Ahoj,taky už jsem nastoupila do práce. Nemusíš vůbec nic hlásit. Jen dítko nesmíš dát na víc jak 5 dní v měsíci do jeslí (těch 5 dní v měsíci se musí nahlásit a každý měsíc na sociálku nosit potvrzení,že to bylo jen těch 5 dní).Prý nezáleží na tom kolik hodin těch 5 dní tam bude.Při nemoci je možné normálně čerpat i nemocenskou.Jak je to s OČR -ošetřování člena rodiny- to nevím. Musím se na to ještě zeptat.

Jo a školka je jen na 4 hod denně.

Vlastně je vůbec nezajímá jestli pracuješ a kolik vyděláváš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1782
28.6.08 20:20

Holky moc děkuji za odpovědi. Já školku nebudu využívat, takže je to OK.
Je super, že dnes je taková možnost pracovat. Tak snad to ta moje banda bude doma zvládat.
takže ještě jednou dík.
Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
5.7.08 15:40

Takže to shrnu. Paní na sociálce mi řekla,že je jí úplně jedno, jestli se vrátím na původní místo na HPP. Můžu v pohodě pobírat neschopenku nebo ošetřování člena rodiny- to souvisí s mým platem ne RP, tak na to mám nárok. Ještě jednou mi zopakovala,že jediné kritérium pro zrušení rod. příspěvku jsou ty jesle a školka. Takže mám broučka u mamky a chodím do práce+ rodičák. Taky konečně něco z toho státu máme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Knizska-nepřihl.
7.6.12 15:05

oživuji tuto diskusi s akutním dotazem:

Jsem na tříleté rodičovské dovolené - ta mi končí v lednu 2013. Ovšem rodič. příspěvek už nepobírám (tam jsem zvolila dvouletou variantu). Zaměstnavatel mi neumožňuje dřívější nástup do práce a ukončení RD, proto jsem si od září našla jinou práci.
Je nutné dávat u prvního zaměstnavatele výpověď? Nebo mohu u jednoho zaměstavatele být na RD a přitom být zaměstnaná jinde? (měla bych pak půl roku na to vyzkoušet, jestli je to v nové práci OK, kdyžtak odejít ve zkušební době a pak nastoupit k prvnímu zaměstnavateli)

• na internetu jsem našla dvě zcela protichůdné informace
  • volala jsem právničce školských odborů (pracuju ve školství), ta mi řekla, že je vše naprosto OK (ale mně s to nějak nezdá)
  • Nahlásit
  • Citovat
19602
7.6.12 15:20

Nemela bys pracovat ve stejnem oboru, bez vedomi puvodniho zamestnavatele po dobu RD. Ale pokud o tebe v praci driv nestoji, neresila bych to. V puvodni praci budes event. davat vypoaved az ty dva mesice pred dnem nastupu(pokud tedy nehodlas nastoupit).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
557
7.6.12 15:22

Podle me jde o to jestli nejsou firmy konkurence, aby tam nebyl stret zajmu. Ja bych zeptala u stavajiciho zamestnavatele jestli jim to nevadi a kdyz reknou ze ne tak je to ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Knizska-nepřihl.
7.6.12 15:49

Pracuju jako učitelka na SŠ, takže mi nepřipadá nijak neetické, ani nevhodné, mít tyhle dvě práce naráz. Na původní místo se vracet nechci, ale hodilo by se mít ho jako takovou pojistku, kdyby se nová práce nejevila dobře, nebo mě třeba ve zkušební době vyhodili…atd. navíc dcera bude ve školce a kdo ví, jak to buse s její nemocností atd.

• Nahlásit
  • Citovat
72375
7.6.12 20:22

Tak ve školství rozhodně můžeš a nemusíš to ani zaměstnavateli říkat, ten střet zájmů se totiž nevztahuje na výkon vědecké, pedagogické, publicistické, literární a umělecké činnosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.5.19 08:34

Ahoj maminky. Přišla jsem si zde pro radu, protože vůbec nevím jak to teď je. Naskytla se mi dobrá pracovní příležitost, ale jsem stále na rodičáku, bohužel chtějí abych nastoupila v září a já bych tuhle práci nerada pustila. Syn jde sice od září do školky, ale rodičák mám, až do března 2020 a jelikož bych o něj nechtěla přijít, tak by mne zajímalo jak to chodí, když dítě chodí do školky a já do práce na HPP do toho bych dobírala rodičák a syn mi onemocní? Dostanu na něj paragraf nebo očr? Vůbec nevím jak to chodí do teď jsem byla jen doma máme ještě staršího syna 6let. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
697
29.5.19 08:45
@Anonymní píše:
Ahoj maminky. Přišla jsem si zde pro radu, protože vůbec nevím jak to teď je. Naskytla se mi dobrá pracovní příležitost, ale jsem stále na rodičáku, bohužel chtějí abych nastoupila v září a já bych tuhle práci nerada pustila. Syn jde sice od září do školky, ale rodičák mám, až do března 2020 a jelikož bych o něj nechtěla přijít, tak by mne zajímalo jak to chodí, když dítě chodí do školky a já do práce na HPP do toho bych dobírala rodičák a syn mi onemocní? Dostanu na něj paragraf nebo očr? Vůbec nevím jak to chodí do teď jsem byla jen doma máme ještě staršího syna 6let. Děkuji :kytka:

ked ide do skolky, predpokladam, ze ma viac ako 2 roky. V skolke moze byt neobmedzene, ty mozes pracovat tiez neobmedzene a mas narok na ocr. Jedina vec je, ze chlap si nemoze na to dieta vziat ocr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama