Rodičovský příspěvek

1762
19.6.08 11:07

Rodičovský příspěvek

Ahoj holky,
máme tu nějaké neshody s kamarádkou a vy víte všechno, tak se chci zeptat, jestli mám pravdu.
Od září se vracím na částečný úvazek do práce, ale Petru (včera 3 roky) nevzali do školky. Já si myslím, že budu dál až do 4 let pobírat RP i když budu pracovat, protože musím nějak zajisti hlídání. Holky tvrdí, že když jdu do práce, tak o něj přijdu, ale já myslím, že to spíš závisí na umístění ve školce, protože vydělávat můžu kolik chci, ne? Ne že bych tedy ve školství vydělala nějak hodně. :lol:.
Díky za odpovědi.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
19.6.08 11:24

Ahoj, rodicak muzes pobirat dale, nevim teda jak je to ted, kdyz jsis musela urcit jakou varintu chces. Nicmene nic se nemeni na tom, ze dite nesmi navstevovat skolku vic jak 4 hodiny denne! Pokud by nebyla dodrzena tato podminka, tak o rodicovsky prispevek prijdes.
Pokud by se jednalo o soukromou skolku ci jesle, rodicak pobiras nehlede na to, jak je tam dite dlouho. Snad jsem to vysvetlila trochu srozumitelne :lol:

neprihlasena Slysil

• Nahlásit
  • Citovat
Mišuna
19.6.08 13:10

Jestli chodíš do práce nebo ne ani kolik vyděláš výši rodičáku neovlivňuje po celou dobu jeho pobírání, musíš jen zajistit hlídání zletilou osobou.
Rozhodující je jestli dítě navštěvuje „státní“ školku, od tří let věku je tam omezení jak psala slysil, u soukr. školek nerozhoduje ani to.

• Citovat
  • Upravit
1762
19.6.08 14:12

Díky moc, to jsem chtěla slyšet.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1438
19.6.08 16:10

I u soukromých školek se sleduje docházka, protože zákon nerozlišuje státní - soukromá, zmiňuje „jesle, školku nebo jiné obdobné zařízení pro děti předškolního věku“. Konzultováno přímo na ministerstvu práce a sociálních věcí, jestli jsem třeba v zákoně něco nepřehlédla. Takže jde jenom o to, jaký má soukromá školka status - jestli je to výchovné zařízení pro děti (tedy školka) nebo jestli je to jenom hlídání dětí (což školka není, ta je to výchovné zařízení). Tohle už záleží školku od školky, jaké si zařídí licence (koncese, živnosťáky… fakt nevím, na základě čeho fungují).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
16.1.11 17:15

Ahoj holky mam dotaz jsem na MD a tedka mi bude koncit. chci dvouletou variantu rodicaku. a na zadosti o rodicak je napsano varianta do dvou let ditete. jak je to teda je ted jsem byla pul roku na matersky a pak budu mit jeste 2 roky rodicak nebo ho budu brat jen rok a pul dokud malymu nebudou 2?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
16.1.11 17:18

Budeš brát ještě dva roky po skončení PPM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
16.1.11 17:25

tak to jsem to dobre pochopila, to jsem rada :) chceme pak hned druhe tak abych si to naplanovala :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
945
16.1.11 17:32

tak ja jsem to pochopila obracene do dvou let ditete, tedy jeste ten rok apul, tak jsem zvedava

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13743
16.1.11 17:33

2 leta varianta znamena do 2 let ditete
3 leta do 3 let ditete
4 leta do 4 let

tedy vzdy do dne kdy maji narozeniny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
187
16.1.11 17:34

URčitě jen do dvou let věku dítěte, pozor na to :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
16.1.11 17:36

takze jen rok a pul jo?:/ tak to nam trosku kazi plany :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
16.1.11 17:37
vevci píše:
tak ja jsem to pochopila obracene do dvou let ditete, tedy jeste ten rok apul, tak jsem zvedava

Aha, no tak doufám, že neříkám bludy, ale PPM a RP jsou dvě oddělené věci, tudíž by měly navazovat ze sebou a ne se překrývat. Akorát když nemám nárok na PPM, dostávám rovnou RP (v té době, kdy ostatní maminky dostávají tu PPM).
Lovelytelle- jéé, myslíš, že má cenu plánovat? :mrgreen: Taky jsem měla naplánováno..pak najednou šmik a místo snížení RP od 22.měsíce, snížení od 10. Tady už snad nemá cenu plánovat vůbec nic :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
16.1.11 17:38

Tak koukám, že je to úplně jinak, tak pardon za mystifikaci :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3588
16.1.11 17:49

zuzous: ve dvoulety variante zadny zmeny nejsou, chtela jsem aby mi to pekne navazalo :( mam blbou praci a nevim jestli se tam budu moct vratit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama