Rodičovský příspěvek a následná mateřská dovolená

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 14:38
Rodicovsky prispevek a materska

Ahojky maminky, snazilky a vsichni co jste zkusenejsi nez ja v techto zalezitostech :-)
Pobiram RP na dceru do 3 let jejiho veku coz bude 21.12.2019 jsem ted tehotna, na materskou bych mela nastoupit zacatkem zari. Na malou beru 7000mesicne, chci se zeptat jak to mam ted udelat abych stihla dobrat? Muzu si RP jit navysit? A kdy nejpozdeji? Nechteka bych o ty penizky prijit, ale nevim co mam tedka delat… kdy nejpozdeji pred nastupem na materskou mam zadat o navyseni aby mi to stihli vyplatit? Dekuju moc :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10155 příspěvků 03.04.19 14:43

Jdi zadat klidně hned, záleží kolik můžeš měsíčně pobírat. Ale když zazadas hned tak ti rozvrhnou tu částku co bys brala od září do prosince, do těch měsíců než půjdeš na mateřskou. Když budeš zadat těsně před mateřskou s největší pravděpodobností o to přijdeš.

lachtanice86
Echt Kelišová 7871 příspěvků 03.04.19 14:44
@Anonymní píše:
Ahojky maminky, snazilky a vsichni co jste zkusenejsi nez ja v techto zalezitostech :-)
Pobiram RP na dceru do 3 let jejiho veku coz bude 21.12.2019 jsem ted tehotna, na materskou bych mela nastoupit zacatkem zari. Na malou beru 7000mesicne, chci se zeptat jak to mam ted udelat abych stihla dobrat? Muzu si RP jit navysit? A kdy nejpozdeji? Nechteka bych o ty penizky prijit, ale nevim co mam tedka delat… kdy nejpozdeji pred nastupem na materskou mam zadat o navyseni aby mi to stihli vyplatit? Dekuju moc :kytka:

Dojdi nebo zavolej na úp a tam ti poradí. Ale ano rp jde navýšit

Janakatabara
Kecalka 253 příspěvků 03.04.19 14:44

Podle dvz Ti mohou rodičovskou navýšit až do výše 70 % platu. Zajdi na ÚP a tam Ti to navýší a spočítají k datu odchodu na MD, alespoň tak jsem to udělala já.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 14:52

Dekuju moc holky za poznatky… me jde prave o to ze chci pockat alespon jeste mesic, prece jen jsem na zacatku a muze se stat cokoliv, nerada bych pak dobrala rodicak driv a nemela z ceho zit kdyby se neco stalo a ja na MD nenastoupila. . Nevim jestli mi rozumite… proto by me zajimalo kdy nejpozdeji tam muzu zajit… aby mi tam nerekla ze jdu bohuzel pozde :nevim:

Lendeš
Kelišová 6272 příspěvků 03.04.19 14:54

Zvyš si to tak, abys dočerpala rodičák nejpozději k 31. 8. (tzn. poslední příspěvek by přišel nejpozději v září za srpen), když v září nastupuješ na další mateřskou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 14:54

Ne ze bych nemela z ceho zit, to prehanim, ale celkove by to bylo slozitejsi…

Lendeš
Kelišová 6272 příspěvků 03.04.19 14:56
@Anonymní píše:
Dekuju moc holky za poznatky… me jde prave o to ze chci pockat alespon jeste mesic, prece jen jsem na zacatku a muze se stat cokoliv, nerada bych pak dobrala rodicak driv a nemela z ceho zit kdyby se neco stalo a ja na MD nenastoupila. . Nevim jestli mi rozumite… proto by me zajimalo kdy nejpozdeji tam muzu zajit… aby mi tam nerekla ze jdu bohuzel pozde :nevim:

Tak si ty peníze navíc dávej stranou.
Jinač si to musíš ty spočítat kolik přesně ti tam zbývá peněz. Rodičák ti rozhodně nekončí 21.12., protože je v celých měsících, takže ty musíš vědět, jestli jsi to měla rozplánováno tak, že poslední dávka přijde v prosinci za listopad nebo za prosinec v lednu, nebo jak. Takže si spočítej kolik jsi vyčerpala/kolik zbývá do 220 tis. a podle toho to rozpočítej.

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 03.04.19 15:02

Rodičovský příspěvek lze navýšit na max. 7.600 Kč, pokud máte 30× 70% x DVZ (denní vyměřovací základ) vyšší, tak můžete až na tu částku. A když RP vyberete dřív, tak z čeho máte strach? To neumíte hospodařit a obdržené peníze hned utratíte? Jedno přísloví říká: „co je doma, to se počítá“.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.04.19 15:05

@Lendeš jasne ono nejde ani tak kolik tam.zbyva, neresim ted presne castky ale zajima me kdy nejozdeji zajit na urad zazadat o zvyseni rp aby mi to stihli nacpat do tech zbyvajicich mesicu nez nastoupim na materskou… je mi jasne ze kdyz tam prijdu mesic pred nastuoem na materskou tak ze mi nevyplati rodicak od zari-prosince naraz. Ze mi reknou ze jsem mela prijit driv, tak se ptam na tu hranici, kdy nejpozdeji aby mi to stihli vyplatit… mozna se vyjadruju spatne, pisu za chodu, omlouvam se :mrgreen:

Luboš P
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 03.04.19 15:10
@Anonymní píše:
@Lendeš jasne ono nejde ani tak kolik tam.zbyva,

Ale o to jde, hlavně. Prostě zbývající částku vydělíte zbývajícím počtem měsíců. A další přísloví: „co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek“.

1mila2
Zasloužilá kecalka 879 příspěvků 03.04.19 15:15

Zalezi jakou muzes mit max castku. Jestli si to budes kratit o 4davky (28tisic) a muzes mit treba max jen 15tisic, tak uz vyraz, at od kvetna mas 14tisic. To by ti pak vysli uplne akorat. Ale jestli muzes navysovat az treba na 20tisic, tak muzes jit pozdejc. Zalezi hlavne na tom, kolik tam jeste mas.

Lendeš
Kelišová 6272 příspěvků 03.04.19 15:27

Změnu nejde provádět zpětně, takže nejpozději tam musíš jít v tom měsíci, od kterého chceš mít změnu. Např. teď v dubnu je možné změnit i příspěvek za duben (který přijde v květnu).

Kriss Tina
Extra třída :D 10155 příspěvků 03.04.19 15:28
@Anonymní píše:
@Lendeš jasne ono nejde ani tak kolik tam.zbyva, neresim ted presne castky ale zajima me kdy nejozdeji zajit na urad zazadat o zvyseni rp aby mi to stihli nacpat do tech zbyvajicich mesicu nez nastoupim na materskou… je mi jasne ze kdyz tam prijdu mesic pred nastuoem na materskou tak ze mi nevyplati rodicak od zari-prosince naraz. Ze mi reknou ze jsem mela prijit driv, tak se ptam na tu hranici, kdy nejpozdeji aby mi to stihli vyplatit… mozna se vyjadruju spatne, pisu za chodu, omlouvam se :mrgreen:

No tam de právě o to kolik zbývá, jestli zbývá větší částka a ty nebudeš mít dost vysoký dvz tak čím dyl půjdeš o to víc peněz přijdeš. Já bych šla hned, a ty peníze co budou jakoby navíc si dej stranou někam do obálky a schovej kdyby se něco po… tak je pouzijes na podzim, akorát místo aby ti je poslali z pracáku už je budeš mít doma vybraný no…

lolink
Ukecaná baba ;) 1477 příspěvků 03.04.19 15:33

Me rekli, ze se da nejak pouzit prijem manzela, ktery je vyssi, kdyby mi to taky tak vyslo. Aby mi mohli vyplatit vyssi davky. Tak tam skoc a poptej se, ja se moc nepidila, neni to pro mne aktualnu, ale upozornovala mne na to.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama