Zkusit mít ještě jedno dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 10:47
Zkusit mít ještě jedno dítě?

Ahoj - omlouvám se, že to napíšu anonymně, bude tu spoustu osobních věci.
Tak - je mi 41, mám dvě děti: 4 a 1,5 roku. jednou jsem potratila a špatně to nesla (mezi dětmi). Druhé těhotenství jsem měla nějaké komplikace (objevily se mi křeč. žíly, velké varixy na vulvě), porod ale proběhl dobře. jsem Rh-, manžel Rh+ - obě děti +, druhé dítě mělo silnou žloutenku a bylo v inkubátoru a svítilo se. Jsem vdaná, manžel je dobrý, ale moc se do péče o děti nezapojuje. Ted teda se 4-letým je schopný být chvíli sám, event. jít na hřiště. Dvě děti ani na 1 hodinu sám nezvládá.
Já sama jsem na RD, dělám přitom práci z domova na cca 10 hodin/týdně.
Do práce se mohu vrátit kdykoliv, je vcelku dobrá, čekají tam na mě.

A teď - poslední dobou se zamýšlím, jestli ještě do jednoho dítěte. Příjde mi, o koho se budu starat? Mladší už začíná být samostatnější… Pro: asi bysme to finančně utáhli
Proti: jsem už starší zase, minulé těhotenství bylo na konci dost náročné, zůstalo mi +10kg po dvou dětech!, celkově jsem zdravotně trochu horší - mám bolesti zad (ploténku), byla bych na to více méně sama, k hlídání máme jen jednu babičku (a hodně daleko), práce by mi asi přece jen utekla, a hlavně - neměla bych se čas věnovat dvěma dětem, které to potřebují (logopedie, cvičení, atd…)

Chtěla jsem si to napsat. nevím, jestli v tom třebas není pocit, že mi něco utíká a jsem už stará a už nikdy mít další děti nebudu?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14334 příspěvků 29.03.19 10:50

Můj názor je ne, kvůli věku.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 29.03.19 10:53

Taky si myslím, že ne. Moje máma mě měla ve 33 a když jsem chodila do školy, už tehdy mi to přišlo hodně. Vím, že se doba posunula, ale přemýšlet teď, ze se nebudeš mít o koho starat. Před dětmi ses taky starala jen o sebe ne? Dělat si děti jen kvůli tomu mě osobně přijde divne. Nehledě na to, že po 40 jsou různé genetické vady, atd. Nechala bych to být, užívala si dvou děti a z peněz, které pak budes mít z práce si užívala rodiny…

aledud
Kecalka 469 příspěvků 29.03.19 10:54

Je mi 42 a už si to nedovedu představit, děti 13 a 6 let. Manžel se taky nezapojoval, až byli starší cca 3 roky. Začala jsem chodit cvičit, v práci jsem zajetá a baví mě, můžu v klidu posedět s kamarádkama, občas jedem na víkend s manželem…

Uslava
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 29.03.19 10:55
@Anonymní píše:
Tak - je mi 41, mám dvě děti: 4 a 1,5 roku. jednou jsem potratila a špatně to nesla (mezi dětmi). Druhé těhotenství jsem měla nějaké komplikace (objevily se mi křeč. žíly, velké varixy na vulvě), porod ale proběhl dobře. jsem Rh-, manžel Rh+ - obě děti +, druhé dítě mělo silnou žloutenku a bylo v inkubátoru a svítilo se. Jsem vdaná, manžel je dobrý, ale moc se do péče o děti nezapojuje. Ted teda se 4-letým je schopný být chvíli sám, event. jít na hřiště. Dvě děti ani na 1 hodinu sám nezvládá.

A teď - poslední dobou se zamýšlím, jestli ještě do jednoho dítěte. Příjde mi, o koho se budu starat? Mladší už začíná být samostatnější… Pro: asi bysme to finančně utáhli
Proti: jsem už starší zase, minulé těhotenství bylo na konci dost náročné, zůstalo mi +10kg po dvou dětech!, celkově jsem zdravotně trochu horší - mám bolesti zad (ploténku), byla bych na to více méně sama, k hlídání máme jen jednu babičku (a hodně daleko), práce by mi asi přece jen utekla, a hlavně - neměla bych se čas věnovat dvěma dětem, které to potřebují (logopedie, cvičení, atd…)

Chtěla jsem si to napsat. nevím, jestli v tom třebas není pocit, že mi něco utíká a jsem už stará a už nikdy mít další děti nebudu?

Já už bych do toho nešla. :mrgreen: jak děti rostou , starostí přibývá. je pravda, co mi říkala maminka. Ani v jejich dospělosti není klid, pokud tedy nebudeš matka, které je všechno jedno a nebo naopak, některé se na dětech přiživují. I takové jsou. Další děti mít třeba nebudeš, ale žít se dá i jinak než pečovat o děti. Ale je to tvoje rozhodnutí. Když to zvládneš fyzicky i psychicky a finančně, tak klidně i dvojčata. :mavam:

jannina1
Závislačka 4574 příspěvků 29.03.19 10:57

Musis si to rozhodnout sama za sebe,zda-li se na to citis a co vlastne chces.Je to tvoje volba a mikdo ti tu adekvatne neporadi.Pokud po tretatku opravdu touzis,sla bych do toho,vek nezastavis.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.03.19 10:58
@Anonymní píše:

Me tvuj pribeh prijde jak pres kopirak jedne nasi pribuzne. Dlouho meli jedno dite, tesne pred 40 si vzpomnela, ze by chtela jeste jedno. Snasili si, podstoupili nekolik ivf a nepovedlo se. Ona byla hrozne zklamana, ze chtela miminko. Pritom bydleli v 2kk. Kdyz jsem se ji zeotala, ze kdyz tak moc touzi po miminku tak muze zkusit adopci nebo pestounstvi tak to zas ne. Tak to jsme moc nechapala. Mela touhu mit dite, mohla si ji uspokojit a jeste nekomu pomoct, ale to ne.

Nevi, ale pokud mas obavu, ze se nebudes mit o koho starat muze zkusit adopci nebo pestounstvi.

LenkaN26
Závislačka 4236 příspěvků 29.03.19 11:00

Za mě ne, problémy jsem měla u druhého těhotenství podobné a to mi stačilo abych si řekla, že další ne. V 39 jsem šla na sterilizaci a je to vyřešené a to mám nového partnera se kterým bych sice dítě chtěla, ale vítězí zdravý rozum. Děti tě budou potřebovat ještě hodně dlouho, sice ne už na krmení a utírání zadku, ale o to je to náročnější.

Alušáček
Závislačka 3670 příspěvků 29.03.19 11:00

Já myslím, že se dvěma detma je strostí dost, vždyť jsou ještě malé.. Napsat, že 1,5lete dítě je samostatnejsi a nebude o koho se starat mi přijde dost zvláštní.. Vždyť staráni o dítě není jen přebalování, kojení, uspavani :think: Já osobně bych na tvém místě do dalšího ditete nešla.

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1679 příspěvků 29.03.19 11:01

Ne..především by bylo potřeba se postarat o dvě stávajíci děti a hlavně o sebe a své ZDRAVÍ. Raději dvě děti a v pohodě než tři děti co mají starší nemocnou maminku.

1mila2
Zasloužilá kecalka 884 příspěvků 29.03.19 11:01

Ja bych ve 40 do ditete nesla (to rikam, ale treba by realita byla jina). Mam deti 3 (je mi 30 a 3ti dite bylo neplanovane, ale na potrat jsem jit nechtela) a na toho nejstarsiho nemam dost casu, a to pujde v zari do skoly :roll:

Urcite se to ale zvladnout da :palec: kdyz se musi :kytka: rozhodni se podle sebe a podle manzela. On o dalsi stoji? A mate parecek, nebo 2stejna pohlavi? To taky u nekoho dost rozhoduje :think:

A obdobi samostatnosti jsem si naramne uzivala a uz se na to zase tesim :lol: jen si asi pockam, kdyz mam 15M a 2M :lol:

Kriss Tina
Extra třída :D 10165 příspěvků 29.03.19 11:02

Taky bych tě od toho spíš odrazovala. Po 40 mít 3 malé děti bude zahul, píšeš že nemáš úplně super zdravotní stav a navíc jestli si ho chceš pořídit, protože mladší začíná odrustat tak to není moc dobrý důvod, i to další dítě za chvíli odroste a přece nebudeš do smrti rodit děti, aby ses měla o koho starat :think:

Janli
Echt Kelišová 8487 příspěvků 29.03.19 11:04

Mám 40 a dvě stejně starý děti. I když mě mrzí,že už si nikdy neužiju to malý miminko, do dalšího dítěte nepůjdu. Už jsem na to stará…

stinga
Kelišová 6422 příspěvků 2 inzeráty 29.03.19 11:07

za mě též už ne, vždyť stávající děti jsou ještě malé a starat se o ně budeš ještě dlouho, užívej si toho co máš :kytka:

Uslava
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 29.03.19 11:08

Budou vnoučata. To jsou taky miminka. :kytka: :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama