Nemocenská výpověď mateřská

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fraulein
Povídálka 18 příspěvků 25.03.19 18:00
Nemocenská výpověď mateřská

Zdravím, jsem trošku v složité situaci a byla bych moc vděčná kdyby mi někdo kdo sam to zažil poradil :) předem děkuji… V září hned po konci školy jsem nastoupila do práce v prosinci jsem odešla na nemocenskou kvůli těhotenství a teď mi přišla výpověď z prace tedy jak jsem pochopila na nemocenské i presto zůstávám dal ale neměla bych se přihlásit na nějaký pracak kdyz jsem vlastně nezaměstnaná? Mám výpověď nahlasit svému lékaři když mi vypisuje papír na peníze? V brožurce od doktora píšou že narozeni dítěte je třeba nahlasit zaměstnavateli nebo na úřad který mi vyplácí peněžitou pomoc ale co je to jako za úřad když vlastně nejsem hlášena nikde? Může me nechat doktor na nemocenské i po narozeni dítěte dokud nezacnu pobírat rodičovskou? Na mateřskou nemám totiž nárok…omlouvam se ze je to tak složité napsané ale věřím ze nejsem jediná kdo mel tuhle situaci a pochopí to

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Aduš8
Závislačka 4121 příspěvků 25.03.19 18:04

@Fraulein jak je to teď během těhotenství nevím, ale po porodu tě doktor na nemocenské nenechá, musíš si rovnou žádat o rodičák po narození dítěte,když na mateřskou nárok nemáš.

Bábrdl
Generální žvanilka 23114 příspěvků 25.03.19 18:06
@Fraulein píše:
Zdravím, jsem trošku v složité situaci a byla bych moc vděčná kdyby mi někdo kdo sam to zažil poradil :) předem děkuji… V září hned po konci školy jsem nastoupila do práce v prosinci jsem odešla na nemocenskou kvůli těhotenství a teď mi přišla výpověď z prace tedy jak jsem pochopila na nemocenské i presto zůstávám dal ale neměla bych se přihlásit na nějaký pracak kdyz jsem vlastně nezaměstnaná? Mám výpověď nahlasit svému lékaři když mi vypisuje papír na peníze? V brožurce od doktora píšou že narozeni dítěte je třeba nahlasit zaměstnavateli nebo na úřad který mi vyplácí peněžitou pomoc ale co je to jako za úřad když vlastně nejsem hlášena nikde? Může me nechat doktor na nemocenské i po narozeni dítěte dokud nezacnu pobírat rodičovskou? Na mateřskou nemám totiž nárok…omlouvam se ze je to tak složité napsané ale věřím ze nejsem jediná kdo mel tuhle situaci a pochopí to

Výpověď ti asi nepřišla.
Spíš ti neprodloužili smlouvu, ne?

matkabagristy
Vesmírná mluvilka 33665 příspěvků 25.03.19 18:06

na nemocenské můžeš být ještě týdnů po porodu, současně můžeš pobírat i rodičák

Kanah
Stálice 99 příspěvků 25.03.19 18:07

@Fraulein A jaky byl uveden důvod výpovědi?

Fraulein
Povídálka 18 příspěvků 25.03.19 18:26

Na nemocenskou jsem odešla asi 3 dny před koncem zkušební doby (prostě blbost) smlouva mela byt automatická ale místo toho mi prodloužili zkušební dobu a tak výpověď byla takzvaně bez důvodu

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 25.03.19 18:27
@Fraulein píše:
Zdravím, jsem trošku v složité situaci a byla bych moc vděčná kdyby mi někdo kdo sam to zažil poradil :) předem děkuji… V září hned po konci školy jsem nastoupila do práce v prosinci jsem odešla na nemocenskou kvůli těhotenství a teď mi přišla výpověď z prace tedy jak jsem pochopila na nemocenské i presto zůstávám dal ale neměla bych se přihlásit na nějaký pracak kdyz jsem vlastně nezaměstnaná? Mám výpověď nahlasit svému lékaři když mi vypisuje papír na peníze? V brožurce od doktora píšou že narozeni dítěte je třeba nahlasit zaměstnavateli nebo na úřad který mi vyplácí peněžitou pomoc ale co je to jako za úřad když vlastně nejsem hlášena nikde? Může me nechat doktor na nemocenské i po narozeni dítěte dokud nezacnu pobírat rodičovskou? Na mateřskou nemám totiž nárok…omlouvam se ze je to tak složité napsané ale věřím ze nejsem jediná kdo mel tuhle situaci a pochopí to

To je nejake zmatene…vyhodili te ve zkusebni dobe? V jakem tydnu?

mroe
Neúnavná pisatelka 15402 příspěvků 25.03.19 18:28

Tak to byla fakt blbost. Proc nemocenska? Mas nejake problemy?

Kanah
Stálice 99 příspěvků 25.03.19 18:34

@Fraulein Blbost je skoro slabý slovo…prodloužení zkušební doby naopak zcela v souladu se zákonem…kdyby si s tim pockala, mas narok na mateřskou a nemusíš řešit tohle. Rodicovskou zacneš pobírat od porodu, do te doby pracak.

zrcadlo
Kelišová 7364 příspěvků 25.03.19 18:37

Já si myslím, že nárok na PPM mít budeš. Do 270 dnů se počítá i úspěšně ukončené studium, a personalista firmy ti evidentně vyšel vstříc v tom, že pracovní poměr neukončil hned po 14 dnech nemoci, ale nechal ho běžet další měsíce, abys měla ochrannou lhůtu celých 180 dnů (a ne kratší kvůli kratšímu pracovnímu poměru), takže jestli jsi šla v prosinci na neschopenku (to už jsi byla předpokládám pár týdnů těhotná), tak bys měla stihnout nastoupit na PPM (6-8 týdnů před porodem) do 180 dnů od konce pracovního poměru (ten ti přišel teď).
Lístky na peníze dál do bývalé práce, a žádost o PPM taky tam.

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 25.03.19 18:38
@Aduš8 píše:
@Fraulein jak je to teď během těhotenství nevím, ale po porodu tě doktor na nemocenské nenechá, musíš si rovnou žádat o rodičák po narození dítěte,když na mateřskou nárok nemáš.

má nárok být na nemocenské v souvislosti s porodem až do konce šestinedělí.

jizvíková
Extra třída :D 12816 příspěvků 25.03.19 18:41
@Kanah píše:
@Fraulein Blbost je skoro slabý slovo…prodloužení zkušební doby naopak zcela v souladu se zákonem…kdyby si s tim pockala, mas narok na mateřskou a nemusíš řešit tohle. Rodicovskou zacneš pobírat od porodu, do te doby pracak.

Nema odpracovano, takže nárok stejně nemá

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1321 příspěvků 25.03.19 18:41

@Fraulein jak jsi přišla na to, že nemáš nárok na mateřskou? Studium bylo zakončeno úspěšně? Kdy máš přesně termín porodu? Kdy přesně jsi ukončila školu, nastoupila do práce a kdy ti tedy skončilo zaměstnání?

zrcadlo
Kelišová 7364 příspěvků 25.03.19 18:43
@jizvíková píše:
Nema odpracovano, takže nárok stejně nemá

Do odpracované doby se počítá i úspěšně ukončené studium, takže jestli skončila SŠ/VŠ a v září šla do práce, tak nárok bude mít.

Kanah
Stálice 99 příspěvků 25.03.19 18:44

@jizvíková Myslim, kdyby zůstala v praci a nesla na nemocenskou, tak by do porodu potřebnou dobu odpracovala nebo ne? Na pocty moc nejsem :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama