Rodičovský příspěvěk při studiu

verca.mala
12.2.10 10:37

rodičovský příspěvěk studium

ahojky holky,chtěla bych se zeptat jsem studentka,ale budu tět ukončovat studium a v září v něm budu pokračovat..počítám,že do konce roku se nám narodí miminko,teda aspon doufám :lol: a vím,že mám nárok jen na rodič.příspěvěk,ale nevím v jaké výši..jestly ten čtyřletej nebo tříletej??radši bych na ty tři roky..tak se chci zeptat jak to asi bude a děkuji za každou odpověd krásný den :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3910
12.2.10 10:39

Pouze na čtyřletý máš nárok.. Rozepsala bych se více, ale dítě po mě hopsá… :roll: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12947
12.2.10 10:39

pokud si student tak dostaneš 4 letou variantu tzn.do 21 mes dítete pobíráš 7600, a pak se do 4 let snižuje na 3800..nárok na pm nemáš porodné ano

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29075
12.2.10 10:43

Pokud budeš v září pokračovat ve studiu,máš nárok na 4letý rodičák..Na tříletý bys měla nárok jen tehdy,pokud bys před tím pobírala PPM..

Je ale možnost,jak 3letou variantu získat.Na rodičák by nastoupil partner - otec miminka - pokud je tedy rádně zaměstnaný.Zvolil by si tříletou variantu a pak rodičák převedl zpět na Tebe.Tím i tuto 3letou varianu.Protože je něměnná.Pokud je třeba nezaměstnaný nebo dlouhodobě na ÚP,taky by neměl na 3letý nárok..

Víc www.mpsv.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verca.mala
12.2.10 10:43

a třeba po dvou letech mužu si nějak přivydělávat??

• Nahlásit
  • Citovat
29075
12.2.10 10:47

Můžeš si přivydělávat kdykoliv.Je to dávka nezávislá na příjmu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
verca.mala
12.2.10 10:51

tak to je fajn :-P

• Nahlásit