Rodina - volnost partnerů

BaronkaPrášilová
9.5.16 10:32

Rodina - volnost partnerů

Ahoj, zajímalo by mě, jak vnímáte nebo prožíváte rodinný život - manželství / partnerství - tedy stav, kdy máte dítě/děti. Jste jako partneři spojeni společným programem, nebo si každý jedete solo a vidíte se jen večer, až skončí všechny osobní aktivity? Jezdíte na společné dovolené, nebo se dělíte např. dle zájmů a jeden jede na týden tam a druhý jindy jinam? Děkuji za reakce

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
DenisaDen
9.5.16 10:42

My s pritelem deti tedy teprve planujeme, ale jsme spolu vpodstatě denně 24hodin. Chodime do stejne prace na stejne smeny, mame stejne konicky, kamarady..vše. :lol:
Vyhovuje nam to. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
31690
9.5.16 10:43

Dovolený zvlášť, a normálně jak kdy, někdy společně, někdy zvlášť. podle nálady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
9.5.16 10:44

Společná dovolená nesmí chybět, to by jinak nebylo ono, bez společných zážitků :D, krom toho občas podnikáme i solo víkendové akce, abychom se vyřádili i každý sám za sebe. Ale mám ráda, když je to vyvážené, ne aby jeden často trajdal a druhý neustále hlídal dítka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1922
9.5.16 10:49

My se v týdnu přes den moc nevidíme, protože já jsem na RD a manžel je dost pracovně vytíženej a většinou se vrací až veřer, takže přes týden se vídáme spíš večer (ale není to samostatnejma aktivitama :-) ). O víkendu jak kdy - buď něco podnikáme spolu nebo když manžel třeba jede někomu pomoct (na zahradu, se stavbou) a motání dětí kolem by nebylo ideální, tak si jdeme po svých. Když se konaj nějaký akce pro děti (sportovní, poutě, oslavy), tak pokud to jde, spolu. Je mi jasný, že spousta lidí bude mít jinej názor, ale oddělenou dovolenou si já osobně neumim vůbec představit, všechny dovolené máme společné. Pokud by partner měl klasický množství dovolený a chtěl by jet sám, přišlo by mi to, že o ty zážitky šidí rodinu. Mne by vůbec nenapadlo jet sama (i když manžela to teda naštěstí taky nikdy nenapadlo, i když něco pořádájí známí, ptá se, jestli pojedem-všichni). Jedině pokud by měl partner opravdu hodně moc volna, že by to nenarušilo dovolený s rodinou, tak by mi to možná tolik nevadilo - ale i tak musim přiznat, že trochu líto by mi určitě bylo, že by dal přednost samostatnýmu výletu před zážitkama s rodinou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
9.5.16 11:01
@BaronkaPrášilová píše:
Ahoj, zajímalo by mě, jak vnímáte nebo prožíváte rodinný život - manželství / partnerství - tedy stav, kdy máte dítě/děti. Jste jako partneři spojeni společným programem, nebo si každý jedete solo a vidíte se jen večer, až skončí všechny osobní aktivity? Jezdíte na společné dovolené, nebo se dělíte např. dle zájmů a jeden jede na týden tam a druhý jindy jinam? Děkuji za reakce

Momentálně máme každý v podstatě oddělený program, ale jen protože doděláváme barák a já mám těsně před porodem. Takže manžel po práci venku a já s malým máme svůj program, teď býváme na zahradě společně, ale každý si dělá svoje. Večer se skoro nevidíme, protože vytuhnu společně s prckem, když ho dávám spát :mrgreen:
Ale předtím (a snad potom, až pomine blázinec kolem mimina) jsme byli zvyklí trávit večery spolu, společné dovolené nebo výlety jsou samozřejmostí. Sami bysme asi nikam nejeli, max. na nějakou akci typu sraz ze školy a pod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3742
9.5.16 11:05

@BaronkaPrášilová Tak ativity klidně každý sám - např. manžel si jde zaběhat, já si jdu zaplavat - spolu by to šlo hůř - ten druhý musí hlídat dítě. Pak společné aktivity s dítětem - procházky, výlety apod. Dovolenou jedině společně, dovolená bez protějšku by pro nás nebyla to pravé ořechové. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25017
9.5.16 11:09

@BaronkaPrášilová nezakládáš tuhle diskusi na základě jiné, která tu proběhla myslím v pátek, nebo v sobotu? Tam se volnost taky řešila… :mrgreen:

Já jsem zastáncem toho, že každý má právo si odpočinout. Občas, né samozřejmě denně, nebo každý víkend.
Takže my máme doma aktivity, které jsou společné, které máme každý své, které děláme rodinně, které děláme partnersky (bez dítěte), které dělá jen jeden z nás s dítětem. Prostě nebereme rodinu jako vězení, ze kterého se nesmí odejít.

Takže chlap chodí cca jednou až dvakrát v týdnu „na dvě“. Já cca jednou za měsíc jen s babama „na tah“, několikrát do měsíce chodíme každý sólo nebo jeden z partnerů s dítětem - různě, sport, výlet v týdnu, do dětského centra (se mnou) nebo třeba na motorky (s tatínkem).Pak máme samozřejmě spoustu aktivit společných ať už s dítětem nebo bez dítka.
No, a v létě máme každý z nás jeden prodloužený víkend, kdy máme „dovolenou“ každý dle své nátury a další společnou.
Jsme spolu moc rádi, ale umíme si užít i bez sebe - žijeme spolu s chlapem už mnoho let (na náš věk rozhodně), takže si myslím, že to je správná cesta :oops: :mrgreen:
Přiznám se, že o párech, které bez sebe nedají ani ránu a v případě, že jednomu se „nechce“, tak druhý než aby vyrazil sám (např. s partou do města), tak radši zůstane doma, a to pokaždé, tak to nám přijde prostě směšné :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
9.5.16 11:11

My fungujeme na 100% jako rodina. Tedy vše společně. Jsme spolu už nějaký ten rok a zatím nám to vyhovuje. Uvidíme, jak to bude časem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2484
9.5.16 11:19

Mame spolecne aktivity i ty oddelene. Nemame pro deti hlidani a tak se u nich stridame, ac treba behame oba dva, tak se stridame. Lyzovat do Alp jsme jeli kazdy zvlast s vlastnimi kamarady. S detmi taky jezdime nekdy sami-kvuli dovolene, ja jsem na RD a pracuji jen na castecny uvazek, tak si muzu dovolit trajdat s detmi vice-byli jsme na horach cela rodina, ale pak jsem s nima byla jeste na tyden sama, to same v lete, to si bere deti sam i manzel. Na vylety o vikendech chodime cela rodina-jezdime na kolech, na inlinech…Snazime se to stridat-aby kazdy z rodiny (vcetne deti) mel nekdy svuj individualni program podle sebe a pak je i cas straveny spolecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
9.5.16 11:19
@LennaZS píše:
My fungujeme na 100% jako rodina. Tedy vše společně. Jsme spolu už nějaký ten rok a zatím nám to vyhovuje. Uvidíme, jak to bude časem…

To bohužel nejde, když máš muže horolezce :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7637
9.5.16 11:21

Za nejzdravější ve vztahu považuji, když rodina má společné aktivity (např. výlety a dovolené), ale zároveň každý z partnerů má i nějaké svoje volno (ať už na pivo, dámskou jízdu, sport nebo krátký výlet s kamarády třeba za hokejem).
To druhé by ale nemělo časově převážit nad tím prvním, pak to může oprávněně druhému z partnerů vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20793
9.5.16 11:23
@Premek_Orac píše:
Za nejzdravější ve vztahu považuji, když rodina má společné aktivity (např. výlety a dovolené), ale zároveň každý z partnerů má i nějaké svoje volno (ať už na pivo, dámskou jízdu, sport nebo krátký výlet s kamarády třeba za hokejem).
To druhé by ale nemělo časově převážit nad tím prvním, pak to může oprávněně druhému z partnerů vadit.

Přesně tak :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2527
9.5.16 11:24

@radkka musíš šplhat za ním :lol: my si to zkusili dvakrát..jednou celé Tatry až na vrcholky a podruhé Vesuv. Děti v krosnach, já skoro mrtvá :mrgreen: předpokládám, že tvůj muž bude ale jiný level v tom případě to samozřejmě chápu. Můj partner taky občas vyjel na motorce, když jsem byla těhotná nebo tak. Já navíc svoje vozítko prodala.. :,( ale ted měl nejmenší dva roky, pomalinku začneme odstavovat kojení a už se nám rýsuje po letech s manželem noc bez dětí. No nemůžu se dočkat… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
9.5.16 11:30

My jsme s mužem spolu hodně často, vlastně celou dobu, co spolu chodíme. Nikdy jsem necítila potřebu „si od něj odpočinout“ (teda jasně, někdy mě vytočí, tak jdu do jiný místnosti, ale že bych kvůli tomu odjela na víkend, to ne :D). Baví nás bejt spolu, máme dost společnejch koníčků, a moc rádi spolu cestujem, ať už je to na den do vedlejšího města, nebo na dva týdny do jiný země. Žiju s chlapem, se kterým je radost věci sdílet a trávit čas.
Zároveň si ale nemyslím, že je dobrý žít jen pro toho druhýho - oba máme svoje přátele, který navzájem známe, a s těma udržujeme vztahy taky, společně i zvlášť. Někdy s ním jdu do hospody s jeho známýma, někdy jde sám. Stejně tak někdy si jdu s partou zatancovat, a někdy jde i on. Nemáme to nijak rozdělený ve smyslu „jeden den v týdnu mám volno já, jeden den ty, a víkend společně“. Prostě jak se nám chce.
Samozřejmě je mi jasný, že teď když máme miminko (5 týdnů) tak se to změní, a trochu se nám přehodí priority. Ale ráda bych v budoucnu, až mi dítko povyroste, zachovala to, že budeme mít čas i sem tam každej sám pro sebe. Muže od začátku učím, aby se dokázal postarat, nakrmit odstříkaným mlíkem, vykoupat, atd. Ale kdyby na to přišlo, tak si radši na ten večer dvakrát do měsíce zaplatím chůvu, ať můžeme vyrazit někam i spolu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat