Rodinná forma

Anonymní
16.11.20 21:56

Rodinná firma

Ahoj,

pracuje tady někdo se svojí matkou, otcem, nebo má někdo tu zkušenost?

Když jsem dodělal střední školu, hned jsem nastoupil k otci do firmy. On si to vlastně takhle celý naplánoval za mě. Mě to v tu dobu bylo jedno a byl jsem rád, že mám hned práci. Ale postupem času se z toho stala noční můra. Neustále hádky, vyčítání, ponižování.. Došlo to do takového konce, že jsme se po 4 letech skoro porvali, já na něj zavolal policajty a vyhodil mě z baráku na ulici. Když jsem odešel, bylo to pro mě totální uvolnění a pohoda. 5 let jsem nepřišel domů, ani neproběhla žádná komunikace. Po těch letech jsem nějak vychladl a změnil dost svoje priority.. řekl jsem si, že jednou bych toho litoval, kdybych sním už nikdy nepromluvil. Usmířili jsme se a začali se bavit jak normální lidi. Měl jsem práci, kterou jsem měl rád. Ale časem se změnilo vedení a už to nebylo ono, ani finančně. Nějak jsem se zmínil u rodičů a časem dostal nabídku od otce. Nabídl mi 3× větší plat, než jsem měl jako stavbyvedoucí. Vidina peněz mě hodně zlákala, protože platím hypotéku atd. Jen jsem se bál toho, aby to nebylo jako předtím. Momentálně jsem zpět rok, finančně je to krása, ale nejsem šťastný.. vztah máme lepší, ale občas mi začne vyčítat věci a zase ponižovat zbytečně. Nepřijde mi to moc normální se takhle chovat, má někdo takovou zkušenost?

Občas si říkám, že mi to za to nestojí. Peníze jsou fajn a vše snažší v životě. Ale nevím jestli se někdo takhle chová ke svému dítěti…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
162
16.11.20 22:26

To je prave to… byl jsi a vzdy budes jeho dite… a tak se i k tobe bude chovat..
Zmenilo by se to v pripade, ze bys vedl firmu sam.. Pokud to bylo jak popisujes, vubec ses nemel vracet…

Ja jezdim k nasim do hor casto na vikendy. Nasi me peruji jako by mi bylo 12let… a to mi je 27… A bude to jen horsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1304
16.11.20 22:39

Nejsou všichni rodiče takoví, někteří uznají, že děti dospěly.

Zkus si vyjasnit bodově přesně podmínky pravidel, za jakých s ním chceš pracovat. Srozumitelně sepiš problémy, definuj je, ale tak aby to bylo slušné.

Možná bych to přirovnala k jednání s někým, kdo není rodinný příslušník - ukázala rozdíl.

No a nakonec, měj rozumný návrh, jak to řešit, bez hádek. Zkusila bych to asi dát písemně, ať se nenaštvete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama