Rok a půl, nechce na nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

1Anička1
Zasloužilá kecalka 702 příspěvků 1 inzerát 23.10.18 17:26
Rok a půl, nechce na nočník

Ahoj holky,
moc prosím o radu. Dcerka - rok a půl vůbec nechce chodit na nočník. Řekla bych, že moc dobře chápe, že se na nočník chodí, ale prostě nechce. Jen ho vezmu do ruky, začne ode mě utíkat. Když už se mi ji podaří někdy dostat „do blízkosti“ nočníku, tak si na něj nesedne, jde do mostu, kroutí se, nechce se ho ani dotknout. Na WC taky nechce. Nechci to lámat přes koleno a nutit jí, ale chtěla bych, aby začala sama chtít na nočník chodit… Je moc chytrá, ale takový malý rebel :-)

Díky za každou radu :)

Příspěvek upraven 23.10.18 v 17:29

Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10472 příspěvků 23.10.18 17:27

Když chceš, aby začala sama chtit (to je věta :lol: ), tak ji dej čas. Však ona si řekne, az bude připravena

Elishka1
Závislačka 2736 příspěvků 23.10.18 17:27

pockat

ugluk
Hvězda diskuse 43087 příspěvků 23.10.18 17:31

Zkoušej čas od času, nenuť - násilím se do něj nevyčůrá a akorát by si ho zošklivěla. Takže nabízej a když nechce, dej nějakou dobu pauzu. Do školy v plínách nepůjde. mé dítě sedávalo na nočníku strašně rádo, ale trvalo možná rok, než do něj cokoliv vypustilo. Pak se jednoho dne rozhodlo a bylo bez plen.

BB zlaticko
Zasloužilá kecalka 703 příspěvků 23.10.18 17:37

Nenutit,nenutit,ona sama začne,sak do 18 ji mít nebude a v 80 ji bude mít znovu…Starší začla sama až ve 2 letech,ze dne na den, mladší je od 16 měsíců bez plenky aniž bych ju to učila,prostě viděla starší a sama začla chodit na záchod.

nozu
Extra třída :D 11676 příspěvků 23.10.18 17:38

dej jí čas. děti se mi odplínkovali až ve dvou a půl letech. Ona si na to dojde sama. Pokud jí budeš tlačit pořes sílu, vypěstuješ jí akorát takovou averzi k nočníku, že to budete řešit ještě u předškoláka. Znám takový případ, takže fakt bacha na to.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 2 inzeráty 23.10.18 17:41

Babicky uz do tebe meldujou, co, ze nedavas na nocnik :jazyk: Na to se vyprdni a na super matky, co jejich dite je urcite bez plen uz od roku taky.. Ma jeste casu dost. Hodne deti to nepochopi pred druhym rokem. Zkusit nabídnout, ale nenutit. Ona si na to prijde sama.

Anitramm
Kecalka 325 příspěvků 23.10.18 17:43

Synek měl období kdy na nočník chtěl, pak zase zdrhal, jen slyšel slovo nočník..a teď má 2 roky a 4 měsíce a teprve teď si začíná o něj vyloženě už sám říkat, a to i když má zrovna plenku. Jinak samozřejmě zkoušíme přes den na doma už slipy. Opravdu to chce trpělivost, však ono to přijde. :kytka:

Příspěvek upraven 23.10.18 v 17:49

tininas
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 23.10.18 17:46
@1Anička1 píše:
Ahoj holky,
moc prosím o radu. Dcerka - rok a půl vůbec nechce chodit na nočník. Řekla bych, že moc dobře chápe, že se na nočník chodí, ale prostě nechce. Jen ho vezmu do ruky, začne ode mě utíkat. Když už se mi ji podaří někdy dostat „do blízkosti“ nočníku, tak si na něj nesedne, jde do mostu, kroutí se, nechce se ho ani dotknout. Na WC taky nechce. Nechci to lámat přes koleno a nutit jí, ale chtěla bych, aby začala sama chtít na nočník chodit… Je moc chytrá, ale takový malý rebel :-)

Díky za každou radu :)

Ahoj.

Nech ji, nenuť ji. Ona na to přijde sama. Možná až za rok. Divná není, chce jen čas, tak jí ho dopřej. :)

Příspěvek upraven 23.10.18 v 18:43

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 23.10.18 18:12

@1Anička1 Syn z nočníku zdrhal nebo si na něj vůbec nechtěl sednout mezi rokem a rokem a půl. Pak vzal na milost velký záchod s redukčním prkénkem. Časem si byl ochotný dřepnout i na ten nočník.

růžový achát
Závislačka 4695 příspěvků 23.10.18 18:20

Děti to začínají pobírat cca až kolem 2 roku

stinga
Závislačka 4172 příspěvků 6 inzerátů 23.10.18 18:22

@1Anička1 dcera má 2 roky a chová se úplně stejně jako tvoje, dokud sama nebude chtít, nenaděláš nic - ale je to na nervy

Karleon
Kelišová 5350 příspěvků 23.10.18 18:23

Ani jedna moje dcera v tomhle věku nechodila na nočník. Na odplenkování jsem šla intuitivně, nechala jsem oběma čas, každá ho měla jindy a u obou se to povedlo bez nehod, bez strsu, bez pomočování na truc apod. Vyplatí se dopřát dětem své tempo.

Hobitka
Závislačka 3503 příspěvků 23.10.18 18:32

Prvni dceru jsme se na neustale pripominky rodiny snazili posazovat na nocnik asi od 16m s obdobnymi vysledky. Ve 2 letech se odplenkovala v podstate bez nehod behem 2+-3 dnu, syn ve 2 letech behem tydne. Pockala bych.

japato
Kecalka 174 příspěvků 1 inzerát 23.10.18 21:13

V roce a půl bych to vůbec neřešila, syn začal chodit na nočník až téměř ve 3 letech… Až bude připravená, tak začne sama, rozhodně jí nenuťte.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Řepka útočí na Erbovou: Plánovala mě zničit, z mojí smrti by měla zvrácenou radost!

Už 20. listopadu vyjde v pořadí čtvrtá kniha bývalého fotbalisty Tomáše... číst dále >

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >