Romer kidfix 2009

2529
21.2.09 23:15

Romer kidfix 2009

Mám dotaz asi na steeva.Zajímalo by mě jestli je to jednoduché sedačku na:,–(it do isofixu.Máme u staršího syna graco samozřejmě bez izofixu a manža má strach že to bude složitý tam nasazovat že chce radši bez isofixu jako u toho graca že mu to vyhovuje.A ještě jeden dotaz jak moc je ten isofix důležitý u této váhové kategorie 15-36 kg když se stejně poutá tříbodovým pásem.Je tato sedačka vhodná do subaru impreza.Moje dotazy jsou dost zmatek ale přesto děkuji za odpověd.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Britax Römer Kidfix?

Přidejte zkušenost s Britax Römer Kidfix
Napsat příspěvek

Reakce:

VERONIKA
22.2.09 08:41

Ahoj Zuzan,
sice ti určitě neporadím jako Steeve, ale mám novou zkušenost!!!
Máme krátce Römer Kid bez Iso-fixu, protože ho nemáme v autě a řekla bych, že s Iso-fixem je daleko lepší, protože je připevněný jakoby víc napevno a je to určitě stabilnější!
Já jsem neměla Iso-fix ani u vajíčka a ani u té větší sedačky a nevadilo mi to, protože sedačka je přidělaná napevno pásem a pak mimčo přivážeš pětibodovým takže je to stabilní a pro dítko bezpečné, ale právě u těch velkých sedaček mi připadá, že to tak dobře nesedí!!! :nevim: :nevim: :nevim:

Moooc mě mrzí, že nemáme Iso-fix, ale nové auto kvůli tomu kupovat nebudeme :wink: :wink: :wink:

Steeve ti určitě poradí líp, ale je to moje laická zkušenost a můj pocit takže jsem ti to chtěla napsat!

• Nahlásit
  • Citovat
7113
22.2.09 11:02

Zuzan, na:,–(it sedačku na isofix je velice jednoduché, pouze se nacvakne isofixovými rameny do ok a je to za vteřinu hotové, je to daleko rychlejší a pevnější než pásem, to samé vycvaknutí, pouze se na každém ramenu zmáčne pojistka a je vycvaknuto a může se sedačka vyndat, opět vteřina.
u kat. 15-36 je isofix velice výhodný, sedačka 15-36 normální totiž nijak v autě nedrží, a po každém vystoupení dítěte z auta byste měla sedačku opět připoutat, jinak lítá po autě a v případě havárie může zranit někoho jiného, kdežto na isofixu stále drží na pevno.
a s tou imprezou, nepíšete jaký ročník máte, impreza by měla mít isofix od roku 2002, ale jistota je podívat se , zda u Vás je či nikoliv.
jinak isofix vypadá takhle: http://img.mimibazar.cz/…f1426694.jpg

a takto se nasazuje sedačka: http://www.roemer.cz/…so_Fix_8.jpg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1748
22.2.09 11:13

ahojky :wink:

do jiné sedačky než s isofixem bych nešla. je to větší bezpečí pro dítě ve chvíli havárie. autosedačka bez má daleko větší pohyb než s s isofixem. u vajíčka jsme ho neměli, ale u 9-18 jo a teď jsme nejdřív koupili Römer Kid Plus, ale když nám došlo, že není nijak moc v autě s dítětem přichycená, tak jsme koupili Kidfixe a velká spokojenost. nacvaknutí i vycvaknutí isofixu je rychlé a snadné.

opravdu doporučuji tu isofixovou.

Jitul

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.2.09 17:04

nacvaknout to jde samo:) Velice jednoduché. Víc se děsim toho, jak to pak sundat, až budem muset do manželova (neisofix) auta…:D Ale to je v daleké budoucnosti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
22.2.09 17:42

Ahoj děkuji za rady.Podle toho obrázku to chápu že tam na ten isofix dáváš ještě nějaký držáčky je to tak.Ty tam můžou být pořád nebo se vyndávaj.Isofix máme impreza je ročník 2007 jen jestli ten romer tam bude dobře sedět.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.2.09 17:48

na www.roemer.cz se dá dostat k seznamu aut, do který daná isofixová sedačka jde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
22.2.09 19:25

Gabinko, sundat to jde také jednoduše, jen se zmáčknou na každé straně ty packy- červená a zelená proti sobě a je vycvaknuto a můžete dát sedačku do druhého auta.

Zuzan, ty držáčky mezi jsou plastové zaváděcí isofixové vložky, ty se předem na:,–(í isofixová oka v autě, a usnadňují zajetí těch ramen a zároveň chríní potah proto podření od isofxových ramen, ty vložky tam zůstávají nacvaknuté, není to žádný problém na:,–(it, opět se pouze nacvaknou a takto to vypadá : http://img.mimishop.cz/…/b657036.jpg /> a jsou u sedačky přiložené v ceně
jo a do Imprezy 2007 je Kidfix kompatibilní, takže je vyzkoušený a sedí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
18.5.09 00:00

Ahoj tak sedačku už máme ale návod je takový chabý nic v něm neni o polohování.Já jsem teda nepřišla na to jak se sedačka polohuje.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
18.5.09 09:47

návod na Kidfixe má 27 stran s fotografiemi, je tam popsáno i polohování str. 8, odstavec 3.2 ,asi jste to přehlédla
podle mě jsou návody u Römeru, díky tomu že tam jsou otištěné fotografie a ne jako u ostatních pouze nákresy jedny z nejsrozumitelnějších.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
20.5.09 23:31

Ahoj tak asi jsem zvolila nějakého špatného prodejce protože mám návod
který je vícejazyčný a česky je tam jen malá stránečka kde o montáži není vůbec nic vlastně tam neni nic důležitého.Myslí, že mi poslali bez návodu dík za radu budu se na prodejce informovat proč neposlal návod.
ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
21.5.09 08:32

no to máte špatného prodejce, ten dobrý by Vám prozradil, že si prohlížíte typový list schválených aut( ten je přidělaný zvenčí sedačky a skutečně je česky pouze jedna stránka), a skutečný návod je schovaný uvnitř sedačky a je 27 stránkový.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2529
21.5.09 21:46

Moc se omlouvám jsem asi blbá ale kde uvnitř sedačky ZUZAN

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.09 21:57

Zuzan, zkus se podívat jakoby pod sedák. Zepředu, pohmatem najdeš „páčku“, tou pohneš a pod sedákem je jakoby šuplík, tam jsme měli my ukrytý návod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7113
22.5.09 09:14

v sedáku zepředu se otevírá šuplík, kde je ukrytý návod, ten šuplík má jinou barvu( šedou) oproti zbytku sedačky(černé) - takže to nejde přehlédnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama