Römer King Plus - nefunkční zámek

3158
10.7.13 21:19

Römer King Plus - nefunkční zámek

Stalo se někomu, že by u této sedačky najednou přestal fungovat zámek pásů? Najednou prostě nemůžu zacvaknout ty pásy do toho zámku. Sice to tam jakoby zapadne, ale když za ně chytím, tak je vytáhnu. Dá se někde ten díl koupit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Máte zkušenost s Britax Römer King plus?

Přidejte zkušenost s Britax Römer King...
Napsat příspěvek

Reakce:

8818
10.7.13 21:25

@marmelada78 zkusila bych reklamaci - je to dost drahá autosedačka a tohle by se stát rozhodně němělo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
10.7.13 21:38

Už právě není v záruce, kámoška ji používala asi půl roku, pak nějakou dobu ne, a teď já rok, ale v záruce už není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
10.7.13 21:41

Nevím, jak má king řešený to přidělání zámku a do auta se mi nechce, ale osobně bych se prostě se sedačkou rozloučila a koupila novou… Do upínání pásů bych nějak víc nezasahovala… Pokud by to nebyla otázka jednoho provlíknutí něčeho někam… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
10.7.13 21:46
@kate02 píše:
Nevím, jak má king řešený to přidělání zámku a do auta se mi nechce, ale osobně bych se prostě se sedačkou rozloučila a koupila novou… Do upínání pásů bych nějak víc nezasahovala… Pokud by to nebyla otázka jednoho provlíknutí něčeho někam… :nevim:

Tak přiznám se, že nejsem žádná „socka“, ale pokud by ten zámek šel nějak solidně vyměnit, tak si s tím klidně trochu pohraju.. Kupovat hned novou sedačku mi přijde dost mazec 8o Ale jako samozřejmě bezpečnost na prvním místě. Ve starších příspěvcích jsem našla něco o „vyčištění“ zámku, tak to zkusím zítra trochu prošťouchnout, jestli tam není nějaká mechanická nečistota, to by u nás bylo docela dost pravděpodobné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
10.7.13 21:50
@marmelada78 píše:
Tak přiznám se, že nejsem žádná „socka“, ale pokud by ten zámek šel nějak solidně vyměnit, tak si s tím klidně trochu pohraju.. Kupovat hned novou sedačku mi přijde dost mazec 8o Ale jako samozřejmě bezpečnost na prvním místě. Ve starších příspěvcích jsem našla něco o „vyčištění“ zámku, tak to zkusím zítra trochu prošťouchnout, jestli tam není nějaká mechanická nečistota, to by u nás bylo docela dost pravděpodobné.

jako třeba u mc priori, co jsme méli na staršího prcka, se potah sundával tak blbě, že se pásy musely v podatatě úplně vyvlíknout z jedný strany, byly tam takový kovový „spony“, vždycky jsem u toho nadávala jak špaček, protože to nešlo vydělat pořádně :zed:, takže pokud by u toho Kinda byl stejnej princip přidělání toho zámku, šla bych do toho, ale víc bych měla strach do té sedačky šťourat, podle mé to za to nestojí… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
10.7.13 21:55

@kate02 Já ti rozumím.. ale předpokládám, že by to snad byla jednorázová záležitost ta výměna, tak bych si trochu zanadávala.. :nevim: Jako představa, že kupuju novou sedačku, po tom, co nám během jednoho měsíce odešla pračka, mrazák a myčka.. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
10.7.13 21:56

V manuálu k autosedačce jsem četla, že vyčistit se dá. Autosedačku už nemám, tak nemůžu kouknout, ale zkus někde na netu manuál stáhnout. Určitě to tam bude, včetně popisu jak na to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4141
10.7.13 22:34
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4141
10.7.13 22:35

Takže pásy určitě vyměnit jdou, ale ta cena je mazec. Zkusila bych poptat, jestli jde objednat pouze ten zámek… Pokud teda nezabere vyčištění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7145
11.7.13 09:05
@marmelada78 píše:
Stalo se někomu, že by u této sedačky najednou přestal fungovat zámek pásů? Najednou prostě nemůžu zacvaknout ty pásy do toho zámku. Sice to tam jakoby zapadne, ale když za ně chytím, tak je vytáhnu. Dá se někde ten díl koupit?

z 99% pokud nejdou zacvaknout pásy, tak nejsou rozbité, ale pouze špinavé, stačí zámek pásů vyčistit, vyndejte zámek ze sedačky a ponořte na hodinu do teplé vody, poté vysušit, namontovat a znovu bude fungovat, stačí si přečíst návod, str.14-16, odst. 6.1, je to tam včetně fotky, jak se zámek vyndavá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.7.13 10:06

Ahoj taky mě to šlo blbě zacvaknout(špinavé nebyli určitě :) ),ale asi se to nějak samo uprvilo a jde to už normálně. Spíš mám někdy problém seklapnout tu sedačku k sobě(když ji musím přendavat s auta do auta) :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
11.7.13 13:55

@steeve Díky za radu.. pokusím se to vyčistit, návod nemám, je někde na netu? @gonal Tak s tím já problém nemám, zato vždycky jak dávám malýho do auta tak lámu ten polystyrén.. to jsem moc nepochopila že to jde tak lehce zlomit :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
300
11.7.13 13:59

@marmelada78 taky jsem si všimla, že se tam jakoby hýbe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3158
11.7.13 14:41

@gonal No kdyby hýbe, já jsem to opravdu zlomila asi už dvakrát, plánuju to slepit montážní pěnou. Ale nechápu jak to může být tak jednoduše zlomitelné. Tam se stačí naklonit přes tu sedačku a je to. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama