Rostoucí krystaly - sada

21295
5.12.19 12:55

Rostoucí krystaly - sada

Chtěla bych pro skoro devítiletou slečnu vybrat k Vánocům nějakou sadu na výrobu krystalů. Loni dostala jen na zkoušku jeden a moc se jí to líbilo pozorovat, jak postupně roste, tak bych chtěla letos něco „víc“ - koukala jsem, že se dělají svíticí, stromečky, geody, šperky… Je toho tolik, že fakt nevím kterou :) Prosím, máte někdo zkušenost s nějakou konkrétní sadou? Ale ne úplně drahou, představovala jsem si tak do 400. Já zvažuju jednu z těhle****
Tak jestli máte nějakou sadu doma vyzkoušenou (případně vás některá naopak zklamala - rozhodně nechci nic, kde se musí ještě další chemikálie dokupovat), prosím poraďte. Díky.
Edit adminem: smazán odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6433
5.12.19 13:50

Syn teď bude mít v sobotu 11 a koupila jsem mu tu druhou sadu. Tak jsem zvědavá, jaké to bude :D On se zajímá o minerály (má i pěknou sbírku :D ), tak doufám, že se mu to bude líbit. Rád taky experimentuje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8524
5.12.19 13:50

Pripojuji se k dotazu, ja bych klidne vzala i drazsi. Hlavne me zajima kvalita, jeste jsme nic takoveho doma nemeli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8524
5.12.19 13:54

@bartsch Nevis, proc je zrovna na te druhe sade doporuceny vek az od 14 let? U vetsiny ostatnich je to +- 8 let. Ja to chci pro mladsi deti, samozrejme pocitam s tim, ze to budu delat s nimi. Ale jeste jsme nic takoveho doma nemeli, tak abych se nesekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21295
5.12.19 13:57

Já loni vzala úplně náhodně takovou jen malou krabičku v Albertu na jeden pokus a byla jsem překvapená, jak hezky to vyšlo, pěkný dlouhý krystalky. Akorát křehký, ale byla na to taková průhledná nádobka a v tý jsme to nechali a máme doteď. Ale v recenzích na některou tu levnější sadu jsem právě četla, že zklamání, protože se musí dokoupit x věcí, nejde to prostě udělat všechno hned rovnou z tý sady. Tak tomu bych se chtěla vyhnout, ale ne všude uvádějí, co přesně ta která sada vlastně obsahuje… Ochranný brýle a lžičky a máchátka a rukavice fajn, ale bez toho se případně obejdeme, ovšem bez všech těh prášků a formiček a nádobek ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6433
5.12.19 13:58

@Hoa Mai To nevím :nevim: Na krabici se píše, že pokusy mají být dělány pod dozorem dospělé osoby nebo osobou starší 14 let. Já myslím, že to není problém ani pro mladší. Možná je to kvůli nějaké chemikálii :nevim: Kvůli bezpečnosti se výrobce kryje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8524
5.12.19 14:02

@bartsch jo aha, takze myslis, ze je to jen kvuli bezpecnosti. Ja porad premyslela, jestli to neni neco, co by si male decka neuzily. Samozrejme bych je v tom nenechala hrabat samotne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21295
5.12.19 14:04

@Hoa Mai Já bych řekla, že si to nastavil konkrétní výrobce, že je „přísnější“. Protože ty prášky budou ve všech asi víceméně stejný ne? Dalo by se možná někde dohledat… U nás to stejně míchám já, holka pak jen chodí s baterkou pozorovat pokroky :)

Mě lákají ty šperky. Ale aby to nějak vydrželo, aby to nebyly jen maličký krystalky sesypaný do toho plastu. To právě nemůžu nikde dohledat, jak to vlastně funguje. Jinak se mi zatím asi nejvíc líbí ty sada se světélkujícím krystalem a stromkem - že jsou tam tři vlastně různý kousky. Když teda pominu ty dražší sady 600 a víc. Já mám jinak všechny dárky už nakoupený, tohle mě napadlo spíš tak „navíc“, tak nechci nic extra drahýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68946
5.12.19 14:20
@Hoa Mai píše:
@bartsch jo aha, takze myslis, ze je to jen kvuli bezpecnosti. Ja porad premyslela, jestli to neni neco, co by si male decka neuzily. Samozrejme bych je v tom nenechala hrabat samotne.

Dyt je to sůl s nějakym barvivem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8524
5.12.19 14:49

@Lama Lama Ja na netu slozeni nevidim a krabici jsem v ruce nemela. Ona tam asi nebude jen nejaka NaCl, i kdyz nic zdravotne zavadneho asi taky ne. Proto premyslim, proc je to pro deti of 14 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21295
5.12.19 15:21

@Lama Lama U jedné z těch sad byl i dost přesně napsaný obsah a jen jedlá sůl to fakt nebyla. Třeba tady: https://www.alza.cz/…d5309137.htm?o=6 Monoammonium fosfátu… Asi to nebude úplně životu nebezpečné :) ale zas ráchat by se v tom ty děti asi nemusely, případně to ochutnávat :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6433
5.12.19 15:40
@Lama Lama píše:
Dyt je to sůl s nějakym barvivem…

Asi jak která sada. V té, co jsem koupila, je právě monoamonium fosfát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68946
5.12.19 16:57
@krtek93 píše:
@Lama Lama U jedné z těch sad byl i dost přesně napsaný obsah a jen jedlá sůl to fakt nebyla. Třeba tady: https://www.alza.cz/…d5309137.htm?o=6 Monoammonium fosfátu… Asi to nebude úplně životu nebezpečné :) ale zas ráchat by se v tom ty děti asi nemusely, případně to ochutnávat :mrgreen:

No a chceš říct, že ti osmileté dítě sežere sadu na tvorbu krystalů? :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21295
5.12.19 18:54
@Lama Lama píše:
No a chceš říct, že ti osmileté dítě sežere sadu na tvorbu krystalů? :jazyk:

Ne, jen že chápu, že se někdo zajímá o složení, Když je navíc „určeno pro děti od 14 let“ a plánuje to dát mladšímu. Mimochodem, nikdy nevíš, co takový dítě napadne (ochutnat apod.). A že je mu osm není záruka ničeho. My v cca stejným věku ochutnávaly například bílou lepicí pastu, že jo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47424
5.12.19 18:58

Taky jsem tu sadu koupila, ale pupošek v rámci školních projektů několik vyrobil zadara

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat