Reklama

Rostoucí nosítka - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Destiny4974
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 10.01.18 20:50
Rostoucí nosítka

Ahoj holky. Mám na vás otázku. Uvažuji nad koupí rostoucího nosítka. Malému bude pět měsíců, váží přes 9kg a už se šíleně pronese. Moje záda trpí už od těhotenství a nošení v rukách tomu nepomáhá. :oops:

Doporučíte mi nosítka, se kterými máte nejlepší zkušenosti? Zvažuji nosítko Tula, Ergo, Kibi. Je mi jasný, že je potřeba vyzkoušet, ale ráda si přečtu názory vás zkušených. :)

Moc dekuji. :mavam:

Reklama

Reakce:

Kassy
Závislačka 3292 příspěvků 10.01.18 21:14

Já mám Kibi a jsem s ním spokojená, nosila jsem v něm teda ale až starší sedící děti, kolem 9 měsíců (moje děti ovšem v tom věku měly tak těch 9 kg :mrgreen:). Jedinou výhradu mám ke kapucce, která má jistit hlavičku, když dítě usne. Když mám dítě na zádech, tak na ni prostě nedosáhnu, abych ji mohla nasadit a zapnout. Musela bych se tak šíleně zkroutit, že tím dítě zákonitě probudím.

Lendeš
Kelišová 5280 příspěvků 10.01.18 21:26

My máme taky Kibi a jsme spokojení. Vyhovuje na různé typy postav, je super, že jde šířka sedu nastavit pro různě velké děti a jsem ráda, že jde složit do „ledvinky“. Nosíme ale až od cca 14 měsíců. A nemám srovnání s jinými nosítky. Co jsem ale viděla, tak jsou na pohled i hezčí nosítka (s popruhy potaženými stejnou látkou), ale co do funkčnosti nevím.

Heivka
Závislačka 3110 příspěvků 10.01.18 21:53

Mě nejlépe vyhovoval šátek, kibi jsem měla na vyzkoušení a nepodařilo se mi ho nastavit tak, abych ho necítila tak jako jsem necítila úvaz šátku (vepředu jsem nosila do cca 10kg, pak už byl kluk moc dlouhý a přestávala jsem přes něj vidět, na zádech jsem jenom nosila do cca 12kg, pak se syn odhodlal chodit i venku, takže teď mám šátek jen na rychlé přesuny/únavu a i těch 14kg je v pohodě pokud nejedu déle než hodinu). Syn má dlouhý hodně hubený trup, já jsem naopak silně barokních tvarů takže mě Kibi pořád někde dřelo nebo táhlo a synek v tom nebyl vůbec fixovaný a pořád plandal. Ale viděla jsem i online půjčovny nosítek a šátků, takže než zainvestujete, můžete si jednotlivá nosítka za zlomek ceny vyzkoušet.

Jaromilka
Stálice 81 příspěvků 10.01.18 22:00

Ahoj, Kibi je bezvadný :palec: Nosím v něm cca od půl roku, teď už bude miminu 16 měsíců a je to stále pohoda. Pořád nosím na břiše a jsme obě spokojené. Snadno se upravuje, záda nebolí, nikde netlačí. Dřív jsem nosila každý den, teď už kombinuju s kočárkem, ale tak čtyřikrát týdně v něm určitě je a pořád se jí to líbí. A mně taky :)

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 10.01.18 22:32

@Destiny4974 ja mam Tulu a jsem z ni nadšena. Jednoduchost používání, kvalitní zpracování. Ja se přiznám ze jsem ani nesla nikam zkoušet jen jsem objednala na netu :)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 11.01.18 08:32

Co jsi vyjmenovala jsou kvalitní nosítka, ale skoro každá co vyzkouší šitá šátková nosítka už nechce jinak, takže za mě je nejlepší rostoucí Andala. Nově šije rostoucí nosítko i MoniLu.

Destiny4974
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 11.01.18 12:43

@sladke-mameni Andalu jsem si dneska donesla domů na zkoušku. :) Jsem zvědavá.

Destiny4974
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 11.01.18 12:44

@Nika1987 Prosimtě holky říkaly, že Tula má tvrdý bederní pás a popruhy. Co je na tom pravda? :)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 11.01.18 12:49
@Destiny4974 píše:
@sladke-mameni Andalu jsem si dneska donesla domů na zkoušku. :) Jsem zvědavá.

Super :palec: No potom ti už asi ty látkové budou nepohodlné všechny. Manduca je tvrdá hodně, seštelovat Kibi je úplně peklo a navíc má blbý bederák co se “láme”, a Tula mi připadá taky tuhá a nepohodlná.

Destiny4974
Ukecaná baba ;) 1421 příspěvků 11.01.18 15:20

@sladke-mameni Malej je nadšenej a hned usnul. :lol:

Prosimtě s lennylamb asi zkušenosti nemáš viď? :)

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 11.01.18 18:29

@Destiny4974 Mne teda tuha neprijde. Ano neni to jen kus latky, je to vystuzene - ale to bude kazde ergonomicke nositko. Ale aby mi to vadilo to urcite ne. Spis mi to dava pocit bezpecnosti.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1694 příspěvků 11.01.18 21:40
@Destiny4974 píše:
@sladke-mameni Malej je nadšenej a hned usnul. :lol:Prosimtě s lennylamb asi zkušenosti nemáš viď? :)

Mám, loni jsme zkoušela tu nejmenší verzi u kamarádky :) Bylo pohodlné, dovedla bych si ho představit, akorát tamto teda nebylo rostoucí. Měla jsem v té době na syna MoniLu v mini verzi a to mi bylo jen o chlup pohodlnější.

kikina_cz
Povídálka 14 příspěvků 15.01.18 09:15

@Destiny4974 nezda se mi, je to aspon pekne betelny. zatim jsem nosila tak max hodinu a nebyl problem

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 17.02.18 16:57

@Destiny4974 mám Kibi a Beco Soleil(to prodávám)..pro vysoké nosiče je hodně oblíbené Ergo, ale je potřeba hodně zkoušet.. Ja unesu na břiše max. 9kg dítě, pak už mi to není pohodlné s jakýmkoliv nositkem..

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >