Rostoucí nosítka - máte zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Destiny4974
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 10.01.18 20:50
Rostoucí nosítka

Ahoj holky. Mám na vás otázku. Uvažuji nad koupí rostoucího nosítka. Malému bude pět měsíců, váží přes 9kg a už se šíleně pronese. Moje záda trpí už od těhotenství a nošení v rukách tomu nepomáhá. :oops:

Doporučíte mi nosítka, se kterými máte nejlepší zkušenosti? Zvažuji nosítko Tula, Ergo, Kibi. Je mi jasný, že je potřeba vyzkoušet, ale ráda si přečtu názory vás zkušených. :)

Moc dekuji. :mavam:

Reakce:
Kassy
Závislačka 3299 příspěvků 10.01.18 21:14

Já mám Kibi a jsem s ním spokojená, nosila jsem v něm teda ale až starší sedící děti, kolem 9 měsíců (moje děti ovšem v tom věku měly tak těch 9 kg :mrgreen:). Jedinou výhradu mám ke kapucce, která má jistit hlavičku, když dítě usne. Když mám dítě na zádech, tak na ni prostě nedosáhnu, abych ji mohla nasadit a zapnout. Musela bych se tak šíleně zkroutit, že tím dítě zákonitě probudím.

Lendeš
Kelišová 5598 příspěvků 10.01.18 21:26

My máme taky Kibi a jsme spokojení. Vyhovuje na různé typy postav, je super, že jde šířka sedu nastavit pro různě velké děti a jsem ráda, že jde složit do „ledvinky“. Nosíme ale až od cca 14 měsíců. A nemám srovnání s jinými nosítky. Co jsem ale viděla, tak jsou na pohled i hezčí nosítka (s popruhy potaženými stejnou látkou), ale co do funkčnosti nevím.

Heivka
Závislačka 3272 příspěvků 10.01.18 21:53

Mě nejlépe vyhovoval šátek, kibi jsem měla na vyzkoušení a nepodařilo se mi ho nastavit tak, abych ho necítila tak jako jsem necítila úvaz šátku (vepředu jsem nosila do cca 10kg, pak už byl kluk moc dlouhý a přestávala jsem přes něj vidět, na zádech jsem jenom nosila do cca 12kg, pak se syn odhodlal chodit i venku, takže teď mám šátek jen na rychlé přesuny/únavu a i těch 14kg je v pohodě pokud nejedu déle než hodinu). Syn má dlouhý hodně hubený trup, já jsem naopak silně barokních tvarů takže mě Kibi pořád někde dřelo nebo táhlo a synek v tom nebyl vůbec fixovaný a pořád plandal. Ale viděla jsem i online půjčovny nosítek a šátků, takže než zainvestujete, můžete si jednotlivá nosítka za zlomek ceny vyzkoušet.

Jaromilka
Stálice 81 příspěvků 10.01.18 22:00

Ahoj, Kibi je bezvadný :palec: Nosím v něm cca od půl roku, teď už bude miminu 16 měsíců a je to stále pohoda. Pořád nosím na břiše a jsme obě spokojené. Snadno se upravuje, záda nebolí, nikde netlačí. Dřív jsem nosila každý den, teď už kombinuju s kočárkem, ale tak čtyřikrát týdně v něm určitě je a pořád se jí to líbí. A mně taky :)

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 10.01.18 22:32

@Destiny4974 ja mam Tulu a jsem z ni nadšena. Jednoduchost používání, kvalitní zpracování. Ja se přiznám ze jsem ani nesla nikam zkoušet jen jsem objednala na netu :)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 11.01.18 08:32

Co jsi vyjmenovala jsou kvalitní nosítka, ale skoro každá co vyzkouší šitá šátková nosítka už nechce jinak, takže za mě je nejlepší rostoucí Andala. Nově šije rostoucí nosítko i MoniLu.

Destiny4974
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 11.01.18 12:43

@sladke-mameni Andalu jsem si dneska donesla domů na zkoušku. :) Jsem zvědavá.

Destiny4974
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 11.01.18 12:44

@Nika1987 Prosimtě holky říkaly, že Tula má tvrdý bederní pás a popruhy. Co je na tom pravda? :)

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 11.01.18 12:49
@Destiny4974 píše:
@sladke-mameni Andalu jsem si dneska donesla domů na zkoušku. :) Jsem zvědavá.

Super :palec: No potom ti už asi ty látkové budou nepohodlné všechny. Manduca je tvrdá hodně, seštelovat Kibi je úplně peklo a navíc má blbý bederák co se “láme”, a Tula mi připadá taky tuhá a nepohodlná.

Destiny4974
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 11.01.18 15:20

@sladke-mameni Malej je nadšenej a hned usnul. :lol:

Prosimtě s lennylamb asi zkušenosti nemáš viď? :)

Nika1987
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 11.01.18 18:29

@Destiny4974 Mne teda tuha neprijde. Ano neni to jen kus latky, je to vystuzene - ale to bude kazde ergonomicke nositko. Ale aby mi to vadilo to urcite ne. Spis mi to dava pocit bezpecnosti.

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1766 příspěvků 11.01.18 21:40
@Destiny4974 píše:
@sladke-mameni Malej je nadšenej a hned usnul. :lol:Prosimtě s lennylamb asi zkušenosti nemáš viď? :)

Mám, loni jsme zkoušela tu nejmenší verzi u kamarádky :) Bylo pohodlné, dovedla bych si ho představit, akorát tamto teda nebylo rostoucí. Měla jsem v té době na syna MoniLu v mini verzi a to mi bylo jen o chlup pohodlnější.

kikina_cz
Povídálka 14 příspěvků 15.01.18 09:15

@Destiny4974 nezda se mi, je to aspon pekne betelny. zatim jsem nosila tak max hodinu a nebyl problem

lentilka248
Kelišová 6423 příspěvků 17.02.18 16:57

@Destiny4974 mám Kibi a Beco Soleil(to prodávám)..pro vysoké nosiče je hodně oblíbené Ergo, ale je potřeba hodně zkoušet.. Ja unesu na břiše max. 9kg dítě, pak už mi to není pohodlné s jakýmkoliv nositkem..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

10 hitů, kvůli kterým mohl Tuna na večírku dostat nakládačku (a vy jste další na řadě)

Metr piv, litry vína nebo bublin, případně panáky a jde se na věc! Odvahy je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Vážila skoro metrák a nevěděla, co na sebe. Po proměně se málem nepoznala

Velký váhový skok během těhotenství se podepsal na vizáži sympatické Aleny... číst dále >