Rota/noroviry a kojení

227
5.11.20 07:48

rota/noroviry a kojeni

Ahoj, manzel donesl domu nejspis nejake rota nebo noroviry, uz je ok, od vecera prozmenu zvracim a prujmuju ja. mame 9m miminko. kojili byste dal nebo radsi zkusili dat UM? nikdy jsem nedavala krom snad prvnich 14 dnu pres strikacku. odstavacku nemam a odstrikat neumim, znamenalo by to tedy ze riskuji i odstaveni. ale co je horsi…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5270
5.11.20 07:54

Samozřejmě že koj, v mliku máš protilátky, díky kterým to dcera nemusí vůbec chytit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9338
5.11.20 08:17

Když bys teď přestala kojit, tak jí rozhodíš zažívání tak, že bude snad větší pravděpodobnost, že to chytne. V mléku jsou protilátky, pokud k tomu dáváš ještě probiotika, tak je to to nejlepší, co může mít :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3255
5.11.20 08:18

Urcite kojit… a dodrzovat zvysenou hygienu hlavne pred makanim na miminko :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1619
5.11.20 08:20

Koj, dokud můžeš. U nás to cca v tomhle věku donesla dcera, druhý den jsem to chytla já. Taky jsem myslela, že je konec kojení, neudržela jsem ani vodu, ale mléko naštěstí bylo a do 24h bylo po tom nejhorším. Manžel pak „umíral“ asi týden. Každopádně kojení je to nejlepší, co můžeš udělat, jsou v tom tekutiny i živiny. Ségra (je pediatr) mi tehdy řekla, že dokud má mimčo chuť na kojení, tak to není taková hrůza. Zatím to u nás platí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64
5.11.20 08:49

Kdyz jsem lezela s dcerou v nemocnici, tak jsem posledni den pobytu chytlaz pokoje naproti z „izolace“ rotaviry, ktere se rozjely par hod po navratu domu… tehdy jsem myslela, ze umru - 30× do hodiny prujem a 30× do hod zvraceni. Primar detskeho mi tehdy rikal, ze dite mit pryc od sebe u tatinka, ale stale v maximalni mozne hygiene kojit dal. A opravdu to nechytla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8543
5.11.20 09:54

V mleku uz mu od tebe davno jedou protilatky a navic je miminko pri castem kojeni dobre zavodnene. Nejspis to vubec nechytne, neboj.

Existuji i nazory, ze u kojenych deti je napr. ockovani na rotaviry z tohoto duvodu zbytecne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
5.11.20 11:21

Díky všem. tak dnes se stará tatínek, snad i zítra. a ja tedy chodim kojit a modlim se :nevim: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama