Rotarix ano nebo ne?

202
18.11.11 16:28

Rotarix Ano nebo Ne???

Ahojky Holky,
prosím o radu , mám poslední možnost se rozhodnout zda-li očkovat rotarixem , vůbec nevím. Vím jistě, že dám Prevenar13 , ale Rotarix nevím, jestli už toho není moc. Čtu tu různé diskuze a někdo tvrdí, že i může mít vedlejší účinky dokonce , že nějaké mimčo z toho očkování mělo špatnou reakci , že v podstatě tu rotavirovou infekci prodělalo. Nevím jaké je procento nákazy jak moc to hrozí. Vím, že to hrozí hodně z hraček . Je to možné dostat i vzduchem?
Děkuji za radyy moccc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15372
18.11.11 16:30

Za mě ne. I moje dr., která tedy žádné očkování vysloveně nevymlouvá, se o rotarixu vyjádřila jako o zbytečně drahém a zbytečném, protože ohrožená jsou nejvíc malá miminka a pravděpodobnost komplikací je podle ní možná vyšší, než pravděpodobnost nákazy :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
18.11.11 16:34

Můj imunolog mi řekl doslova tohle: Kdo vymyslel Rotarix, ten by měl být pověšen v průvanu…za trest… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
18.11.11 16:35

Ahoj, my rotarix dali. Neočkuje se jehlou, ale vstřikuje do pusinky a malá po něm žádnou reakci neměla. Mě to zas až tak zbytečné nepříjde, ale to je můj názor. Musíš se rozhodnout sama :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.11 16:36

Taky jsem nenechala dávat Rotarix, ani nám to doktorka nenabízela - narozdíl od očkování třeba proti pneumokokům, prý to ani není moc účinné očkování a účinnější než tohle je dávání probiotik, ale z vlastní zkušenosti nevím, nedávali jsme ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2550
18.11.11 16:37

Naše dr. je taky proti, my nemáme očkovanou ani jednu dcerku :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15054
18.11.11 16:41

Moje děti Rotarixem očkované nejsou a pořídíme-li si snad jednou třetí, rozhodně taky nebude.

Tuhle vakcinu považuji pro zdravé, donošené a prospívající miminko za zbytečnou zátěž.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3235
18.11.11 16:41

taky jsem nedávala… dcerka má očkovanou jenom hexu, kluk hexu+synflorix, jinak nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13010
18.11.11 16:45

ne, ani jedno ze 3 děti rotarix nemá.
Jen synflorix a starší syn prevenar + samozřejmě povinná očkování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6299
18.11.11 16:46

My jsme nedávali, to nám přišlo už zbytečné…průjem může způsobit plno virů…máme Synflorix a hexu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2180
18.11.11 16:46

Rotarix máme, žádné vedlejší účinky neměl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
202
18.11.11 16:47

odpověď

A ještě holky jak poznám, že má miminko průjem? vždyt řídkou stolici má pořád když kojím jako míchaná vejce. A kolikrát za den má mít 8týdenní mimčo stolici?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6490
18.11.11 17:07

Já Rotarix dala na doporučení kamarádky - sousedky, které holčička ty průjmy měla 2× a říkala, že kdyby mohla, tak by jí dala naočkovat…ale už bylo pozdě. Očkujou se hlavně malé mimča a její slečna má už rok a půl. Žádná reakce nebyla a doufám, že to bude účinné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25484
18.11.11 17:31

tak za mě naprosto zbytečné očkování, dobré jen aby se vytáhli peníze z lidí :cert: z medicínského hlediska víc komplikací než-li prospěchu .....

kluci maji jen klasická povinná očkování + očkování proti TBC a mladší má synflorix (za staršího nic takovýho nebylo)

peggy - teda ten to fakt vystihl přesně :mrgreen: :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
18.11.11 17:34

Nemáme, mít nebudem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...