Rouška pro astmatika

1984
25.3.20 22:04

Rouška pro astmatika

Dobrý den všem. Než začnu s dotazem tak dodám, že roušky mám usite a nikam momentálne kromě zahrady u domu, který je na samotě nechodím. Jsem ja a syn astmatici, roušky jsem musela ušít, mam ruzne, ale stále nemohu vychytat, abych se v tom nedusila. Máte někdo nějaký tip? Nebo jste take asmatik, jak jste poresili? Za každou radu děkuji, hledám na internetu a nic nemůžu najít ???? Vím, že to není příjemne nosit nikomu, ale musíme a asi dlouho budeme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19735
25.3.20 22:08

Taky sem astmatik a dusim se v tom, snazim se sedet doma a nechodit nikam, kam bych ji musela mit na obliceji delsi dobu. A je lepsi mit nejakou lehkou z jedne vrstvy, takove ty s kapsou a jeste vlozenym filtrem to je uplne konec. Ja mam i takovou psychickou poruchu, ze nemuzu mit nic pres oblicej, ale treba ani nemuzu dýchat, kdyz sem oblicejem blizko jine osoby (mam nejak pocit ze mi krade kyslik), takze rousky jsou fakt za trest a snazim se nikam nechodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5740
25.3.20 22:10

Na vlastni zahrade, na samote bych je nenosila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
25.3.20 22:12

@jannina1 : Právě, že nenosím, ale jednou budu muset vylézt mezi lidi a hledám jak, aniž bych lapala vzduch jak kapr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1984
25.3.20 22:14
@Kriss Tina píše:
Taky sem astmatik a dusim se v tom, snazim se sedet doma a nechodit nikam, kam bych ji musela mit na obliceji delsi dobu. A je lepsi mit nejakou lehkou z jedne vrstvy, takove ty s kapsou a jeste vlozenym filtrem to je uplne konec. Ja mam i takovou psychickou poruchu, ze nemuzu mit nic pres oblicej, ale treba ani nemuzu dýchat, kdyz sem oblicejem blizko jine osoby (mam nejak pocit ze mi krade kyslik), takze rousky jsou fakt za trest a snazim se nikam nechodit.

Kapsickovy jsem si ani nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11397
25.3.20 22:20

A astmaticky projevy mas i bez rousky? Jsem astmatik, 2× denne na kortikoidech a zadny problem nemam. Jako dycha se s ni kazdymu hur. Neni to spis psychicky problem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
25.3.20 22:25

@mag bingo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28459
25.3.20 22:27

@nothingn
Mrkni na roušku prvorepublikovou. Je kolem pusy méně obepnutá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
25.3.20 23:07

Ušila jsem z bavlněného trička volný nákrčník, nahoře stažený gumičkou. Tím že je tam mezi nosem a látkou více prostoru, lépe se dýchá. Ale nejsem astmatik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
25.3.20 23:26

Jsem s dcerou astmatik a do práce jezdím na kole jediný co snesu i v praci je lehký šátek jinak taky lapu :roll: po dechu a hlavně my teď často teče z nosu což taky není příjemný…musíme holt vydrzet :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
26.3.20 14:53

Ruška pro astmanika

Dobrý den,
je vhodná ta na jedno použití, je z netkané textilie. Dá se v sáčku sterilovat mrazením a opakovaně použít. Koupila jsem si textilii v drogerii, je na záhony a já si ušiji z ni roušky pro astmatiky. taky sem se v plátěné dusila.
Zdraví Fialová Zdeňka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.3.20 18:45

Taky se dusím. Cítím i smrad z látky. Nemůžu v místnosti zapálit svíčku, protože nemůžu pak dýchat. Často lapu po dechu - při námaze to je strašný - pak si ze mě dělají srandu, že funím, když jdu do kopce. Nic na astma neberu, ale hned v pondělí si budu volat doktorce, protože ačkoliv si beru léky na alergii denně už delší dobu, tak mám pocit, že alergie je nějaká horší letos. :(

• Citovat
  • Nahlásit
2
29.3.20 07:37

Pyly

Pyly jsou teď všude, chce to nějaký Zodak nebo pod. na noc, jinak je člověk přes den ospalý. Mám alergii i astma a velice mi pomáhá podběl a česnek medvědí.

Používám tinktury i preventivně malé množství. 1 kapka na 1 kg váhy denně je možné maximum. Pozor na alkohol.

https://www.bylinkyprovsechny.cz/…tromy/byliny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2849
29.3.20 07:52
@TETAFI píše:
Dá se v sáčku sterilovat mrazením a opakovaně použít.

V mrazáku žijí koronaviry až několik let . Si je pěkně pěstujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
29.3.20 08:46
@MrsNorris píše:
V mrazáku žijí koronaviry až několik let . Si je pěkně pěstujete.

Jj, to je tak, když si někdo plete sterilizaci s konzervací :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Načítám video...

Mohlo by vás zajímat

Načítám video...