Rozchod s alkoholikem a dítě

Anonymní
14.4.20 23:04

Rozchod s alkoholikem a dítě

Prosím o radu. Jsem po dlouhém váhání jsem připravená odejít od partnera. Našla jsem si byt, k nastěhování bude až od srpna, do té doby to nějak přežiju. Důvod rozchodu je jasný, partner je alkoholik. Jezdí s kamionem a je doma pouze o víkendu, i tak ho ale s dcerou (4r) skoro nevidíme. V pátek přijede, dá si oběd a jde do hospody, přijde opilý pozdě večer, v sobotu spí, večer chlast a neděli prospí a večer lituje jak sme nic nepodnikli atd. Celý týden potom volá a omlouva se a přísaha že už pít nebude. Vydělá pěkných 40-50tis no bohužel nic moc z toho nemám, protože velká většina peněz padne na cigarety, alkohol, diskotéky, taxíky, kamarády atd… Dcera už s ním nechce ani moc komunikovat. Ale k věci… Chci odejít, do srpna mám ještě čas vše pořádně naplánovat, nasetrit nějaké peníze a tak, mám práci, dcera chodí do školky, v bytě budu mít trvale bydliště, takže na nějaké ty příspěvky dosáhneme… Moje otázky zní - počítají se alimenty z priznaneho platu nebo toho, co chodí na účet? Nechci partnera úplně odstrihnout od dcery ale rozhodně mu ji nechci nechat přes noc, je možné nastavit nějaké hranice v péči kvůli jeho alkoholismu? Vím, že mi bude dělat peklo na zemi, když odejdu ale musí to být, takto žít prostě nechci…zbytečná ztráta času být s takovým člověkem, nic nám nedává - nemyslím peníze, myslím čas, lásku, výlety, rodinu. Za každou radu, co dělat, budu ráda. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1270
14.4.20 23:11

Ano alimenty se započítávají, otázka je, jestli je bude platit. Mám takové tušení, že se vždy příjmy dokládají 3 měsíce zpětně. Co se týče kontaktu, tak bych oslovila OSPOD a poradila se s nimi co dělat vzhledem k jeho pití. Rozhodně nezapomenout na předběžné opatření, že bude dcera v péči matky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10967
14.4.20 23:19

Dokladaji se prijmy, ze zaměstnání. Předpokládám, že má partner hodně peněz i za cestaky když jezdí s kamionem asi do zahraničí, ale tam si myslím že neuspějes protože to jsou cestovní náhrady a ne příjem, jestli se ptáš na tohle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.4.20 23:26

@JancaS84 ano ptam se na tohle… Přiznany základ má nějakých 20tis…na účet mu ale chodí cca 45tis - 50tis. Chceš říct že soud posuzuje alimenty z těch 20tis? To není ani možný, protože vím jistě, ze mi nedá ani o korunu víc než mu nařídí soud. Nezbylo by mu na chlast… A z 20tis to teda žádná velká hitparáda nebude. Když jsem si počítala, jaké výdaje mě čekají, nájem, poplatky, dcera + já jídlo, celá domacnost. Práci mám ale budu muset snížit uvazek, kvuli dceři, školce atd. Ta finanční stránka mě hrozně odrazuje. Ale odejít musím, takto se žít nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
10967
14.4.20 23:33

Jako ruku do ohně za to nedám. Beru to z účetního hlediska tak jak je to v zákoně, že to jsou peníze na stravu na cestách. Takže to není příjem a pokud mu bude dávat zamestnavatel potvrzení o příjmu tak to v tom určitě nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
14.4.20 23:36
@Anonymní píše:
@JancaS84 ano ptam se na tohle… Přiznany základ má nějakých 20tis…na účet mu ale chodí cca 45tis - 50tis. Chceš říct že soud posuzuje alimenty z těch 20tis? To není ani možný, protože vím jistě, ze mi nedá ani o korunu víc než mu nařídí soud. Nezbylo by mu na chlast… A z 20tis to teda žádná velká hitparáda nebude. Když jsem si počítala, jaké výdaje mě čekají, nájem, poplatky, dcera + já jídlo, celá domacnost. Práci mám ale budu muset snížit uvazek, kvuli dceři, školce atd. Ta finanční stránka mě hrozně odrazuje. Ale odejít musím, takto se žít nedá.

K soudu se dokládá papír zvlášť, kde mu zaměstnavatel potvrdí příjmy. Pokud víš, že mu příjmy cíleně potvrdí nižší, tak jedině řešit přes právníka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10967
14.4.20 23:49
@MichaelaHw píše:
K soudu se dokládá papír zvlášť, kde mu zaměstnavatel potvrdí příjmy. Pokud víš, že mu příjmy cíleně potvrdí nižší, tak jedině řešit přes právníka
Řekla bych, že mu potvrdí to co opravdu má za výplatu tj.tech 20tis. Akorát tím, že jezdí s kamionem tak ma nárok na stravne(možná i kapesné) takže tak průměrně 45€ za den x 20 pracovních dní, tak to hodí přes 20 tis k tomu za měsíc, ale to není že zakonyho hlediska příjem.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.20 00:00

@JancaS84 nedávno si bral potvrzení od zaměstnavatele, chtěl si vzit půjčku na auto, nakonec z toho sešlo a koupil ho za hotové, potvrzení má napsané na 45tis. Takže ho hned zítra vyfotím ať mám důkaz. Dekuji, myslím že tohle opravdu pomůže. :potlesk:

• Citovat
  • Nahlásit
94
15.4.20 00:55

Je čas se připravit. Pokud to půjde, pořídila bych si i kopie vypisů z účtu, kolik mu skutečně chodí. Taky bych si pořídila důkazy ohledně alkoholismu. Nahrávky, sms ve kterých se omlouvá, ze propil vikend, opilé telefonaty, sousedi, aby se minimalizovalo riziko, ze u nej dcera bude třeba na vikend…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1270
15.4.20 01:39

@JancaS84
My jsme řešili, že muži vystavila účetní úplně zcestné příjmy (o víc jak 10 tisíc vyšší než mu chodilo) a tak k soudu šel i s výplatními páskami za posledního půl roku. Myslím, že bude i záležet jak to, který soud zohledňuje a nebo jestli se na alimentech dohodnou. Mému švagrovi vystavovali potvrzení o příjmu a vše se počítalo (je řidič autobusu)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9810
15.4.20 05:11
@Anonymní píše:
@JancaS84 ano ptam se na tohle… Přiznany základ má nějakých 20tis…na účet mu ale chodí cca 45tis - 50tis. Chceš říct že soud posuzuje alimenty z těch 20tis? To není ani možný, protože vím jistě, ze mi nedá ani o korunu víc než mu nařídí soud. Nezbylo by mu na chlast… A z 20tis to teda žádná velká hitparáda nebude. Když jsem si počítala, jaké výdaje mě čekají, nájem, poplatky, dcera + já jídlo, celá domacnost. Práci mám ale budu muset snížit uvazek, kvuli dceři, školce atd. Ta finanční stránka mě hrozně odrazuje. Ale odejít musím, takto se žít nedá.

No ze mu to chodi na ucet je jedna vec. Ale pokud 25 tis jsou diety. Tak snadno uctenkama dokaze, ze jsou to penize na stravu apod. nutne k vykonu jeho povolani z toho mu alimenty pocitat nebudou. Holt mesic si nebude brat jidlo z domu, ale poctive bude kupovat vse v zahranici a uvidite jak snadno prokaze uctenkama, ze tech 20-30 tis fakt na toto spotrebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5229
15.4.20 22:41
@Anonymní píše:
Prosím o radu. Za každou radu, co dělat, budu ráda. Děkuji

Doporučuji si opatřit důkazy. Jelikož chlap bude ješitnej, tak z něj dostaneš informaci, která bude pro soud klíčová, tj. kolik utratí z těch diet. Dělá se to tak, že na něj smskou zaútočíš při vhodné příležitosti tak, aby potvrdil skutečně spotřebované diety. Takže třeba

Čau, došly mi peníze, nemám na jídlo, ty si jezdíš po světě a rozhazuješ diety na luxusní jídlo a ubytování na cestách a na nás S Honzíčkem pak nic nezbude. My tady žijeme za 4.000 měsíčně, a ty kolik utratíš v zahraničí za měsíc za jídlo a přespávání, 20 tisíc? Mezuláne jeden.

Na to by měl v obraně zareagovat tak, že napíše: Co šílíš, no jasně že to něco stojí ale více než 10 tis. za měsíc neutratím. To jako mám spát pod širákem? A jíst pampelišky?

No pokud se ti tohle povede a doložíš to soudu, pak soud vezme plat včetně diet, odečte tyto přiznané náklady a z rozdílu bude vycházet jako z příjmu.

Při této argumentaci soud pak ještě můžeš argumentovat tím že pokud jsou odečteny veškeré náklady, pak to není správně, musíbýt odečteny pouze náklady nad náklady, které by otec měl v době útraty mimo republiku. Tedy pokud utratí 10000 z diet, pak pokud by zůstal v ČR, pak by utratil cca 3000 Kč tedy je správné z příjmu odečíst pouze to, o co byly náklady na stravu a byt v zahraničí zvýšené proti ČR standardu. Tedy odečíst jen 7000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
16.4.20 12:30

@canaglia zajímavá taktika. To máš vyzkoušeno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5229
17.4.20 22:38
@JaninaCer píše:
@canaglia zajímavá taktika. To máš vyzkoušeno?

Vyzkoušeno mám leccos. Samozřejmě úspěch zaručit nejde nikdy, vždy to záleží jednak na to, co se podaří z povinného takto vytáhnout prokazatelným způsobem a pak na tom, jak dokážeš přesvědčit soud. Nicméně interpretace ohledně cestovních náhrad je velmi nejednotná, od úplného odpočtu od příjmu až po 100 % započtení k příjmu, dokonce v jednom případě soudkyně započetla příjem včetně náhrad a pak k tomu ještě jednou přičetla náhrady. Kreativita soudců je bezbřehá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10967
18.4.20 06:31

@canaglia Ubytování musí platit zamestnavatel, to si určitě neplatí z diet a kamionaci spí stejne na parkovištích. Za jídlo může utratit různý částky, záleží kam ho vyšlou, ne vždycky si může koupit bagetu za par šupů. V zahraničí je fakt draho a zvlast po Evropě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat