Rozdílné dioptrie u batolete

22884
11.5.16 00:13

Rozdílné dioptrie u batolete.

Dneska jsem byla s 18 měsíční dcerou na očním. Šli jsme tam na vyšetření očního pozadí kvůli endokrinologii. To bylo v pořádku, ale lékař zjistil na jednom očičku +4 dioptrie, druhé je v pořádku. Napsal brýle a lepit na zdravé okluzor na hodinu denně. Jsem z toho naprosto rozhozená, nečekala jsem to, nikdo v rodině oční vadu nemá. Bohužel dcerka po vyšetření tak moc plakala, že jsem prostě neměla příležitost se na všechno vyptat. Máte s tím někdo zkušenosti? Je šance, že se očičko srovná? Je mi do breku. Ty plastové dětské brýle se mi tak strašně nelíbí… Samozřejmě, že budeme dodržovat předepsaný režim léčby. Za dva měsíce jdeme na kontrolu tak snad bude příležitost s lékařem všechno v klidu probrat, jen bych ráda měla informace od stejně postižených :(. Já měla za to, že holčička vidí jako rys, nic jsme na ní nepozorovali. Vlastně je asi štěstí, že se na to přišlo brzo.
Děkuju za vaše zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3240
11.5.16 05:56

Klid. Šance na zlepšení je, ale postupně a pomalu, je nutné dodržovat stanovenu léčbu. Zdravější oko se bude lepit okluzorem, aby to slabší bylo nuceno se dívat a posilovat se. Moje dcerka taky viděla dobře (podle nás) a nebyly indicie, že bude mít až takovouto zrakovou vadu… a přišlo se na to až v 5 letech - levé oko 6, pravé 7 dioptrií. Děti jsou pružné a velmi dobře dovedou potíže v refrakci vyrovnávat, proto si toho my, dospělí, někdy nevšimneme. Hlavu vzhůru, jsou horší věci na světě než brýle a okluzor. :kytka: A obecně ty dětské refrakční vady mají tendenci se zmírňovat než zhoršovat.

A k těm dětským brýlím… v optice teda plastové škaredé obroučky nemají, viděla jsem tam spoustu i drátěných a moc hezké, výběr je víc než bohatý. :-)

Příspěvek upraven 11.05.16 v 05:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
11.5.16 05:56

Nezoufej, memu synovci na to prisli take tak brzo a take mel hodne dioptrii, na kazdem oku jinak. Dostal bryle s tlustym sklem i okluzor, delsi dobu se zdalo, ze zadne zlepseni a pak po roce najednou se zaclo lepsit a ted uz lepi okluzor je na chvili denne. Oko v teto dobe umi zazraky, budte radi, ze se na to prislo tak brzo. Taktez se zdalo, zevidi perfektne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1085
11.5.16 06:14

Ja proste nepochopim proc vyvadis kvuli brylim, vzdyt to neni zadna smrtelna nemoc. S dcerou dochazime na detskou ocni kliniku a vsechny deti tam maji nadherne bryle, kolikrat jim je zavidim. A kdyz to bude vadit tobe, tak to preneses i na dite, tak se zkus nestavit k tomu tak tragicky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8769
11.5.16 06:19

Memu prckovi je 7 mesicu a bryle ma uz mesic. Ma astigmatismus a na kazdem oku 4 dioptrie. Take jsem si toho vubec nevsimla. I kdyz u nas to pravdepodobne sehralo roli v tom, ze se nechce sam pretacet ani plazit, kvuli horsi orientaci v prostoru. U nas v optice meli na „vyber“ jedny holcici a jedny klucici. Ale to je asi tim, ze je fakt malinky. Ale clovek si na ty bryle zvykne. Ja kdyz je rano nema, tak uz premyslim co mu chybi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4067
11.5.16 06:21

@Kamcca A jak se u vas na to tak brzo prislo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64677
11.5.16 06:43

@Janli buď ráda, že na to přišli takhle brzo, šance na zlepšení při dodržení režimu, je dost velká. Klid.. Jinak spousta lidí má na každém oku dioptrie jinak, na tom není nic divného.. jo a brýle - je obrovská nabídka, stačí to zaplatit - nemusíš pořizovat plasťáky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
11.5.16 07:06

Syn ma taky brejlicky, nosi je asi od 14m a na jedno oko ma 4 diptrie a na druhem 1,5 a okluzor na hodinu dene, ale to je momentalne strasny boj..Kdyz byl mensi nemel s tim problem, ale ted je to z hysterickymi scenami a proste si ho zalepit nenecha a kdyz tak ho hned strhne, mam i ten na bryle a to zase sundava hned bryle…Jinak hezke detske bryle se musi hledat, ale daji se sehnat…Me se taky nelibi ty plastove ve.. tvaru ala Harry Poter apod…My mu poridili takoveto, ma jiz druhe a i ty uplne prvni mel podobneho tvaru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8769
11.5.16 07:32

@e008 byli jsme v lednu v nocmici kvuli necemu jinemu, ale rovnou ho vzali i na ocni.Jsem rada, ze to vime…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12127
11.5.16 07:34

Neber to tragicky, je to šok no, taky mě to překvapilo a to jsem věděla skoro 2 roky, že tam nějaká vada je, ale furt jsem doufala, že se to nějak samo zlepší. Kluk nosí brýle a okluzor na 3hodiny denně. Prošlo to úplně hladce, možná i proto, že manžel má taky brýle. Astigmatismus a 2,5 a 2 dioptrie. Na zlepšení se neupínám, brýle mu moc sluší, takže už to ani vlastně neřeším. Koukni na Bruna od Simony Krainové jakej je to fešáček. Brýle dneska už opravdu dělají krásné, hlavně z toho nebuď nešťastná, tohle je ve finále to nejmenší :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15321
11.5.16 07:40

Dceri jsme zjistili vadu v 5 letech. Jedno oko v poradku a na druhem 6 diol trii. Okluzorem, brylemi a cvicenim jsme to po 4 letech stahli na 3 dioptrie. Kdyby se vada odhalila driv, bylo by to jeste lepsi. Neber to tragicky a bud rada, ze to vite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2201
11.5.16 07:59

@Janli u nas doma mame bryle vsichni - manzel od detstvi, ja od vejsky, nejstarsi ted cerstve v deviti letech - ten uz ma dospelackou vadu a cekaj ho s nejvetsi pravdepodobnosti uz naporad, mladsi ma od roka - mela tri a pul a ctyri v roce, ted ji jsou skoro tri a ma cerstve tria a dva a pul - takze se to zlepsilo, nejmladsi ted oba ceka ocni za dva tydny, ale z ortoptiky uz vime ze minimalne holcicka ma pres tri na obu ocich, kluk se zmerit neenchal… rozhodne to nepovazuju za nejakou tragedii… I maly brejlicky maji pekny a pak na vetsi deti je ten vyber uz uplne super ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9911
11.5.16 09:02

Dceri zjistili v 9mesicich 4 a2 dioptire od roka mame bryle a mame ty plastaky. trvalo mi nez jsem si zvykla.chci ji ale poridit jine bryle a maji moc hezke. vzdycky je dobre kdyz to zjisti takhle brzo. U syna jsme to zjistili az ve 3 letech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12803
11.5.16 10:37

@Janlinic si z toho nedelej, nase mala ma diagnostikovano nekolik ocnich vad, s nejvetsi pravdepodobnosti i ma vetsi dioptrie, ale bohuzel je nevysetritelna, proste rve a rve a rve takze bryle za ktere ja bych byla rada, protpze vim ze se hned zlepsi i v jemne motorice, nema, nosi jen slunecni kvuli velke svetloplachosti, ale ver pokud pozna ze s tim lip vidi tak si je necha a bude je nosit a co vim od nasi ocni tak + dioptrie ma skoro kazde druhe dite a hodne se to vekem lepsi a to na ocnim byvame cca co 3 mesice aspon na nejakou kontrolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22884
13.5.16 14:05

@anivbl @Blešík Taky mě samotnou překvapila moje reakce. Nepoznávám se. Po všech životních peripetiích mám nadhled a podobný „hlouposti“ prostě přecházím a řeším. Možná je to proto, že moje babička byla tělesně postižená a hodně špatně to nesla. Já jsem jako dítě pořád od ní poslouchala, že i lidi, co mají brýle, jsou vlastně postižení a mrzáci. No a teď mě to dohnalo… Nechci to na berušku přenášet takže jsem rozhodnutá, že pro brýle půjdeme až to rozdýchám. Dneska vyrážím sama do optiky okouknout situaci. Trochu to celé komplikuje to, že v okolí žádné dítě s brýlemi není. Budu muset vyrazit do města na hřiště, aby si na děti s brýlemi zvykla. Nebo vytisknu obrázky a rozvěsím je po domě :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat