Rozkousané bradavky až do krve

Anonymní
25.10.20 10:38

Rozkousane bradavky až do krve

Ahoj holky, jsem prvorodicka a máme doma 3.týdenního synka..Ale zacal mi rozkousavat bradavky při kojení až do takového stavu kde mi chybí kousky kůže..Vůbec už si nevim rady co muže byt špatne a co pomůže na hojení :( :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5555
25.10.20 10:41

Pozvete si laktacni poradkyni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2491
25.10.20 10:41

Pozvala bych si laktacni poradkyni, aby zkoukla techniku a pripadne poradila. Ted bych asi pouzivala kojici kloboucky, vzdyt to musi silene bolet. Dej pozor, at se ti tam nedostane kvasinka. Dudlik mu davas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5251
25.10.20 10:45

Nech si zkontrolovat prisati, a určitě si pořiď hojici kloboucky. Na kojení bych použila ty obyčejné.. Mě dcera prokousla bradavku, a zlatý kloboučky… :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22940
25.10.20 11:00

Kojis dite spatne/spatna technika. Pozvi si laktacni poradkyni. Prsa vetrej, mazej bepanthenem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
25.10.20 11:09

Nez se k tobe dostane laktacni poradkyne, koukni na videa mamila.sk Treba ti to pomuze. Preju hodne sily, nikdo jsme ucenej z nebe nespadl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8536
25.10.20 11:40

Kojíš špatně, pozvi si laktační poradkyni, na mamila.sk je seznam.

Dítě se má kojit tak, že nasaje do pusy nejen bradavku, ale i kus dvorce. Bradavka pak leží v puse jakoby na jeho jazyku, takže tě nemá jak kousat.
Pokud cítíš, že se přisaje špatně, hned ho musíš odpojit (malíček do pusinky a vypáčit) a ať se přisaje znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3644
25.10.20 11:54

Ja kojila s krvi do te doby, nez jsem zacala pouzivat Purelan od Medely. Ten nam doopravdy zachranil kojeni. Kloboucky mi nepomohly…ale za pokus to stoji. Mne to strasne bolelo i přes ne. U kojeni jsem skoro brecela. Nakonec jsem kojila 2 a ctvrt roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3644
25.10.20 11:54

A jinak ja nekojila spatne, ale mela jsem castecne vpacene bradavky…to už je dnes minulost :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
25.10.20 11:55

A než se to zahojí, tak ob kojení radši odsávačku a krém purelan. nenos podprdu, jen bavlněné tričko, nebo nic

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
25.10.20 12:05

Ja si taky pozvala laktacni poradkyni..no vse stejne srovnalo az po 6ti nedeli, skoro jako zazrakem :nevim:. Co pomohlo me, kloboucky silverette, jsou drahe, ze stribra a pouzivaji se mezi kojenim, normalne jsem je pak prodala, takze se mi cast penez vratila, kloboucky na kojeni vse zhorsily, jak dcera pres ne sala, tak mi ten podtlak jeste vic zhorsoval rany…potom bepathen, ale musi to byt krem plus..mast je na nic…ten purelan je hrozne drahy, jestli to chces zkusit, v lekarne ti daji lanolin, mnohem levneji a je to to same…nejvic pomohlo, jeden den davat odstrikane z lahvicky a mazat bepath. a mit ty kloboucky…drzim palce..ja kazdy den brecela a rikala si, zitra uz se na to vykaslu, az nakonec 6ti nedeli pryc a uleva

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
25.10.20 17:15

Mně pomohlo mazat Purelanem. Ten Purelan není taková chemie a nemělo by vadit, když to dítě trochu olízne.
A s kloboučky mi to přišlo trochu snesitelnější než bez nich.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
25.10.20 17:20

Ja teda mazala Bepanthenem, lip se smyval a minimalne mne a dceri voni lip. V porodnici mi dali vzorky Purelanu, neslo mi to smyt, drhnout si prsa zrovna nechces, kdyz je mas rozbolavely, jenze dcera ten Purelan nejak citila a nez se to smylo, tak se nechtela prisat. S Bepanthenem problem nebyl, to vzala i bez omyvani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1308
25.10.20 19:43

@bobulka88 Dívám se, že v návodu k Purelanu je, že se před kojením nemusí odstraňovat. Ale stejně mám pocit, že před kojením tam nic moc nezůstává, asi se to částečně vsákne nebo otře. Plus ty kloboučky, to taky možná má vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2364
25.10.20 21:12

@pet p nojo, ale kdybych to nesmyla, tak nenakojim. Maly ten Purelan smrdel, ani bradavku nevzala do pusy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama