Rozměr kočárku

41
26.12.19 22:14

Rozměr kočárku

Ahoj holky, potřebovala bych poradit zalíbil se mi jeden kočárek ale nevím na jak dlouho by mi vydržel moc se mi nezdají rozměry jelikož čekám první mimčo tak nemám moc představu aby se mi tam vše vešlo, fusak je v šířce cca 45cm a +deka.,. Rozměry kočárku jsou na hluboké korbě - délka 76cm, šířka 36 a výška 21… Budu moc vděčná za názor, předem děkuji ☺️

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22
26.12.19 22:20

Nějak mě zarazila šíře fusaku a korby… Však se ti do korby nevejde nebo jo? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6799
26.12.19 22:24

Já mám korbu 85cm, jednu z největších, malé je 5 měsíců a s fusakem se tam vejde jen tak tak. Modlím se, aby tolik nerostla, jako doteď a přežili jsme v něm zimu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
26.12.19 22:27
@besynka píše:
Nějak mě zarazila šíře fusaku a korby… Však se ti do korby nevejde nebo jo? :think:

Fusak ma rozmer, kdyz je prazdny placaty, je prece mekky, vejde se. Spis jde o to, kdy se mimino narodi. Pokud by mu pristi zimu melo byt okolo 6-8 mesicu, tak je lepsi vetsi kocarek. Pokud uz pristi zimu pocita se sportakem, tak je to v pohode. Ja mela ABC Design a vozila jsem dite do 10 mesice, ale to bylo leto, dite paslo konicky a koukalo ven. S fusakem by se tam uz veslo spatne. ABC nemel moznost zvednout zadicka, to by se s fusakem v zime hodilo, kdyz uz dite chce koukat ven, ale je male na sportak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
26.12.19 23:09

@besynka Já ke kočárku mám fusak ke sporťáku a do korby se sotva vešel. Fusak do korby jsem nekupovala protože jsem měla ještě fusak po mě z ovčího rouna.

@Kikirep Tohle jsem řešila když jsem kupovala kočárek, délka korby je omezená předpisem EU na max 85cm, většina kočárků má vnitřní délku korby kolem těch 80cm, obě děti mi z korby vyrostly v půl roce, ale u nás to bylo celkem jedno protože jsem kočár skoro nepotřebovala a děti odnosila v šátku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
26.12.19 23:35

@Heivka Tak záleží, jak čemu říkame vyrostly. Náš kočárek ani těch 80 cm neměl, ale když dítě pase koníčky nebo leží s kolínky od sebe, tak se vejde i do menšího než je jeho délka. Ale záleží na ročním období :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
27.12.19 10:01

@Petra Star Tak moje děti obě spaly natažené a do 80cm kočárku 85 cm dítěte nedáte :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1264
27.12.19 11:26

@Heivka Tak to mate pekne cahouny, 85 cm odpovida spis 18 mesicum, nas syn mel v roce 77 cm a to uz jsme ho vozili asi mesic ve sportaku, ale hlavne kvuli tomu, ze v korbicce zlobil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5039
27.12.19 11:33

@Petra Star Dcera mi teďka vyrůstá z velikosti 92, je jí 17 měsíců, naštěstí se u obou kolem roku prudký růst zarazil a z 90% percentilu oba spadli na 50%. Syn ve 2 letech vypadal jako predškolák, teď mu jsou 4 a pořád vypadá jako předškolák, já se bála že bude vypadat jako že jde na druhý stupeň :mrgreen: jinak ano, děti mám veliké, ale co bych chtěla když jejich táta má skoro dva metry a já nejsem taky žádná křehká víla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 15:58

Ahoj, záleží, kdy máš termín, a jaký je předpoklad délky dítěte :-D tj. jestli jste s partnerem vysocí nebo ne :-)

my jsme oba vysocí (manžel 2m), kočárek jsme měli asi podobně velký (inglesina, vnitřní rozměr té xxl korbičky je tuším taky těch cca 76cm), malá už byla přes celý kočár někdy v 5 měsících ale ještě neseděla, takže do sporťáku jsem jí dát nechtěla…ale byl konec léta, takže byla nalehko a nevadilo to, na podzim už to bylo horší (rostla jako blesk), takže na zádech už jí to tam dost prudilo (navíc neviděla ven), ale na bříšku byla spokojená a vešla se krásně tím pádem (a když náhodou usnula, měla holt pokrčený trochu nohy, ale to i v postýlce, takže mi nepřišlo, že by to vadilo), ale pořád to byl podzim, čili žádný fusak, jen fleecová kombinéza když se ochladilo…a jak začala sama pořádně sedět, přešli jsme hned na sporťák…takže pokud jí tenhle věk vyjde do léta/začátku podzimu (tj. bez fusaku), tak bych to nehrotila a buď se vejde, nebo bude na bříšku, a pokud by jí to vycházelo na zimu, tak bych buď sháněla větší pro jistotu, nebo se smířila s tím, že bude v případě nouze ve sporťáku naležato…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.12.19 16:04
@Petra Star píše:
@Heivka Tak to mate pekne cahouny, 85 cm odpovida spis 18 mesicum, nas syn mel v roce 77 cm a to uz jsme ho vozili asi mesic ve sportaku, ale hlavne kvuli tomu, ze v korbicce zlobil.

chacha 85cm v 18m :-D naše „malá“ v 18m měla 91,5cm :-D ale je fakt, že to už doktorovi vyskočila i z toho 97 percentilu, který si do tý doby držela :-D :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41
27.12.19 21:18

@emimi_zuzka měla bych rodit za 7 týdnů… S přítelem jsme já 167 a můj max 170 cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.12.19 15:12
@Kikirep píše:
@emimi_zuzka měla bych rodit za 7 týdnů… S přítelem jsme já 167 a můj max 170 cm

tak to bych se fakt neobávala ;-) září, a nejspíš i v pohodě říjen zvládnete bez fusaku, kočár jí na délku malý možná ani nebude a i kdyby jo, stejně už určitě bude radši na bříšku koukat kolem sebe, nebo na kolínkách (doporučuju pak pořídit kšírky - naše malá takhle projezdila na břiše a vkleče skoro celý první podzim ve fleecový kombinéze přikšírovaná)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama