Reklama

Roztoušená skleróza

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 29.01.18 17:36
Roztoušená skleroza

Holky máte ji některá?

Reklama

Reakce:

Janakatabara
Kecalka 119 příspěvků 29.01.18 17:42

Má ji moje kamarádka a tchýňka

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 29.01.18 17:46

A prosim te od kolika let a jak jsou na tom?

Janakatabara
Kecalka 119 příspěvků 29.01.18 17:55

Kamarádka od 15-ti…po zjištění na tom byla bledě psychicky víc než fyzicky…dnes je jí 40 let, má 8-léta dvojčata. Tchýňka od 40-ti, je jí 62, má tunu léků, ale chodí, je čilá, soběstačná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 17:58

Tady jí má dost holek. Třeba já. Mám jí 22 let. Mám jí od 15 let. Zvládla jsem gymnázium i vysokou, mám dítě a i po 22 letech s RS pracuji na plný úvazek. Jasně, že neuběhnu 10 km, neujedu 50 km na kole, ale na obyčejný život a manuálně nenáročnou práci to stačí. To že mě občas něco bolí, jsem neustále unavená, něco necítím, nebo naopak cítím až moc už ke mě patří. Jsem mnohem odolnější než spousta ženských. Když pak slyším fňukat známé nad blbostmi, tak si říkám, jaké jsou to… nikdy nezažily opravdový problém.

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 29.01.18 18:18

Tak to jsou oba pekny priklady. Ja prave mam nejake problemy a v pondeli jedu na MR. :roll:

lampicka11
Závislačka 3395 příspěvků 2 inzeráty 29.01.18 18:19

Bohužel…kamaradovi to zjistily ve 20ti a před rokem zemřel… 26mu bylo. :,(

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 29.01.18 18:19
@Anonymní píše:
Tady jí má dost holek. Třeba já. Mám jí 22 let. Mám jí od 15 let. Zvládla jsem gymnázium i vysokou, mám dítě a i po 22 letech s RS pracuji na plný úvazek. Jasně, že neuběhnu 10 km, neujedu 50 km na kole, ale na obyčejný život a manuálně nenáročnou práci to stačí. To že mě občas něco bolí, jsem neustále unavená, něco necítím, nebo naopak cítím až moc už ke mě patří. Jsem mnohem odolnější než spousta ženských. Když pak slyším fňukat známé nad blbostmi, tak si říkám, jaké jsou to… nikdy nezažily opravdový problém.

A jak se ti zacala projevovat?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 18:23

Brněly mě plosky nohou. Tak měsíc a pak to zmizelo. A pak za rok zase. Takhle to šlo cca 10 let, nějak jsem si toho nevšímala. Pak v 18 jsem začala blbě vidět na pár týdnů a zase se to spravilo. Nic jiného mi tehdy nebylo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 18:27

@novakova.t Primárně progresivní? Asi ano. Potkala jsem v lázních moc fajn kluka, bylo mu 37. Za rok se dostal z normální chůze na vozík. Také primárně progresivní. Letos jedu do lázní zase a on je už nejspíš ležák. Až tam pojedu za dva roky zase, bude on už mrtvý.

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 29.01.18 18:50
@Anonymní píše:
@novakova.t Primárně progresivní? Asi ano. Potkala jsem v lázních moc fajn kluka, bylo mu 37. Za rok se dostal z normální chůze na vozík. Také primárně progresivní. Letos jedu do lázní zase a on je už nejspíš ležák. Až tam pojedu za dva roky zase, bude on už mrtvý.

No prosim te, to mu slo tak rychle?

RadkaOR
Ukecaná baba ;) 1353 příspěvků 29.01.18 18:55
@Anonymní píše:
@novakova.t Primárně progresivní? Asi ano. Potkala jsem v lázních moc fajn kluka, bylo mu 37. Za rok se dostal z normální chůze na vozík. Také primárně progresivní. Letos jedu do lázní zase a on je už nejspíš ležák. Až tam pojedu za dva roky zase, bude on už mrtvý.
No prosim te, to mu slo tak rychle?
@novakova.t píše:
Bohužel…kamaradovi to zjistily ve 20ti a před rokem zemřel… 26mu bylo. :,(

No to je strasny, vy me teda strasite, ale je mi uplne jasny, ze kazdy clovek to ma jinak.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.18 18:58

@RadkaOR U primárně progresivní formy to obvykle jde rychle a nereaguje to na žádnou léčbu. Velmi často ten člověk to 10 let umírá. Ale tuto formu má jen malé procento nemocných. To je beznaděj, vedět, že za 10 let tu už nejspíš nebudete. Tenhle kluk pil jak duha. Jak říkal, umře dřív, než ho dostihne třeba cirhoza. A jako ležákovi už mu nikdo panáky nosit nebude. Takže mám vlastně štěstí, že mám jen poškozenou míchu na 15 místech a v mozku dalších 20 lézí. Pořád vedu normální život. Dle tabulek při žádosti o ID jsem totiž zdravá. Jen když se mi to fakt zhorší, už vytahuju hůlky. Ale kdo ujde alespoň 400 metrů, dokáže pracovat na plný úvazek. S hůlkama a slaboučkýma nohama je to tedy sakra dálka.

hofee
Nováček 3 příspěvky 05.02.18 23:21
lecebne konopi

U rozrtrousene sklerozy vim, ze dosti lidem ulevuje lecive konopi - fenixovy slzy. Dale jsou i jine bylinky na podporu, nebo vysoke davky vit D.

edit admin: smazán email

zuzka28
Kecalka 155 příspěvků 16.02.18 23:31

Čaute. Toto som už dávnejšie poslala kamoške, ktorej otec má RS. On ju má ale už moc moc rokov. V začiatkoch, resp. trebalo by si zjistit do jakej miery sa s tym da niečo robiť. Je to zajímavé video, ja sama som ho pozerala, aj ked s RS nemam nič ja, ani nikdo s mojej rodiny. Držím všetkým palce, aby ste našli cestu von, nebo aspoň našli zmiernenie :hug:
 https://www.youtube.com/watch?…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >