Rozvod a jak vyřešit bydlení

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
11
1.1.22 22:10

Rozvod a jak vyřešit bydlení

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně rozvodu.
S manželem máme 2 děti a hypotéku na byt. Už nám to bohužel neklape a chceme se rozvést. Jen spolu stále bydlíme. Nevím, jak se řeší bydlení. Chtěla bych se s dětmi někam odstěhovat, ale mám jen rodičovský příspěvek a hypotéka je psaná na nás oba.
Potřebovala bych poradit, jak se to řeší, když si manžel byt chce nechat a hypotéku si doplatí sám.
Jak mám odejít, když nemám na nový byt finance?
Budu ráda za každou informaci.
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27437
1.1.22 22:21

Tak on by tě měl vyplatit, když si chce byt nechat. Teda záleží jestli je váš obou :think: jinak si musíš najít práci a něco našetřit na kauci apod, potom můžeš zažádat třeba o příspěvek na bydlení, ale to musíš nejdřív někde bydlet no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
562
1.1.22 22:24

On te musí vyplatit, otázka je kolik a kdy, běžte k pravnikovi.
Pokud nemáš finance na nájem, zřejmě zatím budete muset bydlet pospolu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7884
1.1.22 22:24

@Sandisek
Tak kamarádka měli dům na hypotéku. Udělali to tak, že dům prodali, hypotéku doplatili a zbytek si rozdělili.
Kolik vám ještě zbývá doplatit? Hodně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
1.1.22 22:27

@bigl
Bohužel ještě hodně, platíme ji zatím 3 roky a je na 30 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11
1.1.22 22:28

@Kriss Tina
Práce by byla samozřejmě super, ale mám roční dceru a do práce se ještě jen tak nedostanu. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7884
1.1.22 22:30

@Sandisek A ty bys to neutáhla, kdyby tě tam nechal? Že bys tu hypo platila ty? Je to moc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 22:31

Řešila jsem něco podobného a taky jsem byla na RD, ale mně se podařilo i na RD navýšit hypo a vyplatit ho díky tomu, že jsem měla smlouvu na dobu neurčitou. Nechala jsem si navýšit RD a s alimentama mi to dalo, že mi banka schválila hypo, musela jsem se ale ve 2 letech syna a 3 letech dcerky vrátit do práce. Na Vašem místě, tak se bytu nevzdám, je to jediné zázemí, které pro děti máte.
Pokud se ale přece jen rozhodnete, že mu byt necháte, musí se stanovit aktuální tržní cena bytu a on Vám musí vyplatit, po odečtení hypo, polovinu z té částky, např. my jsme byt kupovali za 2,5 milionu a zbývalo doplatit na hypotece 1,8 milionu, jenže loni už měl byt tržní hodnotu 3,5 milionu, z toho když odečtu hypo 1,8, tak jsem musela vyplatit 1,7:2, tedy 850 000, musela jsem si o tuto částku nechat navýšit hypotéku a vyplatit mu 850 000. Pořád se to ale vyplatilo, byt má teď tržní hodnotu přes 4 m a já hypo na 2,6m.
Nebuďte hloupá a nechejte si byt.

• Citovat
  • Nahlásit
80487
1.1.22 22:38
@Sandisek píše:
@Kriss Tina
Práce by byla samozřejmě super, ale mám roční dceru a do práce se ještě jen tak nedostanu. :(

No, tak holt zacnete hledat skolku ci detskou skupinu, kde ji vezmou driv, domluvte se s manzelem na rozsahu pece u malou a odstehujes se az ve chvili, kdy tu praci mit budeš. A jinak by ti mel vyplatit pulku toho, co slo na hypoteku. Ale pak je jeste otazkou, zda bude banka souhlasit s prevodem hypotéky jen na nej, jestli na to bude dostatecne bonitni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.1.22 22:42
@j.a.n.i1 píše:
No, tak holt zacnete hledat skolku ci detskou skupinu, kde ji vezmou driv, domluvte se s manzelem na rozsahu pece u malou a odstehujes se az ve chvili, kdy tu praci mit budeš. A jinak by ti mel vyplatit pulku toho, co slo na hypoteku. Ale pak je jeste otazkou, zda bude banka souhlasit s prevodem hypotéky jen na nej, jestli na to bude dostatecne bonitni.

Takto to není, musí se z aktuální tržní hodnoty bytu odečíst výše hypo a z toho co zbyde, ji musí vyplatit polovinu. Samozřejmě s tím, že hypo se převede na něj. Tudíž, v této době na tom zakladatelka asi vydělá, protože ceny nemovitostí rychle stoupaji, ale přijde o byt no.

• Citovat
  • Nahlásit
1.1.22 23:24
@Sandisek píše:
Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně rozvodu.
S manželem máme 2 děti a hypotéku na byt. Už nám to bohužel neklape a chceme se rozvést. Jen spolu stále bydlíme. Nevím, jak se řeší bydlení. Chtěla bych se s dětmi někam odstěhovat, ale mám jen rodičovský příspěvek a hypotéka je psaná na nás oba.
Potřebovala bych poradit, jak se to řeší, když si manžel byt chce nechat a hypotéku si doplatí sám.
Jak mám odejít, když nemám na nový byt finance?
Budu ráda za každou informaci.
Děkuji.

V této situaci - dvě malé děti, bez práce, bez peněz je luxus uvažovat o rozvodu.
Z bytu bych se nehnula a nabídla bych manželovi smír a manželskou poradnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11960
1.1.22 23:33
@Anonymní píše:
Takto to není, musí se z aktuální tržní hodnoty bytu odečíst výše hypo a z toho co zbyde, ji musí vyplatit polovinu. Samozřejmě s tím, že hypo se převede na něj. Tudíž, v této době na tom zakladatelka asi vydělá, protože ceny nemovitostí rychle stoupaji, ale přijde o byt no.

Tak jelikož to platí 3 roky z 30. Tak to žádný velký peníze nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26328
2.1.22 00:05

@Cenarius můžou být. Viděla jsem odhady 3-4 roky zpátky 7 mil. Nyní 12 mil. Takže pokud nemají koupený předražený byt, tak by něco dostali. Naopak manžel může mít problém s vyplácením atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20516
2.1.22 02:27
@Anonymní píše: Řešila jsem něco podobného a taky jsem byla na RD, ale mně se podařilo i na RD navýšit hypo a vyplatit ho díky tomu, že jsem měla smlouvu na dobu neurčitou. Nechala jsem si navýšit RD a s alimentama mi to dalo, že mi banka schválila hypo, musela jsem se ale ve 2 letech syna a 3 letech dcerky vrátit do práce. Na Vašem místě, tak se bytu nevzdám, je to jediné zázemí, které pro děti máte.
Pokud se ale přece jen rozhodnete, že mu byt necháte, musí se stanovit aktuální tržní cena bytu a on Vám musí vyplatit, po odečtení hypo, polovinu z té částky, např. my jsme byt kupovali za 2,5 milionu a zbývalo doplatit na hypotece 1,8 milionu, jenže loni už měl byt tržní hodnotu 3,5 milionu, z toho když odečtu hypo 1,8, tak jsem musela vyplatit 1,7:2, tedy 850 000, musela jsem si o tuto částku nechat navýšit hypotéku a vyplatit mu 850 000. Pořád se to ale vyplatilo, byt má teď tržní hodnotu přes 4 m a já hypo na 2,6m.
Nebuďte hloupá a nechejte si byt.

A co když nechce být hloupý manžel :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1143
2.1.22 08:06

Pokud na to nemáte, tak se budete asi muset uskromnit a rozvod odložit. Pokud tam není žádná patologie (drogy, gambling, alkohol), tak si myslím, že je zbytečné odtáhnout děti z domu s žít z ruky do pusy jen proto, že už spolu nechcete být. Akorát to odnesou ty děti. Jednou jste se rozhodli být rodiči, tak byste se měli pár let obětovat a rozvádět se, až budeš v práci a finančně zajištěná, i tak to bude pro děti náročné. Odcházet od manžela jen s rodičákem a předpokladám, že bez větších úspor fakt jen z nouze. Celkově si myslím, že dělat takové zásadní kroky v době, kdy jsou děti malé, není chytré. Vidím to na u nás, 2 děti, pár let jsem pořádně nespala, někdy je těžké si na sebe najít chvilku, rozvíjet vztah… pochybuji, že jste s ročním dítětem měli prostor to zachraňovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat