Reklama

Rozvod - babička na rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.18 07:45
Rozvod - babička na rodičáku

Ahoj, jsme s manželem v rozvodovém řízení, respektive mám zažádáno o svěření dětí do mé péče. Chybí mi cca 10 měsíců do konce rodičovské dovolené. Nechci v tomto stresu dávat dcerku ještě do školky a raději se vrátím dříve do práce a na rodičák půjde místo mě mamka. Máte s tím někdo zkušenost? Můžu zažádat ihned nebo až rozhodnutí o svěření dětí do mé péče nabude právní moci? Děkuji moc a omlouvám se za anonym.

Reklama

Reakce:

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 17.02.18 07:50

Vůbec nežádáš, nebo nemusíš, rodičák ti běží a budou ho platit, i když chodíš do práce.

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 17.02.18 07:50

Můžeš jít normálně do práce a k tomu pobírat rodičovský příspěvek, který budeš posílat babičce.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48405 příspěvků 17.02.18 08:12
@terinka4444 píše:
Vůbec nežádáš, nebo nemusíš, rodičák ti běží a budou ho platit, i když chodíš do práce.

NO, to je rodičovský příspěvek. Ale pokud babička pracuje a chce jít na rodičovskou dovolenou, z práce, tak to podle mě nejde.

terinka4444
Hvězda diskuse 67199 příspěvků 17.02.18 08:34
@Lama Lama píše:
NO, to je rodičovský příspěvek. Ale pokud babička pracuje a chce jít na rodičovskou dovolenou, z práce, tak to podle mě nejde.

to mě vůbec nenapadlo :oops: :oops:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.18 08:43

Jenže tam je nevýhoda, že kdyz budou děti marodit, tak budu doma „jen“ za rodicak. Chci být regulérní zaměstnanec už.

Lama Lama
Hvězda diskuse 48405 příspěvků 17.02.18 08:47
@terinka4444 píše:
to mě vůbec nenapadlo :oops: :oops:

když lidi dsně motaj a vpodstatě vůbec nerozlišují rodičovskou dovolenou a rodičovský příspěvek.. A to je velký rozdíl. A pod pojmem - půjde na rodičák představim rodičovskou dovolenou, než půjde požádat o rodičovský příspěvek

Lama Lama
Hvězda diskuse 48405 příspěvků 17.02.18 08:48
@Anonymní píše:
Jenže tam je nevýhoda, že kdyz budou děti marodit, tak budu doma „jen“ za rodicak. Chci být regulérní zaměstnanec už.

a proč nebude i nemocný hlídat babička?
Ale jinak ty budeš rodič, ty budeš pobírat RP. Na RD nebude nikdo, takže budeš regulerní zaměstnanec. Kdybyb RP pobíral někdo jiný, tak naopak nemůžeš na to dítě pobírat paragraf.

nozu
Extra třída :D 11584 příspěvků 17.02.18 09:04
@Anonymní píše:
Jenže tam je nevýhoda, že kdyz budou děti marodit, tak budu doma „jen“ za rodicak. Chci být regulérní zaměstnanec už.

Tohle není pravda. Když budou děti nemocné, budeš na ně brát normálně paragraf. Vracela jsem se u obou dětí brzo do práce a současně ještě pobírala rodičovský příspěvek. Takže to mám vyzkoušené v praxi. A jak to tedy je? Chceš na baičku převést rodičovský příspěvek a nebo potřebuje čerpat rodičovskou dovolenou?

Aspera
Generální žvanilka 20546 příspěvků 1 inzerát 17.02.18 10:35

Babička je v důchodu a může být doma jen tak? Nebo pracuje a musíš na ní převést RD? V prvním případě se nech normálně zaměstnat, v době nemoci můžeš mít i OČR a nic se neděje. Problém by nastal v případě nemoci babičky, to ofiko nemáš jak být doma.
Pokud babička potřebuje i RD tak tam podmínky nevím.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Britové mají nový idol. Proč Harry s Meghan nahradili Williama a Kate?

Od svatby prince Harryho a Meghan Markle neřeší Britové nic jiného než tuhle... číst dále >

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >