Po mateřské, měsíc v práci a rizikové těhu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 08:51
Po mateřské, měsíc v práci a rizikové tehu

Ahoj holky, jdu si k vám pro radu.. :oops:
Byla jsem na mateřské dovolené a pokoušeli jsme se o druhé dítě, rok.. a nepovedlo se a tak jsem teď v polovině ledna nastoupila do práce.. byla jsem dost unavená, bylo mi zle, ale přikládala jsem to novému tempu (rychle do školky, rychle do práce, z práce rychle nakoupit, rychle do školky, rychle uvařit, rychle uklidit,…však to samy znáte).. teď v pondělí to se mnou ale seklo, musel pro mě přijet manžel, u lékaře mi naměřili tlak 205/105.. první těhotenstvi jsem prolezela v nemocnici právě kvůli vysokému tlaku a tak jsem si udělala test a je to tam, konečně, dvě čárky.. :srdce: ale co mě zajímá je teď to jak to bude.. až půjdu ke své gynekolozce, tak mě určitě nechá hned doma, naordinuje opět léky a počítám s tím, že si zase polezim v nemocnici.. a můj dotaz: budu brát vůbec nějakou nemocenskou dávku? Chtěla jsem přejít z to na mateřskou, ale to se tedy nepovedlo, pracovat asi nebudu schopna a bojím se, abychom nezůstali bez mého příjmu.. a taky mě zajímá zda mi zaměstnavatel musí držet místo.. po měsíci co jsem zaměstnaná.. pracuju v místní fabrice, je to dřina, ale práce mě opravdu baví a ráda bych se tam pak vrátila (dobrý peníze, benefity, dobrý kolektiv, pracovní doba)..
Díky za vaše postřehy a rady :*

Jo a prosím nechat anonym, mám tu dost příbuzných žen a ví to zatím jen manžel, děkuji

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2018: Aktuální info

Reakce:
Halamka
Závislačka 3695 příspěvků 16.02.18 08:59

Zalezi, jak mas smlouvu. Nastoupila jsi tesne po materske na stejne misto nebo je to nova smlouva?

terinka4444
Hvězda diskuse 68486 příspěvků 16.02.18 08:59

To jsi teď nastoupila do nové práce nebo jsi se vrátila do stávající práce s pracovním poměrem na neurčito po prvním rodičáku?

kontramatka
Závislačka 3767 příspěvků 16.02.18 09:08

Píše jasně po měsíci co jsem zaměstnaná.

Lemonkas
Závislačka 4155 příspěvků 16.02.18 09:35

Tak marodit muzes a budes brat nemocenskou…otazka je jestli budes mit narok na materskou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 10:40

No je to ještě složitější.. pracuju u stejného zaměstnavatele, v podstatě na starou smlouvu.. jen mě na mě původní místo neměl jak obsadit a tak jsme se domluvili, že budu dělat v té jeho fabrice..a smlouvu novou jsme ještě neřešili.. takže je asi výhodnější ji ani neřešit? :zed:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Návorková o Dvořákovi: Předchozí zkušenosti s tancem jsou spíš na škodu!

Jak se dalo předpokládat, jako favorité postoupili do samotného finále... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >