Rozvod bolí

Anonymní
31.5.20 08:06

Rozvod bolí

Ahoj drahe zeny, uz jsem psala prispenky dva. Nejdriv sok z toho, ze manzel chce odejit, pak sok z velke bolesti a kdy uz konecne prestane. Ani ne po dvou mesicich jsem stale tedy trochu mimo a stale se nemohu nadechnout tak jak bych chtela. Prece jen byli jsme spolu 22 let. Moc me boli srdce, to jsem se vete o zlomenem srdci vzdycky smala. No a najednou to zazivam taky. Snazim se pomalu ale jiste zacit opet zit. Nemyslet na to, ze jsem byla s clovekem, ktereho vlastne neznam. Chodim do prace, ven se psem, nakupuju, uz i varim. Nasi dva pubertaci se mic snazi aby mama byla stastna. Moc pomahaji. Taky se vyskytl uz nekdo s kym si mam po x letech opet co rict a nirmalne se pobavit. Takze rikate si kde je problem. Stale nemuzu prenest to, za co me a decka, nas, vymenil… boli to asi nejvic a jsem z toho asi nejvic zdrbla. Jemu 45, ji 38. Ona se kvuli nemu tez rozvadi, manzelovi nechava na krku 3 male deti, z toho jedno postizne, s argumentem ze si chce konecne zit. Jeste je tak hloupa, ze se tomu svemu sveruje, jak je konecne stastna. Pry konecne ma “kluka”, se kterym muze jit do lesa a posloucha stejnou muziku, country… takhle Mluvi tom mem? Ktery je typicky discoboy, miluje pisnicky z 90let, nema radcalternativni a prirodni lidi (mj ona je ucitelka z prirodni skoly). V lese jsme spolu byli porad, ja nesnasim mesta a nakupovani… proste oba jsou pripad pro psychiatra. A ja se s tim svym mam v klidu rozvest? Domluvit na penezich, alimentech… proste jak mam zkousnout to, ze rodinu vymenil za pipi, ktera ma mysleni 15lete pubertacky… (a kdyz uz tedy vymenil me budiz, ale proc proboha nici svuj vztah i k nasim detem. Jeho veta ja vim jsem sobec, treba me nekdy pochopi, je na pres drzku - kluk 17 o nem ani mluvit nechce, holka 15 rekla ze ho minimalne sedm let nechce videt - a on je tak hloupy, ze si myslel, ze kdyz deckam bude rikat jaka je pipi skvela, ze mu ji schvali. Mozna kdyby byly male. Ale v v tomhle veku. Navic mi vzdy vsechno rekly, a on je ted nastvany, ze s nimi nemuze mit tajemstvi…)
Prominte za dlouhy text, potrebovala jsem si postezovat. Byla jsem uz 3× u psycholizky, takze rozebrana sem dokonale. Mam kolem sebe spoustu uzasnych a hodnych lidi, kamaradu, kteri mi pomahaji. Mam nejuzasnejsi deti na svete… vim ze za volbu partnera nemuzu a ted uz opravdu vidim, ze je to kreten. Ale proc to porad tak boli…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24405
31.5.20 08:13

Neboj to časem přejde. Je to proste moc čerstvé, moc brzy. Bude to zase dobře i bez něj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
31.5.20 08:19

Chápu, že tě to kvůli dětem moc mrzí. Rozvody se dějí, ale dětí by se to dotýkat nemělo a je jedno jestli jsou maličké nebo dospívající. Ale ty se satisfakce dočkáš :) už jen to, že si před ní hraje na něco co není značí, že to nedopadne dobře. Předstírat zájem o něco, co ho vlastně nebere je vždycky začátek konce. Skončí okouzlení a úkaže se jak to je. To že se člověk zamiluje jinde se stává, rozumím tomu, že tě to moc bolí, ale přejde to, nic netrvá věčně :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
906
31.5.20 08:30

Na takovou bolest není léku, recept na tohle nedokáže předepsat žádný lékař, jen čas má schopnost velmi pomalu a zdlouhavě pomáhat žít a pracovat. Někdo tím projede jako nůž máslem, ale to není Tvůj případ. Znám to důvěrně, prošel jsem si takovým peklem před mnoha lety. Někdo se tomu směje, má vztahy jako sport či únik z nudy, ale kdo do toho dá srdce, bolí to a moc.Ale přece jen malou náplast na bolavou duši ve svých slovech najdeš-vůbec v tom nehledej logiku, oba jsou teď jak praštění pytlem, mají oči jen pro sebe a nevnímají nic, bolest druhých sice chápou, ale nemají sílu cokoliv řešit, vidí jen sebe a svůj nový život. Netuší, jak brzy si natlučou nos oba, uběhne pár měsíců a začnou si vzájemně vyčítat, kdo je větší prevít a kdo co způsobil. Ale Ty na tu dobu, až se bude chtít vrátit domů nečekej, stejně už by sis ho jako partnera nemohla nikdy vážit. Trápení přebolí, najdi si kamaráda alespoň na výlety či trávení volného času a užívej všeho, co život přinese. Žena jako Ty nebude dlouho sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5548
31.5.20 08:46

Ona bude kvalitní máma, když opustí 3 děti. Bude líp. Děti máš velké, představ si, kdybys měla malé drobky a musela bys je balit na víkendy k otci a jeho náně, to nemusíš :palec: Chápu, že 22 let nelze lehce zahodit, ale pomysli na to, jak lehce je zahodil on. Asi mu přeskočilo a pokud s novou ženou dělá věci, co mu nejsou přirozené, časem ho to přejde a procitne, věř tomu. Ale to už ty budeš happy s někým jiným :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
843
31.5.20 09:09

Je to cerstve a neboj preboli to :hug: za takovyho vola ti nestoji ani jedna slza. Mas deti uz pomerne velke, tak uzivej zivota, najdi si kamaradky, venuj se sportu a casem na vse zapomenes a uvidis jak je singl zivot bezva ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2714
31.5.20 10:03

Oddělování srostlých srdcí opravdu fyzicky bolí. Taky mě to překvapilo, že to není jenom psychická bolest. Je to proces, kterým si musíš projít, ještě dlouho se ti budou v hlavě honit myšlenky a pocity zrady. Ale každým dnem jsi blíž k datu, kdy minulost pohřbíš a budeš za vodou. Boží mlýny melou spolehlivě, neboj. Vidím to i u sebe - můj exmanžel teď nosem ryje zem a taková to byla láska. Pokud je nový vztah založený na bolesti druhých, nemá dobré základy. Navíc ta kopretina od tvého muže si děti bude brát k sobě, a to teprve bude pro tvého chlapa křest ohněm. Děti mu to vrátí i úroky, vaše i její. Ještě se bude vašich dětí doprošovat o odpuštění. Čas hraje pro tebe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.5.20 11:22

Trochu znam, pomuze cas. Boli i ta nespravedlnost, ze on se zachoval spatne a on je stastny a ty ne. Ale taky znam, ze to nema dlouhe trvani a casem si on mozna uvedomi, ze to co udelal nebylo to prave orechove. To uz ty budes ale nekde jinde, mozna i stastna s nekym jinym.

• Nahlásit
  • Citovat
13911
31.5.20 11:26
@Anonymní píše:
Ahoj drahe zeny, uz jsem psala prispenky dva. Nejdriv sok z toho, ze manzel chce odejit, pak sok z velke bolesti a kdy uz konecne prestane. Ani ne po dvou mesicich jsem stale tedy trochu mimo a stale se nemohu nadechnout tak jak bych chtela. Prece jen byli jsme spolu 22 let. Moc me boli srdce, to jsem se vete o zlomenem srdci vzdycky smala. No a najednou to zazivam taky. Snazim se pomalu ale jiste zacit opet zit. Nemyslet na to, ze jsem byla s clovekem, ktereho vlastne neznam. Chodim do prace, ven se psem, nakupuju, uz i varim. Nasi dva pubertaci se mic snazi aby mama byla stastna. Moc pomahaji. Taky se vyskytl uz nekdo s kym si mam po x letech opet co rict a nirmalne se pobavit. Takze rikate si kde je problem. Stale nemuzu prenest to, za co me a decka, nas, vymenil… boli to asi nejvic a jsem z toho asi nejvic zdrbla. Jemu 45, ji 38. Ona se kvuli nemu tez rozvadi, manzelovi nechava na krku 3 male deti, z toho jedno postizne, s argumentem ze si chce konecne zit. Jeste je tak hloupa, ze se tomu svemu sveruje, jak je konecne stastna. Pry konecne ma “kluka”, se kterym muze jit do lesa a posloucha stejnou muziku, country… takhle Mluvi tom mem? Ktery je typicky discoboy, miluje pisnicky z 90let, nema radcalternativni a prirodni lidi (mj ona je ucitelka z prirodni skoly). V lese jsme spolu byli porad, ja nesnasim mesta a nakupovani… proste oba jsou pripad pro psychiatra. A ja se s tim svym mam v klidu rozvest? Domluvit na penezich, alimentech… proste jak mam zkousnout to, ze rodinu vymenil za pipi, ktera ma mysleni 15lete pubertacky… (a kdyz uz tedy vymenil me budiz, ale proc proboha nici svuj vztah i k nasim detem. Jeho veta ja vim jsem sobec, treba me nekdy pochopi, je na pres drzku - kluk 17 o nem ani mluvit nechce, holka 15 rekla ze ho minimalne sedm let nechce videt - a on je tak hloupy, ze si myslel, ze kdyz deckam bude rikat jaka je pipi skvela, ze mu ji schvali. Mozna kdyby byly male. Ale v v tomhle veku. Navic mi vzdy vsechno rekly, a on je ted nastvany, ze s nimi nemuze mit tajemstvi…)
Prominte za dlouhy text, potrebovala jsem si postezovat. Byla jsem uz 3× u psycholizky, takze rozebrana sem dokonale. Mam kolem sebe spoustu uzasnych a hodnych lidi, kamaradu, kteri mi pomahaji. Mam nejuzasnejsi deti na svete… vim ze za volbu partnera nemuzu a ted uz opravdu vidim, ze je to kreten. Ale proc to porad tak boli…

Byla si zamilovaná. Já to nechápu, daří se ti skvěle i bez něj, tak si říkám, ta je „hloupá“ :kytka: takže jenom čas :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3936
31.5.20 11:57

Jen to prostě musíš přečkat. Je mu momentálně jedno, že trpiš, takze ti on za to fakt nestojí. Po tak dlouhém soužití je to stejné, jakoby tě kus upadl
Hodně to bolí. Jen prosím neskakej hned do nějakého vztahu. Nikomu nemusíš ukazovat, že je o tebe zájem. Zkus si najít nějakou aktivitu, co tě bude bavit. I když si zraněná, neukazuj to dětem, ony pak trpí ještě víc, než by musely. Někdy v tom smutku nevnímám, že děti chtějí mít hlavně klid. Nechtějí v podstatě řešit problémy rodičů. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11
31.5.20 23:33

Děkuju

Děkuji vsem za mila slova a podporu. Asi na sebe moc chvatam… jen to proste nemuzu vydychat. Myslela jsem ze mam prince na bilem koni a pritom jsem zila se sobcem na oslu… ktery princeznu vymenil za husu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama