Reklama

Rozvod podruhe

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nina11
Nováček 2 příspěvky 01.02.09 10:39
Rozvod podruhe

Muj rozvod c. 1 probehl zcela jasne, manzela jsem uz nemilovala, vubec jsme se k sobe nehodili, kazdy mel o zivote jine predstavy a priority. Zustala jsem sama s triletou dcerkou, praci jsem mela dobrou, uzivila jsem nas bez problemu, otec bydli nedaleko a o malou se velmi staral. Po par letech jsem poznala nynejsiho manzela. Vse se zdalo byti pohadkove, velka laska, stejne zajmy, mala ho prijala bez problemu. Ale vzdycky je nejake ale… V nasem pripade je to alkohol. Nejprve jsem to nechapala, nasi nepiji vubec, prvni manzel take ne a ja mam dost po dvou sklenkach. Situace mela vzdy stejny prubeh, prisel opily domu, verbalni agresivita, hadky. Rano deprese, odprosovani, darky. Na muj natlak pokus o terapii, psycholozka s nim udelala radu testu a rekla mu, ze zavisly neni, ma pouze sklon, resit krizove situace timto zpusobem. Pak zacal jeste studovat pri zamestnani a razem jsem pro nej prestala existovat. V patek skola do 22.00, pote hospoda dlouho do noci. V sobotu skola od 9.00 do 17.00, casto sel az v poledne, driv nebyl schopen. Po navratu ze skoly nekdy opet hospoda, vetsinou spanek. V nedeli cely den na kanapi u tv, zadne aktivity, prochazka, kino… Nic. Vydrzela jsem rok a pul. vysvetlovala, prosila, brecela. Vloni v lete jsem uz nemohla dal a rekla mu, ze se odstehuji. Plakal, sliboval, ze uz ani kapku, vse se zmeni, prisahal na vse svate, na kolenou odprosoval. Nechala jsem se presvedcit a po pul roce je to stejne. Znovu slibuje a prisaha, ze pujde na tu pravou protialkoholni terapii, skola uz nebude stat tolik v popredi, pry mu spadly supiny z oci… A ja? Uz mi to nejak nejde, znovu uverit, jsem prazdna a unavena. Dokonce uz mam i byt, domluvenou pomoc pri stehovani. A tak se ptam, dat znovu tu „posledni“ sanci nebo odejit?

Reklama

Reakce:

Amira
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 01.02.09 10:59

Ahoj Nino, já sice takovou zkušenost jako ty nemám, chápu, že k manželovi nejspíš ještě něco cítíš, ale má rada je VEZMI NOHY NA RAMENA A UTÍKEJ PRYČ, jestli takhle fungujete skoro dva roky asi se nic nezmění a vždyť se s ním nemusíš hned rozvádět, můžete si dát aspoň na chvíli jeden od druhého oddychový čas.

Míša10
Povídálka 12 příspěvků 01.02.09 11:01

Milá Nino, ještě před pár měsíci bych Ti možná radila dát druhou šanci, ale vzhledem k tomu, co mi život přichystal Ti radím za sebe. Utíkej, co můžeš!!!! A žádnou druhou šanci nedávej!!!! Mysli pro jednou na sebe! A na svou holčičku! Nesnaž se něco omlouvat, nebo někoho. Tvůj manžel prostě takový je a nic ho nezmění! Možná na chvíli zase začne sekat latinu a pak to bude stejný. Znám to samý! A dárečky a odprošování Ti nevynahradí to trápení.

Pořád věřím, že někde existuje, někdo, kdo si mě bude vážit! Tak proč by se nenašel i pro Tebe!

Rdn.
Stálice 76 příspěvků 01.02.09 11:25

Já bych na tvém místě odešla a -pokud se nepostěhuješ na druhý konec republiky- manželovy pokroky z povzdálí sledovala. Uvidíš, jak mu to snažení půjde, jestli tě třeba místo páteční hospody vezme do kina a v neděli s vámi pojede na výlet a vydrží to třeba půl roku, rok- pak bych mu dala druhou šanci. Dokud neodejdeš, tj. neuděláš v jeho životě radikální řez, tak on nebude mít důvod něco měnit. Sliby ho nic nestojí. Teprve až zjistí, že kvůli pití přišel skutečně o něco, co měl rád, tak má šanci se sebou něco udělat.

Nina11
Nováček 2 příspěvky 01.02.09 11:37

Dekuju za reakce.

Muj zamer byl, odejit na cas, dat se dohromady, zjistit, co vlastne chci a pote pripadne zacit manzelskou terapii. S tim on nesouhlasi, pry se radeji odstehuje on, da mi klice od naseho bytu a domu prijde jen na me pozvani. Ja ovsem „doma“ zustat nechci, jsem tak jak uvazana, vse mi vadi. Chci pryc. Mam ovsem strach, co na to mala, no, mala, v srpnu ji bude 13 a opileho ho nevidela casto, daval si velky pozor, takze sice neco tusi, ale stejne bude v soku.

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 01.02.09 13:08

Ahoj,těžko se mi radí a naštěstí nejsem fundovaná,ale já bych to asi řešila radikálně.Ledacos bych asi odpustila,ale alkohol ne.Třeba by se to u vás zvrhlo i na fyzické násilí a co pak?navíc,to by už asi nebala u vás 2 šance,jak jsem pochopila?
Je to těžké,ale ty se mi zdáš jako silná ženská a ty to zvládneš!Měj ohledy na sebe a na dceru!Držím palce a ať to dobře dopadne! :wink:

Amira
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 01.02.09 16:22

Nino a nedělá manžel hrdinu tím, že ti nechá klíče od bytu, aby pěkně věděl kde jste a eventuelně vás mohl kontrolovat????
Já bych pelášila, ani bych se neohlídla, teprve pak poznáš, jestli začne dělat scény a kam až jeho agresivita a potom pokora zajde.
Chápu, že to pro dceru bude těžké, ale předpokládám, že tohle řešíš hlavně kvůli ní.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Ovíněný Gregor pouštěl bomby: Líbí se mi, když před sebou páry prdí

Herec a hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (35) platí za uhlazeného... číst dále >

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >