Reklama

Rozvod rodičů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Bambi09
Nováček 9 příspěvků 18.07.09 21:05
Rozvod rodičů

Ahojky, řeším teď hodně špatnou situaci. Můj táta odešel od mamky, prostě se den předem nenápadně sbalil do jednoho kufru, ráno vstal do práce, nechal ji tam dopis a od té doby se tam neukázal. Prý z důvodu, že se hádali. Dopisovala jsem si s ním přes e-mail, jinak se mnou komunikovat nechtěl, ale k ničemu to nevedlo. Prý že ho citově vydírám, ale psala jsem pouze jak mi je a jak se cítím. Neodešel po pár letech ale po 30!!!! Z ničeho nic, předtím se choval úplně normálně. Pořádně tomu nerozumím. Psychicky jsem totálně zoufalá, už jsem se trošku z toho vyhrabala, ale je to všechno na nic. A to kdyby jste viděly mamku…no prostě k pláči. Nechal ji navíc v baráku s velkou zahradou, je o to třeba se starat, takže se snažíme co můžem, ale jsem z toho už tak unavená, že fakt jedu z posledního.
No ještě k tomu co nám napsal jak si to představuje - prý se časem rozvede, pronajme si byt. Chce chodit mamce pomáhat, ale nebude tam bydlet. Taky na oslavy a tak bude chodit. Osobně s námi bude mluvit až ho přestaneme přemlouvat aby se vrátil. Připadá mi to jako zlý sen? Co čekal, že mu na to nic neřeknu. Vždycky byl pro mě tím skvělým tátou, s ním odešlo i část mého já…Nevím co už dělat, nevím jak z toho dostat mamku, jsem už hrozně unavená....... :cry:
Nebyla jsem některá v nějaké podobné situaci? Díky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

malika
Kecalka 394 příspěvků 18.07.09 21:21

Naši se rozvedli po 20 letech manželství, byli jsme s bráchou dvacetiletý dospělý lidi, ale taky jsme to nesli těžce a nebylo to lehký.
Ale zkus pochopit i jeho, je to hrozně těžký rozhodnutí pro něj a věř, že je mu taky zle. Jen mi teda příjde zbabělé napsat jen dopis…
Budeš ho muset pochopit a smířit se s tím, jinak spolu přestanete komunikovat. Hlavně mu nepiš jak je tobě, toho opravdu citově vydíráš (nemyslím to zle). Odešel od mámy ne od tebe.
S mamčou neporadím, jak na to…chce to čas. nás odešla právě máma a táta pomoc jakkoliv odmítal.

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 18.07.09 21:23

Tak něco podobného nedávno zažila kamarádka. Táta se ze dne na den odstěhoval, prý z důvodu dlouhotrvajících neshod a hádek. Jasně, že v tom byla ženská, teda spíš holčina asi o 30 let mladší. Tohle nadšení mu vydrželo asi měsíc. Pak ho slečna poslala, slušně řečeno k šípku, a tatíček se pokorně vrátil domů.
Osobně bych na tátu asi nějaký čas netlačila, sama ho nekontaktovala a vyčkala, co on. Ale chápu, že to pro tebe musí být děsná rána a mě by to sebralo úplně stejně. Rodiče máme jen jedny, že?!

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.09 21:30

Ahoj,
je mi to moc líto:(
Moje mamka se rozvedla po téměř třiceti letech s tím, že jí po manželovi zůstaly dluhy, psychicky nemocný syn a neplnoletá dcera. Do toho všeho teď bojuje s rakovinou… Neporadila jsem Ti, ani jsem to neměla v úmyslu - jen mě napadlo, co by moje máma dala za to, aby měla „jen“ takové trápení.
Držím pěsti, ať se z toho brzy dostanete!
pa.
 Helena

Bambi09
Nováček 9 příspěvků 18.07.09 21:34

On odešel i od nás, mám i svoji rodinu, sestra taky. Bydlíme v jiných městech, nemáme čas dojíždět tak často. O barák je třeba se starat, když se to zanedbá, tak to těžko někdo bude dávat dohromady. Měli jsme vždycky takové pevné pouta, navštěvovali se, sedávali na zahradě, prostě všechno a najednou to je fuč. Kouzlo vyhaslo. Připadá mi to tam teď hrozně prázdné.
Kdyby to aspoň vysvětlil. Prý se rozhodoval dlouho, ale normálně na zahradě pracoval, opravoval, ještě se mamky ptal jestli nechce to či ono, plánoval jak něco udělá, měsíc předtím se byl ptát na výměnu oken…prostě mi to příjde hrozně divné, tak z ničeho nic.
V počítači jsem našla dopis (měl ho normálně na ploše), co psal nějaké ženské, prý nějaká internetová známost a psal ji k měsíčnímu výročí jeho psaní, jak budou spolu znovu začínat, od nuly…
Nevím jestli byl i tohle jeho plán, že to napsal schválně, nebo to je pravda.
Furt píše jak bude pomáhat, ale za celým 14 dní se neukázal, mamka s ím jednou telefonem mluvila a řekl ji prý, že nás ani vidět nemusí. Za dva dny ji přišel poštou dopis, jak si to on představuje.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.09 21:35

U nás to bylo něco jako u MALIKY. Naši se rozvedli po 25 letech, bylo to jako blesk z čistého nebe…Nikdy si extra nerozumněli, ale my s bráchou jsme byli „držadla“ rodiny. Máma si našla o 14 let mladšího partnera, do té doby nepoznala jiného chlapa než tátu. Nevím kdo kdy přišel na to, že rozvodem trpí zejména malé děti.. já už byla vdaná, brácha 23 - a byl to hrozný šok. Obzvlášt bráchovi trvalo několik let, než se z toho otřepal, ale úplně to mámě asi neodpustí nikdy.. Myslím, že jsme hodně brečeli, i příbuzenstvo…
Táta /myslivec/ si byl v mámě natolik jistý (chlapi!!!), že ho to srazilo taky na kolena…Prohlašoval že se zastřelí atd…A my byli nadále v hrůze z obou těch dospělých…
Dnes je to 10 let. A hodně se změnilo. Mamka je s ním stále, i když to už není růžové, věkový rozdíl se začal hodně projevovat atd…Pro mě osobně je to vůl :))…Co se změnilo k dobrému je vztah mých rozvedených rodičů- jejich vztah je takový, jaký se často nevidí- vzájemně se naučili s tím vším oba žít- a normálně spolu komunikují (no teda poštuchují se, ale ne tak navážno). Vím, že tata má mamku stále rád, i když má přítelkyni, s kterou se vídá a že mamce táta také není úplně lhostejný- ale vím, že se k sobě stejně nevrátí…Vztahy jsou natolik dobré, že mamka se mnou a mými malými dětmi jezdí k němu třeba na tři dny, exmanželé spolu vaří, radují se z vnoučat atd…Baví se taky s jeho přítelkyní, klidně si spolu dají kafe…Tahle situace je ovšem dílem několika let…a né každému se to podaří…Přeji alespon takhle dobrý konec a hodně sil s vyrovnáváním se se vším. Silvie

malika
Kecalka 394 příspěvků 18.07.09 21:41

Tak to je hodně smutný chování. Tak pak chápu, že to řešíš i za sebe, pokud řekne, že nemá potřebu se s Váma vidět.
To je hrozný, když člověk najednou po 30ti letech zjistí s kým to vlastně žil - se srabem, který jí to ani nedokázal říct do očí. To je jak kdyby jí napsal sms.
Budete muset s mamkou teď být častěji nebo aspoň volat, jezdit na víkendy, aby nebyla sama. Ženský toho vydržej hodně, neboj zvládne to. A časem jí koupíte nějakýho domácího mazlíčka :wink:

Bambi09
Nováček 9 příspěvků 18.07.09 21:42

Helenko, tak to je mi taky moc líto, já vím že může být hůř…

Silvie, tak to je u nás úplně podobné, a takový konec by byl fajn. Kdyby se třeba spolu domluvili a řekli nám, že už to mezi nimi nejde, tak to beru v pohodě, ale takhle to je prostě hrozné.

Moc se z toho potřebuji vypsat, jinak se asi zblázním.

Bambi09
Nováček 9 příspěvků 18.07.09 21:48

SMS nenapsal, protože nemá mobil.
Je mi z toho fakt smutno, já ho třeba chápu, ale prostě to nemě dělat takhle. Prostě nás v tom nechal plavat. Mamka se navíc stará o babičku, se kterou to taky nemá zrovna jednoduché. My tam jezdili tenhle týden každý den, do devíti dělali na zahradě (hlavně sekli trávu, mají i pole, no děs). Já dneska byla úplně mrtvá. Mám 2-letého kluka, který taky potřebuje pozornost, pracuji doma a zrovna jak na potvoru máme uzávěrky, takže je toho fakt moc (nepracovala bych kdybych nemusela).
Asi prkotiny, ale hrozně to komplikuje život. Kdyby sakra přišel a promluvil si, on po týdnu napíše dopis jak si to představuje! Ale pořád je to můj táta, nechci ho ztratit.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.09 21:49

BAMBI já vím , jak je to těžký…Trvalo pár let, než ten vztah mezi nimi začal být takový jaký je…asi zmoudřeli :)) Otec už ví, že se nechoval k mámě vždy tak jak by měl, že to s ním neměla lehké a máma zase ví, že takový rychlý útěk k mladšímu chlapovi, taky nebyl to pravé ořechové…já jí nevyčítala, že odešla, ale že odešla k chlapovi…Já jí vlastně tak nějak nevyčítala vlastně vůbec nic- je dospělá…i když od jejich rozvodu mám stále pocit, že jsou to spíš moje děti a já jejich rodič :)))
Opravdu to musíte nějak ustát…stávají se v životě mnohem horší věci..jsou to dospělí lidé a je to jejich rozhodnutní…

Desty
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 18.07.09 21:50
rozvod

Bambi, moji rodiče se rozvedli po 33letech manželství - ale nesoudím ani jednoho a a ni jednomu jsem nemluvila do jeho názorů - myslím si,že je to jen jejich věc. Vyslechla jsem, to ano, ale dál jsem se nepouštěla.A i když se ti to nelíbí, t¨voji rodiče jsou dospělí a musí si to vyřešit sami. I když je mi jasné,že tě to trápí, zkus o tom popřemýšlet … nemyslím to zle, ale oni na to co chtějí musí přijít sami a dohodnout se. :wink:

Bambi09
Nováček 9 příspěvků 18.07.09 21:52

Silvi já vím, je to všechno moc brzo. Já to tátovi nevyčítám, jen bych chtěla aby to pořádně promyslel. Ano, hádali se, ale budovali všechno spolu. Jestli má fakt tu ženskou, tak to mě asi zklame úplně nejvíce.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.09 22:11

BAMBI pokud má tvůj otec ženskou, na to myšlení bych se moc nespoléhala :)) Já si kolikrát říkala, že kdyby se rozvedli, když jsme byli malý, vyrovnali bychom se s tím mnohem lépe…nevím…naši taky spolu všechno budovali,asi pět let před tím spolu dostavěli barák…ted je v něm tata s bráchou sám…nikdo z příbuzných ani z okolí by v životě nečekal, že by se tihle dva rozvedli…mamka prostě jednou nepřišla domů a my nevěděli kde je…byla u něj, já ji tam našla…myslím, že jsem nikdy nebyla blíž infarktu a vím, že jsem se ten večer velice velice opila a brečela celé hospodě na rameni :))) Silvie

popodopo
Kecalka 404 příspěvků 18.07.09 22:16

muj prispevek nadelal vic skody nez uzitku, takze ho mazu. prominte.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.09 22:25

POPODOPO to je jedním slovem hrůza a děs, hrůza , která mě už tak nešokuje, dočetla jsem na tohle téma zrovna před měsícem knihu, kterou popisuje holka, která přesně takhle v Egyptě skončila, ale vybojovala si, leč velmi těžkým způsobem cestu zpět domů…sviňáci jsou to hnusní…tfuj…Silvie

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >