RTG kyčlí

327
23.8.05 08:28

RTG kyčlí

Ahoj holky, byla jsem s malým na rentgenu kyčlí a představte si co se nám stalo. Přístroj obsluhovaly dvě ženy. Jedna mi tam upravovala malého a druhá byla u vypínče. No a jak Míšovi položila tu studenou gumu na pytlíček, tak se počůral, tak to chtěla utřít a dala pryč tu krytku a ta druhá (koza) ho jen tak bez ochrany vyfotila. No a pak se tvářily jako by nic. Jsme z Tachova, máte taky někdo podobný zážitek: a co myslíte holky, nemůže s tím mít malý do budoucna nějaké problémy? :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

695
23.8.05 09:35

Ahoj Veverko,
nemam tuto zkusenost (nastesti). Asi bude lepe se zeptat lekaru, mozna najdes nejakou poradnu i na I-netu. My jsme byli s malym zatim dvakrat na prohlidce kycli a to vzdy pomoci SONO a ne RTG. Nebylo by do budoucna lepsi vysetrovat mimi ultrazvukem, nebo na tom z nejakeho duvodu trval doktor, ze to musi byt RTG?
Ahoj, Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
966
23.8.05 12:35

Ahoj,
asi by ses pro klid duše mohla zeptat nějakého doktora, ale radši né v té samé nemocnici, co třeba zkusit nějakou internetovou poradnu třeba na Rodině? Jinak si myslím, že jedna dávka ozáření malého nepoškodí. Já měla problémy s kyčlemi jako malá a to se dělal ještě jenom RTG. Byla jsem na něm několikrát a jako starší (naposled mě rentgenovali tuším tak v 4-5 letech?) si pamatuju, že mi položili jen takový gumový čtvereček na pupík. Třeba vaječníky nechránili vůbec. Asi by to u holčiček ani nešlo, páč by zakryli i ty kyšle, ne? No a dneska čekám druhé mimi, nijak mi to neublížilo. Tak snad to bude dobrý

Pa Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
152
23.8.05 13:00

Ahoj Veverko,

věřím, že ses musela vylekat… Nejsem sice rentgenolog, ale podle mě takové jednorázové kratičké ozáření by mělo být bez problémů. Znám hodně doktorů, kteří jsou ozařovaní každou chvíli a nijak se nechrání, i když by mohli. Jojo všude číhají nebezpečí pro ty naše dětičky - člověk jenom musí věřit, že mají dost schopné andělíčky, kteří je chrání, protože jinak by ani nevyšel z domu!

Viťka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
342
23.8.05 18:36

Ahoj Veverko, já si také myslím, že mu to určitě neuškodilo. :)

My byli na sonu ve 2 měsících a pak ve 4 měsících, a pak v 6 měsících na RTG. Alespoň takhle se dělají pravidelné prohlídky kyčlí u nás, pokud jsou v pořádku.

Ája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
23.8.05 20:18

RTG

U nás dělají sono jen v těch šetinedělích a pak jedou rentgen,ani mě nenapadlo, že to dělají někde jinak. Máte štěstí, že Vaši ortopedi jsou nejspíš pokrokovější. Naštěstí má podle RTG kyčle ok a tak už tam nepůjdeme. A kdyby bylo ještě někdy potřeba, raději pojedu 60 km do Plzně. Jinak máte pravdu, že bych se měla zeptat nějakého lékaře a tak zkusím na netu nějaký odkaz. Díky za rady věrka :idea: :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
17.6.08 22:59

Ahojky,
nechci zakládat novou diskuzi, protože se můj dotaz týká tématu…tak snad mi někdo odpoví?

Od dvou týdnů jsme měli dávat jednu plínku navíc, v 6ti týdnech Dr. konstatoval, že je to lepší, ale plínku dávat dál, od 3 měsíců máme dávat 2 plínky na noc. Zítra máme jít na kontrolu a Dr. již minule říkal, že pokud se mu to stále nebude zdát, tak nás pošle na RTG… Máte někdo podobnou zkušenost? Je rentgen nutný? Přece jen z toho záření na tak malé mimčo nemám dobrý pocit :cry: Tak se děsím, co přijde zítra..

Jen pro úplnost uvádím, že náš Dr. rozhodně nedává široké balení „preventivně“..opravdu dává jen, pokud není vše ok.

tak díky :-))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
18.6.08 11:04

Ahoj, my jsme dávali Frejkovu peřinku, od 6 týdnu až do minulého úterý, to nám bylo skoro 9,5 měsíce, na kontroly jsme chodili každé 2 měsíce, a dělali vždy pouze sono, o RTG nebyla ani jednou zmínka…jsme z Teplic, podle odpovědí to vypadá, že všude to chodí jinak…

Iva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
18.6.08 15:48

Náš ortoped taky používá jen UTZ - vůbec jsem netušila, že se ještě chodí na RTG.(jsem z Prahy 6)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
18.6.08 20:46

Ahojky,my jsme dělali vyšetř. kyčlí v 6 týdnech a potom kontrolu zase za 6 týdnů, a u nás se dělá jen ultrazvuk, taky jsem neměla vúbec tušení, že by se ještě někde dělal RTG, vždy se říkalo, že je to pro mimi velká zátěž. Po té druhé kontrole se doktorce nezdály kožní řasy na zadečku, že je máme asymetrické a poslala nás do Brna, tam nám taky dělali jen ultrazvuk.Naštěstí je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
18.6.08 20:47

Ahojky,my jsme dělali vyšetř. kyčlí v 6 týdnech a potom kontrolu zase za 6 týdnů, a u nás se dělá jen ultrazvuk, taky jsem neměla vúbec tušení, že by se ještě někde dělal RTG, vždy se říkalo, že je to pro mimi velká zátěž. Po té druhé kontrole se doktorce nezdály kožní řasy na zadečku, že je máme asymetrické a poslala nás do Brna, tam nám taky dělali jen ultrazvuk.Naštěstí je vše v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
19.6.08 13:18

Ahoj, já jsem chodila s klukama taky na kyčle na sono, ale Filípka dr. poslala i na rtg, nebyla si úplně jistá, jestli už to má v pořádku a na tom snímku je to asi lépe vidět. Chtěla jsem hlavně říct, že si nevybavuju, že by ho při tom nějak zakryli. Tak sned to opravdu následky mít nemůže.
Anina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43
2.8.08 00:02

Ahoj, naší holčičce je právě 7měs. a jsme poslání na RTG kyčlí. Oba předchozí ultrazvuky byly v pořádku. Nechci jí ozařovat, tak by mě zajímalo, jestli je to povinný? Nebo prostě řeknu ne a hotovo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
2.8.08 00:15
Moncie píše:
Ahoj, naší holčičce je právě 7měs. a jsme poslání na RTG kyčlí. Oba předchozí ultrazvuky byly v pořádku. Nechci jí ozařovat, tak by mě zajímalo, jestli je to povinný? Nebo prostě řeknu ne a hotovo?

Řekla jsem ne, sestra udělala ksicht a bylo hotovo :wink: .

Haňucha měla všechny UTZ dobré, kyčle od začátku 1a, čili zbytečné ozáření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
884
2.8.08 18:27

Standardně se dělá jen ultrazvuk. Obzvlášť pokud byl UTZ dobrý, nechápu, k čemu rentgen. Ať jí udělají zase jen UTZ. Přinejhorším můžeš podepsat reverz a jít k jinému ortopedovi. V tomhle oboru má každý dr. jiný názor, já mám zkušenost už se třemi a liší se fakt hodně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama