Rumunsko - hory, moře

29386
1.8.13 08:16

Rumunsko - hory, moře...

Chtěla bych poprosit o rady, zážitky, vzpomínky a nápady, kam v Rumunsku… chceme jet nedřív do Banátu, tam se nějak pár dní pozdržet a pak pokračovat dál k moři, pár dní pobýt, vykoupat se a dojet do Bulharska, kde plánujeme taky asi týden zůstat… takže moc uvítám tipy, kam v tom Rumunsku zajet, co si nenechat ujít, nebo kde jste přespávali, kde se vám líbilo či nelíbilo… prostě cokoliv k tématu… díky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2892
1.8.13 08:35

Ahoj, je to strašně dávno, co jsem tam jezdila, ale klidně se ptej (i sz). Z hor je podle mě naprosto úchvatnej přechod Fagaraše, je to ale na týden a rozhodně ne pro děti, bydlení ve stanu. Turisticky malované kláštery http://www.dovolenarumunsko.cz/…klastery.htm, někde tam jsme byli i na výletě lesní železnicí, taky super. U moře jsem byla jen v Bulharsku, Sozopol, ubytování jsme našli na místě u někoho doma.
Bulharsko jsem měla pocit je turisticky přívětivější, kláštery i hory super (na horách je i dost chat, sem tam lanovka). Z Rily a Pirinu mi přišel nejhezčí výstup na Vichren (jde možná i za den, dva určitě).
My jsme tam jezdili jako studenti stopem a vlakem, takže nároky na ubytování byly asi jiný než dnes :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišanila
1.8.13 09:28

V Rumunsku jsem byla na horách 4×, už je to teda taky dávno, ale zrovna v Banátu ani u moře ne. :)

My jsme byli v Apuseni/Bihor, kde jsou krápníkové jeskyně a bylo to úžasné, ale co jsem slyšela, tak za těch cca 15 let to tam trochu zturistovatělo a bude to už asi jiná oblast, než jsme zažili. Mám ráda divočinu bez parkovišť a hord turistů a tam třeba byla krápníková jeskyně úplně volně přístupná, měli jsme baterky a mapu a prolejzali ji sami, to byl krásný zážitek. Nevím, jestli tam už dneska nebude pokladna a vydlážděné chodníčky, ale třeba to nebude tak horké…

Pak jsme byli na Maramureši, Paring + Capatini a Caliman. Maramureš na hranicích s Ukrajinou byl nádherný, ale to je od moře dost z ruky. Navíc nás tam „zatkli“ rumunští pohraničníci, chybělo nám jakési povolení, ale nakonec to byla docela sranda. Nedaleko je „veselý hřbitov“ ve vsi Capinta myslím, na netu jsou o tom informace, to bylo hezké.

Záleží, jestli jedete s dětmi a jak starýma, tyhle hory byly většinou)bez jakýchkoliv chat a zázemí (kromě Apuseni, tam byl nějaký obchod), jídlo se na cca týden nosilo sebou. Taky tam bylo dost polodivokých psů, je třeba dávat pozor. Takže pak bych vybírala nějaké hory podle toho, na co si troufnete, Banát by třeba mohl být vhodný.

V Bulharsku jsem taky byla na horách a u moře, kemp na východ od Sozopolu, tam se nám moc líbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
5633
1.8.13 09:47

Tak u moře jsme v Rumunsku taky nebyli, jen na horách. Retezat, Apuseni, Bihor - před pár lety docela v pohodě, lidi, které jsme během dne potkali, bych spočítala na prstech rukou. V druhé části už bylo lidí víc, je to tam turisticky zajímavější a hlavně se tam dá i přijet do kempu i autobusem (tan, který jsme tam potkali, byl český :lol:, ale vzhledem k tomu, že jsme tam chtěli zůstat dvě noci, ráno jsme si k nim schovali batohy).
Spali jsme různě, v oficiálním kempu snad jednou.
V Banátu je určitě co vidět, jen nás vždycky lákaly spíš hory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13496
1.8.13 09:54

Moje mati jezdivala do Rumunska k mori, ale je to jiz davno a rikala, ze lepsi servis nezazila. Moje kamaradka tam byla cca pred tremi lety a byla nadsena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
1.8.13 11:57

@Mišanila tak Maramureš, Rodni (nebo Rodnu či jak je to správně) jsme projeli v květnu, to byla taková ochutnávka, dva dny jsme byli v národním parku Calimani, veselý hřbitov a ty úžasné až morbidní malované modré náhrobky jsme taky viděli… absence ubytovacích zařízení nám nevadí, máme spaní v autě a střešní stan, takže opravdu nic není problém… třeba přespat v lese, na horách… dojedeme prakticky kamkoliv… děti mají 5 a 2 roky, to taky není problém, zvládly to už o rok dřív naprosto v pohodě, to jsme projeli celou Albánii… teď chceme právě do Banátu a někam tam a pak k moři…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
1.8.13 11:58

@Pipi 00 díky, jdu mrknout na ten odkaz… ještě se ozvu… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
1.8.13 12:10

@Regina Hero Ještě tady je ta lesní železnice, ta by byla pro děti fajn: http://www.karpaty.net/…ce/viseu.htm. Prý vždycky vykolejí, nám taky :-), ale nic to není, ani to necukne a je pak dobrý se koukak, jak to nahazujou zpět :-). O těch klášterech vygooglíš víc, to by taky s dětma šlo. Můžeš si koupit průvodce Lonely Planet, tam je všechno a z toho vybrat… Já ho měla, ale už prodala :nevim:.
S vaším luxusním ubytováním bych se asi pokusila najít nějaké klidnější místo u moře, určitě ti někdo poradí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
1.8.13 12:27

A ještě mě napadlo, že na Fagaraši se dá vyjet autem až nahoru na hřeben: https://maps.google.cz/maps?….
Tam by se jistě dalo jít na kratší výlet i s dětma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama