Rumunsko s malými dětmi

12004
15.3.17 10:09

Rumunsko s malými dětmi

Zdravím, máte někdo zkušenost s cestou s malými dětmi do Rumunska? Co bezpečnost, na co si dát pozor a tak podobně?

Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

15.3.17 10:13

S dětmi nevím, ale hlavně si dávat pozor na cenné věci (foťák, mobil) a i na kvalitnější oblečení, co si nepohlídáte, to už neuvidíte :lol: My procestovali spoustu zemí s batohem a celtou, takže na tom taky záleží, kam a jak se vůbec chystáte. Jinak na vstřícné lidi narazíte všude ve světě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1631
15.3.17 10:18

My s dětmi (5, 7, 9) vloni přešli Rumunské Karpaty. Všude jsme naráželi na velmi ochotné, milé lidi. Mladší lidé mluví dobře anglicky, starší německy, takže ani tohle nebyl problém. Silnice mají nové, restaurace, kdy jsem zastavili taky v pohodě. Obecně ta země od dob komunismu udělal velký krok kupředu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
15.3.17 10:34
@ppalea píše:
Zdravím, máte někdo zkušenost s cestou s malými dětmi do Rumunska? Co bezpečnost, na co si dát pozor a tak podobně?Díky

myslíš někam do hor nebo k moři nebo jakou cestu máš na mysli?
Byli jsme tam s dětmi dvakrát, bez problémů, žádné nějaké nebezpeční nehrozilo, nic se nám neztratilo, nikdo nás neokradl, je tam krásně, hlavně v horách…
Pokud se nepočítá jeden utopený na pláži první den, co jsme dorazili k moři, tak ani tam žádné nebezpečí nečíhalo… akorát asi dva dny byly dost velké vlny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
15.3.17 10:39

@ppalea a kdybys chtěla poradit zajímavá místa, která stojí za návštěvu, tak žádný problém…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 10:58

@ppalea Záleží, kam máte namířeno a jakou trasou. Zažil jsem partu rumunů, co u zavřených závor chtěl peníze, jinak kamenem rozbijí okna mého auta. Naopak na venkově milí lidé, pohoda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5631
15.3.17 11:16

@ppalea Jakou cestu?

Naše zkušenosti jsou jen dobré, žebrající děti ve větším městě nepočítám. Na horách pouze jeden útočný pes, kterého ale zpacifikoval někdo místní (ne bača).

@carsa Kterou část jste prošli? Docela mne zaujaly nové silnice, protože ty byly opravdu jen ty hlavní…

@Regina Hero Nevím, jestli zakladatelka, ale já si ráda nechám poradit. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12004
15.3.17 12:39

Manžel tam pojede na služební cestu, tak jsme se bavili, že můžeme vyrazit s ním, jen právě nevím jestli letět, jet autem, jestli se tam vůbec vypravovat. Máme děti 5, skoro 3 a nejmenší by byli cca 2 měsíce v době cesty.. :think: Nevím jestli už v tu dobu bude mít za sebou nějaké očkování, spíš ne.. :think: Myslíte že by to byl problém? Mě by se třeba líbilo vzít to autem, máme k dispozici karavan, ale právě nevím jak je to tam s bezpečností, slyšela jsem lecos ale spíš tak jedna paní povídala. Takže když se někde zastaví u cesty na přespání tak je to ok?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1631
15.3.17 12:41

@carsa Kterou část jste prošli? Docela mne zaujaly nové silnice, protože ty byly opravdu jen ty hlavní…

Dojeli jsme k Balea Lake - a odtamtud hřebenovka přes Moldovenau. Běžně se tam spí pod stany (nikdo nic nekontroluje) a jsou i pěkné bivaky.
Tohle je silnice, která vede přes ten průsmyk

A takhle to vypadá nahoře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
15.3.17 12:48

@Alichi jj, teď musím ještě něco vyřídit, ale potom k večeru zkusím dát nějaké fotky a popisy, kde co je… nejvíc mě dostaly bahenní sopky, tam se ještě někdy určitě podíváme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
15.3.17 12:51

@carsa jo, Fagaraš a Balea Lac… jeli jste i tou lanovkou? My jsme chtěli, ale poprvé jsme se moc nezdrželi, protože jsme jeli dolů k moři, a když jsme se vrátili, že se projedeme, byla mlha, pršelo a lanovka nejezdila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1631
15.3.17 13:09

@Regina Hero Ne, my všude pěšky :) Ale tvoje tipy by mě taky zajímaly. My docela spekulujume, že bychom někam do delty Dunaje, tam by to mělo být moc taky hezké.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
15.3.17 13:38
@carsa píše:
@Regina Hero Ne, my všude pěšky :) Ale tvoje tipy by mě taky zajímaly. My docela spekulujume, že bychom někam do delty Dunaje, tam by to mělo být moc taky hezké.

jo, krásné to tam je… odpoledne začaly nálety komárů, jak se setmělo, tak děs a hrůza, ke komárům se přidali chrousti, nalétávali nám na hlavy, do vlasů… to bylo šílené… prý to trvá jen do 11 hodin, pak se uklidní… no, tak dlouho jsme čekat nechtěli, chtěli jsme tam přenocovat, ale postavit stan v tomhle bylo šílené… jinak je Dunajská delta krásné místo… ideálně projet se tam lodí… ale musí se počítat s těmi komáry…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5631
15.3.17 16:43

Tak jsem také neodolala. My jsme si vybrali bližší část Karpat, velmi podobnou Fatře, i výškou.
Bihor. Nádhera - ponorné řeky, propasti, skály, ledovcové (i neledovcové) jeskyně, málo lidí. Tam jsme ale asfaltku minuli asi jednou. Do Rumunska jsme jeli vlakem.

Mne fascinovaly ty mega turistické značky.
PS: Na fotce s řekou (Galbena, mírně rozvodněná) je vidět, že tur. cesta vede po levé skalní stěně, nechápu, jak jsem to zvládla. :)

Na tipy se těším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
17.3.17 08:49

Tak se omlouvám, s těmi fotkami ještě malé strpení, zjistila jsem, že je manžel přesunul na některý ze záložních disků a tak je musím pohledat, až si vzpomene, kam to dal (myšleno tím, kam dal ten záložní disk, když si dělal pořádek na stole) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama