Růst - vyrostu ještě?

10
13.3.21 11:19

Růst

Zdravím nevím zda to jsem vůbec patří ale i tak se zeptám. Mám problém nedávno mi bylo 17 let a mám problém s mojí výškou moje výška je jen pouhých 166cm což je dost málo. Pro upřesnění moje matka má 159-160cm a můj otec 180cm
Podle výpočtu bych měl dosáhnout max výšky 176-177cm. Můj otec mi tvrdí že do své výšky vyrostl až v 18cti letech. Je To reálné? A když už bylo by možné že bych vyrostl aspoň do těch 175cm?? Popřípadě jak jste rostli vy??Předem děkuji za odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30456
13.3.21 11:26

Kluci dorůstají později. Pamatuju si na skrčky na konci základky a na srazu po x letech habáni. Vydrž. I tak se s tím nedá nic moc dělat. Zkus nemít z výšky mindrák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
13.3.21 11:34
@Russet píše:
Kluci dorůstají později. Pamatuju si na skrčky na konci základky a na srazu po x letech habáni. Vydrž. I tak se s tím nedá nic moc dělat. Zkus nemít z výšky mindrák.

@Russet děkuju moc za odpověď, dalo by se říct za mám z toho lehkou frustraci, mladší kluci jsou výrazně vyšší než já…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30456
13.3.21 11:39
@Šimon66 píše:
@Russet děkuju moc za odpověď, dalo by se říct za mám z toho lehkou frustraci, mladší kluci jsou výrazně vyšší než já…

Ale ono s tím už v tomhle věku moc nenaděláš. Já nám 164. Mně stačí, když chlapovi nevidím shora na pleš. Osobně ty „basketbalové“ typy samá noha, samá ruka nemusím. A muže dělají činy. Buď k holkám galantní, zajímej se o ně a nouzi mít nebudeš i třeba jen s 170 cm.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2769
13.3.21 11:41

Zalezi, jak moc jinak dospivas. Mam spoluzaka, kterymu tak v cca 14-15 zacly rasit vousy a rust byl v haji, i to tenkrat resili a uz mel uzavreny rustovy chrupavky a nic s tim nenadelali ani lekari. A pak jinej kamarad rostl velmi pomalu ale jiste a ted ma snad 190 cm, pritom v cca 16 mel urcite dost pod 170, ten rostl jeste po maturite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
13.3.21 11:50
@bobulka88 píše:
Zalezi, jak moc jinak dospivas. Mam spoluzaka, kterymu tak v cca 14-15 zacly rasit vousy a rust byl v haji, i to tenkrat resili a uz mel uzavreny rustovy chrupavky a nic s tim nenadelali ani lekari. A pak jinej kamarad rostl velmi pomalu ale jiste a ted ma snad 190 cm, pritom v cca 16 mel urcite dost pod 170, ten rostl jeste po maturite.

Tak Mě bohužel rostou chlupy už na hrudi a vousy taky. Fakt bych byl aspoň rád kdybych dorostl aspoň do těch 172 i za to bych byl vážně rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
13.3.21 11:53
@Russet píše:
Ale ono s tím už v tomhle věku moc nenaděláš. Já nám 164. Mně stačí, když chlapovi nevidím shora na pleš. Osobně ty „basketbalové“ typy samá noha, samá ruka nemusím. A muže dělají činy. Buď k holkám galantní, zajímej se o ně a nouzi mít nebudeš i třeba jen s 170 cm.

To je jasný to chápu ale opravdu mi nejde mít nad 180 nebo bejt nějak prerostlej..me by stačilo jen pár centimetrů abych nemusel holce dávat pusu a přitom být na špičkách 😁hlavě ještě k tomu když mám mít o mnohem více cm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30456
13.3.21 12:03
@Šimon66 píše:
To je jasný to chápu ale opravdu mi nejde mít nad 180 nebo bejt nějak prerostlej..me by stačilo jen pár centimetrů abych nemusel holce dávat pusu a přitom být na špičkách 😁hlavě ještě k tomu když mám mít o mnohem více cm

Náš syn nejspíš habán nebude. Ani jeden nemáme 180. Doufám, že se zaměří na jiné věci než na centimetry. Oni ti dvoumetroví chlapi pokaždé ani chlapy nejsou, když otevřou ústa. Ale někomu se na to dobře kouká, no.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63034
13.3.21 12:11

@Šimon66 měli jsme na ZŠ spolužáka, který měl 155 cm, když jsem ho viděla po vojně, vůbec jsem ho nepoznala, protože měl skoro 180.mozne je vše. U chlapů růst ustane koncem puberty. Ale tak co řešíš, ne každý může mít 180 cm 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
13.3.21 12:26

@Šimon66
Tvoje pravdepodobna vyska v dospelosti bude mezi 168-185cm. Muzes podporit rustovy hormon cvicenim, spravnou stravou, dostatkem spanku. Pripadne se to da resit pres lekare, dokazi z kosti na zapesti urcit, jestli adekvatne rostes, pripadne se da jeste pichat rustovy hormon.Ale tohle vse je pod kontrolou lekaru.Byt tebou, tak se hodim do klidu. A jak pisi holky, taky jsme meli ve skole chlapce, jeste v 8.tride byl nejmensi ze vsech (i z holek!) a jeste se dost vytahl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
878
13.3.21 12:38

Jako kluci rostou později nez děvčata, to jistě, ale v těch 17-18ti letech už se pomalu růst ukončuje. Takže ano, můžeš ještě vyrůst, ale myslím, že víc jak 5 cm nečekej. Na druhou stranu ma velký vliv i genetika a pokud Tvůj otec vytáhl až v těch 18ti letech, tak šance je. Ale nebývá to běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
13.3.21 12:46
@Niky2 píše:
@Šimon66
Tvoje pravdepodobna vyska v dospelosti bude mezi 168-185cm. Muzes podporit rustovy hormon cvicenim, spravnou stravou, dostatkem spanku. Pripadne se to da resit pres lekare, dokazi z kosti na zapesti urcit, jestli adekvatne rostes, pripadne se da jeste pichat rustovy hormon.Ale tohle vse je pod kontrolou lekaru.Byt tebou, tak se hodim do klidu. A jak pisi holky, taky jsme meli ve skole chlapce, jeste v 8.tride byl nejmensi ze vsech (i z holek!) a jeste se dost vytahl.

Díky!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
13.3.21 12:48
@pomme píše:
Jako kluci rostou později nez děvčata, to jistě, ale v těch 17-18ti letech už se pomalu růst ukončuje. Takže ano, můžeš ještě vyrůst, ale myslím, že víc jak 5 cm nečekej. Na druhou stranu ma velký vliv i genetika a pokud Tvůj otec vytáhl až v těch 18ti letech, tak šance je. Ale nebývá to běžné.

S tím počítám, nás ve škole učili že u chlapců je možný růst až do 20 let a každý říká něco jinýho…
Na prohlídce mi doktorka odmítla rentgen ruky, řekla že vyrostu jen málo aniž by se koukla do nějakých záznamů řekla že mám průměr 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
13.3.21 12:51
@martina.se píše:
@Šimon66 měli jsme na ZŠ spolužáka, který měl 155 cm, když jsem ho viděla po vojně, vůbec jsem ho nepoznala, protože měl skoro 180.mozne je vše. U chlapů růst ustane koncem puberty. Ale tak co řešíš, ne každý může mít 180 a
@martina.se píše:
@Šimon66 měli jsme na ZŠ spolužáka, který měl 155 cm, když jsem ho viděla po vojně, vůbec jsem ho nepoznala, protože měl skoro 180.mozne je vše. U chlapů růst ustane koncem puberty. Ale tak co řešíš, ne každý může mít 180 cm 👍

Ano to je pravda, ale už jsem se zmiňoval o tom že vážně nepotrebuju být extra vysoký jen pár centimetrů by stačilo. Nevim kde se stala ta chyba, jim poměrně zdravé a dost spím psychicky jsem na tom taky dobře..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
13.3.21 13:04

@Šimon66
Ja bych zkusila zaradit jeste ten sport - atletiku, intervalovy trenink,plavani.Ted se sice moc neda, ale zabehat si muzes jit i do parku, do lesa.Muj bratr ma pres 190cm, a to rodice nejsou vubec velci. Hodne se vytahl kolem toho 15-16roku, co dost sportoval.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat